9 лютого 2009, 13:33

Україна не Росія

"Україна не Росія" – відкриття Леоніда Кучми, з яким важко не погодитися. Російські медіа "на всю катушку" вихваляють дії влади, яка нібито в умовах кризи демонструє політичну відповідальність перед власним народом, єдність та швидкість дій. З іншого боку, нам всім набрид політичний цирк в Україні та перманентна криза у відносинах між Президентом та Урядом.

Однак, не все так погано, як це здається на перший погляд. Політики в Україні, на відміну від своїх російських колег, виявили здатність реагувати на протести громадськості. Проілюструю свою думку одним, але красномовним прикладом.

В Росії наприкінці минулого і на початку року нинішнього пройшли численні демонстрації проти підвищення в два – три рази ставок митних зборів на автівки. 20 та 21 грудня 2008 року у Владивостоці міліцейський ОМОН жорстко розігнав демонстрантів, які протестували проти відповідного рішення російського уряду.

За повідомленнями ЗМІ, всього було затримано 61 громадянина, шість з них – засуджені до адміністративного арешту. Були затримані також знімальні групи декількох телекомпаній, а оператору японської NHK Миколі Унагаєву розбили відеокамеру.

Попри все, рішення російського уряду набрало чинності 12 січня 2009 року. "Єдина Росія" 31 січня провела гучні демонстрації під гаслом "Поддержишь автопром – поддержишь Путина!", які ніхто не смів розганяти.

На минулому тижні в Україні пройшли акції протесту проти підвищення автотранспортного збору. Звісно, міліція лише намагалася регулювати дорожній рух, аби зменшити затори, як це було у Києві.

А політики, як з владного, так і опозиційного табору, відреагували миттєво. Уряд визнав свою помилку та вустами Юлії Тимошенко заявив про необхідність зменшення автотранспортного збору. Більшість політичних сил (Кабінет Міністрів України, депутати від КПУ, ПР, НУНС та БЮТ) вже внесли до Верховної Ради 10 законопроектів, які знижуюють ставки збору. Не важко спрогнозувати, що вимоги автомобілістів будуть задоволені.

Така разюча відмінність у діях російських та українських політиків, російської та української влади, свідчить не про те, що одні набагато кращі, ніж інші. Свідчить вона про переваги демократії.

В Україні створена система зворотнього зв'язку між владою і громадянами, яка, зрозуміло, не досконала і діє, як правило, лише після якихось акцій. Політики розуміють, що їм потрібно обиратися, а без суспільної підтримки це неможливо. От і реагують на вимоги своїх виборців.

Нікому в голову в Україні не прийде прийняти рішення про розгін демонстрантів. Для нас це конституційне право громадян, ми звикли до цього і вважаємо це нормальною суспільною поведінкою.

Російська влада жорстко відстоює свою політику. Розгін демонстрантів – це нормальне явище для Росії, де преференції на проведення суспільних акцій мають лише провладні політичні сили.

Що краще – жорсткий авторитарний режим в умовах політичної стабільності чи слабка демократія, що поступово розвивається – вирішувати нам.

Це я до питання про підвищення суспільного запиту на "сильну руку", про що останнім часом заговорили українські соціологи.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Міністерство молоді та спорту має працювати в складі нового Уряду

15 серпня стало відомо, що у Верховній Раді України нового скликання все-таки буде створений Комітет з питань молоді та спорту. Вітаю це рішення і вважаю позитивом – те, що нова влада розуміє важливість для розвитку нашої держави таких напрямків як молодіжна політика, національно-патріотичне виховання, фізична культура та спорт...

28 липня – прощання з Романом Вірастюком на НСК "Олімпійський"

Не стало Романа Вірастюка – нашого друга, колеги, спортсмена, митця, телеведучого, людини багатьох талантів, неординарної особистості з великим і добрим серцем...

Необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту

Відносно планів нової влади щодо можливого приєднання Міністерства молоді та спорту до Міністерства культури та Інформаційної політики. Моє прохання і рекомендація – необхідно зберегти Міністерство молоді та спорту і не допустити його скорочення...

Підтримую Ганну Соловей!

Спортивну спільноту сколихнув скандал у велоспорті. Очільник федерації дозволив собі, на моє переконання, вкрай несправедливим, неприпустимим і хамським тоном спілкуватися з нашою спортсменкою, чемпіонкою II Європейських ігор, велогонщицею Ганною Соловей...

Україна – третя в медальному заліку II Європейських ігор серед 50 країн!

Україна – третя в медальному заліку серед 50 країн-учасниць II Європейських ігор, які завершилися в Мінську. Ми стали свідками найкращого за всю історію виступу нашої збірної на Європейських іграх! Коли у грудні 2014 р...

Сімейні цінності та розвиток інституту сім'ї – питання національної безпеки України

У Києві відбувся Всеукраїнський форум сім'ї-2019. Цей захід об'єднав багатьох: Президента України, урядовців, народних депутатів з міжфракційного об'єднання "За духовність, моральність та здоров'я України", духовенство різних християнський конфесій, науковців, громадських діячів молодь та звичайних громадян, які сповідують традиційні сімейні цінності...