18 грудня 2017, 13:38

У Президента мають намір призначити суддею Конституційного Суду людину Ківалова?

В вівторок відбудеться призначення суддів Конституційного Суду за квотою Президента.

Однією з найбільш імовірних кандидатів на позицію судді називають Анжеліку Крусян - завідувачку кафедри Київського інституту Одеської юракадемії, очолюваної Сергієм Ківаловим.

Хто такий Сергій Ківалов, думаю, нагадувати не треба.



Чи буде Анделіка Крусян незалежною від Ківалова і його друзів з РФ - питання риторичне, особливо враховуючи те, як в Одеській юракадемії приймаються кадрові рішення.

Але навіть з точки зору вимог Конституції можливість призначення Анжеліки Крусян як мінімум сумнівна. Конституція встановлює, що суддею Конституційного Суду має бути правник визнаного рівня компетентності, який володіє високими моральними якостями.

При цьому:

- За результатами конкурсу до Верховного Суду Анжеліка Крусян отримала сукупно 644,25 балів та не була рекомендована до призначення суддею Верховного Суду.

- Громадська рада доброчесності висловила сумніви щодо відповідності її як кандидата на критеріям доброчесності і професійної етики на підставі надання неповної інформації щодо походження статків кандидатвкою. На це ж звертає увагу Центр політико-правових реформ.

- Фундація DEJURE проаналізувала кандидатів і виявила, що а) кандидатка невчасно подала майнову декларацію при подачі документів на конкурс і не мала бути допущеною до співбесіди і, імовірно, фіктивно розлучилася із чоловіком.

Найцікавіше, що Анжеліка Крусян офіційно не є фавориткою відбору. Але нікому з нас це невідомо, оскільки конкурсу як такого немаєкомісія засідає закрито і не публікує свої рішення. Таким чином, існує реальний ризик того, що поважними фігурами членів конкурсної комісії (такими як члена Венеційської комісії Ганни Сухоцької та відомого правника Віткора Буткевича) можуть банально прикритися. І попри рішення комісії буде призначеною суддею Конституційного Суду людина, залежна від Ківалова і РФ.

Наслідки це може мати катастрофічні, враховуючи, що досі на розгляді Конституційного Суду знаходяться питання вибору голови КС, закону про люстрацію, мовного закону Ківалова-Колесніченка та інших.

Сьогодні РПР, коаліція з 82 громадських організацій звернулася до Конкурсної комісії з закликом оприлюднити рейтинг кандидатів на посаду суддів КСУ, щоб стало зрозуміло якими є реальні оцінки комісії.

Від того, чи зробить вона це сьогодні, залежить чи матимемо ми шанс на адекватне конституційне судочинство завтра. Адже Анжеліка Крусян – не єдина, чия біографія викликає обгурнтовані сумніви в відповідності вимогам Конституції.

***

P.S. Вже традиційно в Адміністрації президента ідею конкурсу на суддівську посаду перетворюють на профанацію. Бажання контролювати судову владу зрозуміле. Але незрозуміло чи усвідомлюють в Адміністрації Президента, що в певний момент речі можуть вийти з-під контролю. Особливо якщо призначати суддями Конституційного Суду людей, залежних від країни-агресора.

fb автора

Сьогодні ВРП може пустити під ніж очищення судів заради порятунку ворожої агентури

Сьогодні Вища рада правосуддя покаже чи успішно ми їх реформували, чи все треба починати заново. Прямо зараз ВРП вирішує чи звільняти суддю Інну Отрош-молодшу...

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів...

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів. Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців...

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...

Вища рада правосуддя збирається зірвати очищення судів і міжнародну допомогу

Сьогодні Вища рада правосуддя може збити на злеті очищення судів, і цим поставити під загрозу життєво важливі для країни речі. Нагадаємо, з перезавантаженням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і формуванням третього складу Громадської ради доброчесності з новою силою і новою якістю відновилося кваліфоцінювання суддів – процес, покликаний очистити судову систему від недоброчесних елементів...

Як "оновлена" ВРП рятує вбивць і корупціонерів

"Оновлена" Вища рада правосуддя прийняла вчора два абсолютно відірвані від реальності рішення. Одним ВРП зупинила дисциплінарну справу по судді Тандиру, тому самому який п'яний вбив нацгвардійця Вадима Бондаренка...