Мар’ян Заблоцький Економіст, Голова ГО "Українське товариство економічних свобод", Голова ГО "Центр ефективного законодавства", заступник Голови "Української аграрної асоціації"

Мораторій на с/г землю можуть скасувати без Верховної Ради

06 лютого 2017, 13:17

Сьогодні народний депутат від БПП Олексій Мушак анансував підготовку подання до Конституційного Суду щодо визнання неконституційним мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення:Мушак є першим автором зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який скасовує мораторій.

Не буду повторюватись чому потрібно скасувати мораторій, який не дозволяє майже семи млн приватним власникам земель повноцінно розпоряджатись землею. На всякий випадок ось чудова сатирична стаття від Економічної правди: "Мораторій на продаж квартир. А чому б і ні?".

Від себе дозволю додати лише трохи інсайду. Як відомо, скасування мораторію є також однією з вимог програми МВФ. Як стверджують мої джерела у Фонді, включення цього критерію не було ініціативою самого МВФ, а Адміністрації Президента.

Є також непоодинокі люди в близькому оточенні Президента, які системно його переконують, що скасування земельного мораторію – це єдиний спосіб виграти другий термін на посаді.

Дійсно, Петро Порошенко вже виступав у Верховній Раді, висловлюючи підтримку скасування мораторію, водночас відзначаючи ймовірну відсутність підтримки такого кроку серед депутатів.

Навіть, якщо законопроект Про обіг земель і буде прийнятий, то, ймовірно, Верховна Рада накладе суттєві обмеження на купівлю землі в одні руки. Це не дасть можливість у будь-якій суттєвій мірі наповнити бюджет від продажу майже 10 млн га державних мораторних земель.

Тому, скасування земельного мораторію через конституційне подання може бути для АП найкращим варіантом. Так і з Верховною Радою воювати не прийдеться, не буде негативних наслідків для рейтингів, обмежень на купівлю-продаж в одні руки теж не буде.

Все це, схоже, буде супроводжуватись уже розгорнутою медіа кампанією щодо несправедливості та неконституційності мораторію: ЗЕМЛІ ВОЛЮ!

На мою думку, варіант скасування мораторію через Конституційний Суд дійсно був би найкращим для України в цілому.

ONLINE
Уряд реформ266 Aтака Путіна1084 Україна та Європа854 Мовне питання174 Корупція993
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Єгор Фірсов

Шабунин

3
Валерій Пекар

Новий набір на державну службу – що це і навіщо?

52
Наталя Соколенко

А про що ви хочете домовитися із мером Києва Віталієм Кличком і депутатами Київради?

6
Мустафа Найем

Как быстро они все забыли

Олексій Братущак

Втрати в АТО. Цифри військових не збігаються

9
Олексій Гарань

Юліє Володимирівно! Чи варто використовувати зовнішній напад на імідж країни у внутрішньополітичній боротьбі?

179
Олексій Гарань

Володимир Кулик: "В усіх типах медій споживачі віддають перевагу продуктам українською мовою. Про що свідчать соціологічні опитування, проведені на замовлення автора КМІСом"

42
Михайло Жернаков

Віддати Верховний Суд під ФСБ та інші ''європейські стандарти''

9
Олег Тягнибок

Вимагаємо знайти виконавців і замовників убивства Олега Супруненка!

320
Гліб Канєвський

Антикорупційний закон в дії: на праву руку мера Ірпеня склали протокол

4
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте