Михайло Жернаков Директор Фундації DEJURE, член Ради РПР, д.ю.н

Справа Крисіна – наслідок недієвої системи відповідальності суддів

29 грудня 2017, 11:15

Тиждень тому, 22 грудня, суддя Шевченківського районного суду Києва Олег Лінник ухвалив знущально легкий вирок щодо Юрія Крисіна - одного з "тітушок", причетного до вбивства журналіста В'ячеслава Веремія під час Майдану. Суддя засудив його лише до 4 років умовно, навіть попри те, що вже будучи на лаві підсудних, Крисін був причетний до вчинення двох інших злочинів.

Наступного дня суддя Лінник змінив тримання під вартою на домашній арешт для інших "тітушок", звинувачених у замаху на вбивство учасників Революції Гідності. У справах екс-беркутівців, звинувачених у тяжких злочинах та звільнених іншими суддями, звинувачені за короткий час опинялися у РФ.

Якщо подивитися глибше – справа не в одному Крисіні. І не в одному Ліннику.

Усі ці рішення ухвалені дискредитованими суддями, чиї дії вже мали ознаки не тільки дисциплінарних проступків, але й злочинів. Проте органи, які б мали забезпечити очищення суддівського корпусу від таких суддів, провалили це завдання. Той самий суддя Лінник є одним із "суддів Майдану", який ухвалював неправосудні рішення проти учасників поїздки до Межигір'я у 2013 році. Справу щодо нього закрили через 1,5 роки виключно у зв'язку із закінченням строків притягнення до відповідальності.

У листопаді 2017 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів успішно пройшов кваліфікаційне оцінювання суддя Олег Присяжнюк, який відпустив під домашній арешт екс-беркутівця Віталія Гончаренка. З арішенням ВККС пройшли його і 5 суддів апеляційного суду Київської області, які у часи Майдану позбавляли громадян водійських прав за поїздку до Межигір'я.

Проблема системна. І вона полягає тому, що на сьогодні система дисциплінарної відповідальності суддів фактично не працює. Санкціонована з найвищих кабінетів держави, безкарність панує в судовій системі і далі.

Нині звільнено лише 10% "суддів Майдану", а цього року Вища рада правосуддя, яка опікується дисциплінарною відповідальністю суддів, відкрила лише 3,7% проваджень з усіх дисциплінарних скарг. Судді і надалі впевнені у своїй безкарності та непідзвітності суспільству.

Натомість, за кидання яйцями в Олега Барну активістам загрожує тепер до 7 років позбавлення волі. За це підозру в посягання на державного діяча (!) вручила недавно ГПУ трьом членам Автомайдану.

Співучасть Юрія Крисіна у вбивстві журналіста – це "хуліганство" і 4 роки умовно, кинути яйцем в Барну – до 7 років реально. Нічого не нагадує?

Очевидною є і вина прокурора, який кваліфікував ції дії як хуліганство. Не дивно, що ГПУ раптово засекретила вирок Крисіну, який до того був публічним.

Відповідальні за таку ситуацію, в першу чергу, органи суддівського та прокурорського врядування, які не в змозі забезпечити належне виконання суддями та прокурорами своїх обов'язків, і далі породжують безкарність і вседозволеність. А чинні політичні еліти продовжують використовувати систему правосуддя не для захисту прав людини, а в своїх політичних цілях.

Очевидно, що потрібно переглядати процедури дисциплінарної відповідальності суддів і прокурорів і склад відповідних органів врядування.

Іншими словами – ця система не працює, давайте нову.

Як її побудувати – питання окремої складної розмови, яку ми почнемо вже в новому році.За мотивами заяви громадських організацій щодо ситуації з вироком Крисіну.


fb автора

Загрузка...
Коментарі — 5
Павло Тюхтий _ 29.12.2017 15:37
IP: 104.155.117.---
у влади не було ефективного плану дій по очищенню всіх гілок влади від яничарських виродків

були окремі дії,але оскільки вони сплановані і проводились під контролем таких самих виродків,то маємо,те що маємо – більше половини старої гвардії рулять країною

і вони будуть виносити такі вироки (ще невідомо чому таке рішення – можливо через завідомо неякісне розслідування)
вони будуть знущатися над суттю правосуддя і над пам"яттю потерпілих,допоки всі не будуть викинуті з кабінетів, а на їх місця не прийдуть випускники вузів,без ніякої практики,озброєні лише знаннями про
право і закон
Василь Сірко _ 29.12.2017 12:38
IP: 46.149.81.---
Українці за останні роки стали іншими і цей безлад довго продовжуватися не може. Прийде час, коли всі ці продажні правоохоронці будуть відповідати за свої вчинки – ми маємо вести ретельний облік злочинів підлоти в мантіях. Все має розголошувтися, все має фіксуватися.Як приклад: хіба думала банда Януковича, що їй придеться відповідати за злочини? -а час прийшов і вони як щурі розбіглися по своїх норах,там вони і поздихають, якщо не вилізуть звідти і не стануть перд очі українців.
Елена Величко _ 29.12.2017 12:15
IP: 178.92.63.---
В нас у країні злочинне життя, усюди, тому піднялись люди проти Я., фактично, за життя.
але потяг йде як і йшов. бо не створено нове середовище. Заявили, що роб.лять, а одне й теж, у такому середовищі прийняти правомірне рішення – то тільки героічні люди можуть, бо ніхто не захищений.
Злочинні бездіяльність та брехня, що робиться – то такий самий злочин. Для того, щоб БУВ ЗАКОН, треба інше середовище, підконтрольне громадянину. Бо, коли нам казали, що роб.лять. а насправді робили лобіювання та шукали де ще на бюджеті збагатитись, повністю зруйнували доступність медицини ще й до впровадження цієї псевдомедицини – ТО ТЕЖ ЗЛОЧИНИ.
Dani Njasha _ 29.12.2017 11:45
IP: 213.109.232.---
а ще дуже швидко відкрили проводження до Лариси Цокол, за те що винесла правдивий вирок щодо Михайла Саакашвілі. Я не розумію що не так з нами? Невинних наказують зі всією суворістю закону, винних відпускають та заохочують до злочинів. Таке враження що живу в країні кривих дзеркал.
Logic2009 _ 29.12.2017 11:43
IP: 91.196.177.---
Процес, який проходить у суді називається судовим слідством.
І коли Лінник говорить про Крисіна:
"Це він у своїх показаннях казав, що організовував і збирав людей.",
то він повинен це зафіксувати, і відповідно оцінити, незалежно
від того, що написало звинувачення.
100% рішення цього судді протирічить здоровому глузду,
а по великому рахунку, є злочином.
Мовчу вже про всі обтяжуючи історії з судимостями та правопорушеннясм Крисіна
після подій за які його судили.
Свобода слова544 Україна та Європа891 Корупція1068 Уряд реформ296 Aтака Путіна1104
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter