Програма подолання культурного лиха в сфері архітектури
На сайті www.cultura.net.ua продовжується обговорення Програми подолання культурного лиха. Цього разу пропонуємо обговорити ситуацію в сфері архітектури.
Покищо пропозиції такі:
1.Заборонити забудову навкруги культурних пам'яток висотними будівлями (Києво-Печерська лавра)
2.Розмістити в Internet та надрукувати відкритий інформаційний лист до всіх громадян України та, окремо, для мешканців міста Києва з метою розповсюдження інформації про неправомірні дії Київміськбуду та уряду в цілому.
3.Звернутись до Президента України з пропозицією переглянути всі надані ділянки для забудови в історичній частині м. Києва за останні три роки.
4.Оприлюднити перелік всіх осіб, які отримали ділянки для забудови від Київміськбуду
5.Провести всеукраїнський Референдум, основними питаннями якого будуть:
- забудова центру міста Києва.
- розміщення зовнішньої реклами на історичних пам'ятках
- забудова схилів Дніпра та інших зелених зон України.
6.Скасувати всі протизаконні нормативно-правові акти, що зачіпають права свободи та законні інтереси громади м. Києва стосовно продажу земель, хаотичної забудови історичного міста Києва, руйнації культурної спадщини
7.Звернутись до Президента із вимогою відновити дію Указу "Про обмеження висотності будівель в історичній частині Києва. Звернутись до Президента України з вимогою ратифікувати Міжнародні договори про "Історичні міста" "Венеціанську хартію"
8.Вимагати від Київського міського голови-мера м. Києва винесення на сесію питання "Про збереження культурної спадщини" та скасувати Рішення від 07.07.2005р. N609/3185 "Про оренду земельної ділянки по вул. Пирогова 2 та вул. Б. Хмельницького 37..."
9.Наполягати на якнайшвидшому створенні Архітектурної палати України, виключними повноваженнями якої мають стати засади професійної діяльності архітекторів населених пунктів
10.Оголосити київський літописний краєвид частиною національної спадщини, а також готувати документи для внесення літописних висот від Кирилівських до Китаєвських до списку світової спадщини ЮНЕСКО
11.Терміново відновити сходи до пам'ятника Магдебурзького права.
12.Створити постійно діючий Координаційний Центр громадського активу. Розподілити обов'язки по головним напрямкам: юридично-правове забезпечення; група експертів за фахом; зв'язки з територіальними громадами; зв'язки з ЗМІ; видання інформаційного бюлетеня. Слід акцептувати увагу на розгляді конфліктно-проблемних питань:
- ущільнення забудови в сталих мікрорайонах;
- забезпечення нормативів щодо збереження зелених зон загального користування;
- скупчення адміністративних, офісних, торговельно-офісних та інших об'єктів в центральних та історичних зонах;
- спорудження об'єктів які руйнують ландшафтні та рекреаційні об'єкти історичного та оздоровчого значення.
Долучайтесь до обговорення!