Мар’ян Заблоцький Економіст, Голова ГО "Українське товариство економічних свобод", Голова ГО "Центр ефективного законодавства", заступник Голови "Української аграрної асоціації"

Нас тримають за ідіотів: Рада "продовжила" безстроковий мораторій

07 жовтня 2016, 11:18

Вчора Верховна Рада "продовжила" мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, змінивши одну дату в Земельному кодексі. Хоча насправді ця дата не має жодного значення, адже мораторій є безстроковим.

Земельний кодекс чітко каже, що сільськогосподарську землю заборонено продавати/купувати "до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2017 року". Фраза "не раніше набрання чинності окремого закону" фактично означає безстроковість мораторію, адже такий закон не тільки не прийнятий, але й навіть не поданий до Верховної Ради. Фраза "але не раніше 1 січня 2017 року" просто беззмістовна. Мораторій з юридичної точки зору діє безстроково до прийняття парламентом окремого спеціального рішення.

То навіщо Рада прийняла закон про "продовження" мораторію? Це відбулося під тиском "Батьківщини" та Радикальної партії, які сукупно мають аж 10% народних депутатів у парламенті. Всі розуміють, що від фейкового продовження мораторію нічого не міняється. Але для великих фракцій краще заспокоїти гіперактивних ненависників приватної власності, ніж вступати в безрезультативну дискусію з популістами. Голосуй за "продовження" чи ні, мораторій все одно не скасується!

Виходить, що Верховна Рада в черговий раз витрачає наші гроші і свій час на прийняття абсолютно беззмістовних законів.

Тимошенко та Ляшко не раз на все горло заявляли, що мораторій нібито закінчується в 2017 році. Вони прекрасно розуміють, що це не так. Але дякуючи тупості нашої преси, яка ніяк не наважується спитати політиків "а навіщо продовжувати безстроковий мораторій", над нами просто глумляться. Нас тримають за ідіотів завдяки представникам преси, які ніяк не можуть прочитати одне речення в Земельному кодексі стосовно мораторію.

Уряд реформ266 Aтака Путіна1084 Україна та Європа854 Мовне питання174 Корупція993
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Олег Медведєв

Кіно і Патріарх. Біографія Святійшого за 42 хвилини

9
Антон Геращенко

Центр "Миротворец" запускает систему "IDENTIGRAF"

Ігор Луценко

Пане міністр молоді і спорту, не виправдовуйтеся, а зупиніть корупцію!

Єгор Фірсов

Шабунин

144
Валерій Пекар

Новий набір на державну службу – що це і навіщо?

86
Наталя Соколенко

А про що ви хочете домовитися із мером Києва Віталієм Кличком і депутатами Київради?

7
Мустафа Найем

Как быстро они все забыли

Олексій Братущак

Втрати в АТО. Цифри військових не збігаються

9
Олексій Гарань

Юліє Володимирівно! Чи варто використовувати зовнішній напад на імідж країни у внутрішньополітичній боротьбі?

188
Олексій Гарань

Володимир Кулик: "В усіх типах медій споживачі віддають перевагу продуктам українською мовою. Про що свідчать соціологічні опитування, проведені на замовлення автора КМІСом"

46
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте