"Україна - зона культурного лиха"

Податковий кодекс Азарова позбавляє українців ПРАВА НА КНИЖКУ

16 червня 2010, 12:34

Уряд знову хоче обкласти вітчизняне книговидавництво ПДВ, не роблячи виключення навіть для підручників, словниками та дитячих видань.

Завдяки Ксенії Ляпіній, яка оприлюднила "таємний" текст нового Податкового кодексу, ми змогли довідатися, які сюрпризи приготував книговидавцям старовинний "друг" української книжки пан Азаров.

ОНОВЛЕННЯ: вбивство української книжки відклали на 5 років

Стаття 19 розділу 5 цього проекту, яка містить перелік товарів та послуг, звільнених від ПДВ, не згадує про книжки, брошури, журнали та газети. Ба навіть підручники, які друкуються державним коштом, не увійшли до списку "помилуваних" новою владою.

Отже у разі прийняття Податкового кодексу, українські книговидавці БУДУТЬ ПОВНІСТЮ ПОЗБАВЛЕНІ ПОДАТКОВИХ ПІЛЬГ.

Уряд Азарова повторює дії уряду Януковича 2004 року, коли той ввів ПДВ і зупинив книговидавництво у країні.

До чого призведе подібна "новація"?

За одностайною думкою усіх фахівців та учасників ринку, оподаткування книжок викличе зупинку книговидання, як це вже було 2004-го року. Тепер одразу після того, як книжку відвантажили до книгарні, держава вимагатиме сплати ПДВ. А обертаємість книжок складає півроку і більше – а отже введення ПДВ зменшить і без того невеликий запас грошей у видавців, зупинить видання нових книжок.

Крім того введення ПДВ збільшить ціни на вітчизняні книжки. Великі ціни на книжкову продукцію давно вже стали предметом уваги громадськості та преси. Але ціни на ринку диктують головним чином російські видавці. Українським видавництвам досі вдавалося виживати за рахунок зменшення ціни. Введення податку призведе до подорожчання вітчизняних книжок на 15-20%, що вдарить по кишені читачів, при тому що ціна на імпортні книжки не зміниться.

Введення ПДВ знищить невеличкі українські видавництва, які переважно видають культурологічну, етнографічну, наукову, інтелектуальну літературу, а отже це завдасть удару по всій українській культурі.

Азаров та Янукович вже мають досвід антикнижкової війни. Нагадаємо, що 2004 року уряд Януковича вже ввів ПДВ на книжки, в результаті чого на півроку було практично зупинено галузь, і книжники змогли відновитися тільки за півтора роки. Тоді Верховна Рада зупинила цих варварів. Чи зупинить зараз?

Отже РЕЗУЛЬТАТ ПОДІБНИХ ДІЙ ДОБРЕ ВІДОМИЙ УРЯДУ, а значить книговбивство є свідомим актом.

За свій "подвиг" 2004 року Микола Азаров та Віктор Янукович були визнані ВОРОГАМИ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

Для довідки: пільгу по ПДВ українська книжка отримала 1998 року, і саме тоді почалося зростання галузі, цей рік фактично став роком народження вітчизняного книжкового продукту. Введення пільги по ПДВ зупинило лавиноподібне зменшення виробництва в Україні і дало вітчизняним видавцям можливість вижити в нових ринкових умовах. Вже у 2000 році наклади книжок виросли вдвічі.

Введення у 2003 році пільги по податку на прибуток дало новий поштовх для зростання ринку. Аналіз статистики показує, що українські видавці почали вкладати звільнені від податків кошти у створення нових книжок і до початку 2004 року номенклатура вітчизняних книжок збільшилася майже до 15 тисяч назв.

На жаль, "ініціатива" уряду Януковича зупинила цю позитивну тенденцію. Піврічна зупинка галузі далася взнаки – і кількість виданих книжок почала зростати тільки 2007 року – до 18 тисяч назв. 2009-го року вже було видано 22 тисячі назв – це попри те, що галузь знаходиться під тиском кризи.

Українські книжки стали постійно перемагати на міжнародних конкурсах, українські письменники знайшли дорогу до читачів і стали перекладатися за кордоном.

А от тепер книговидання вирішили вбити остаточно.

Закликаємо усі політични сили незалежно від своїх уподобань згадати про існування книжки.

Шановні політики!

У вас є діти. У вас є онуки. Невже ви хочете, щоб вони виросли гопниками, які окрім пива і футболу не цікавляться нічим?

Спроба наповнити бюджет за рахунок книжок вже провалилася 2004 року? Нащо ж наступати на ті самі граблі?

Зупиніть книгожерів з Уряду і захистіть право своїх дітей від гопників від економіки.

Ви не можете відняти у своїх нащадків ПРАВО НА КНИЖКУ!

Брати Капранови

(в умовах, коли більшість колег у відпустках, ми взяли на себе сміливість говорити від імені усіх книговидавців – адже знаємо їхню позицію)Додаток:

ВЛАДА і УКРАЇНСЬКА КНИЖКА.

Історія стосунків

1627 р. Указ царя московського Олексія Михайловича, яким звелено книги українського друку зібрати і на пожежах спалити із суворою забороною будь-коли в майбутньому купувати українські книги.

Так у Москві спалено "Учительське євангеліє" Транквіліона-Ставровецького та "Катехизис" Лаврентія Зизанія Тустановського.

♠1689 р. Патріарша заборона Київській лаврі друкувати книги "... к нам первее не прислав, отнюдь бы вам не дерзати таковых книг новослагаемых печатати...".

"Первая цензура в России была заведена специально для изданий малорусской печати", визнали пізніше російські дослідники. ("Объ отмене стеснений малорусскаго печатного слова", 1905р).

♠1677 р. Наказ патріарха Іоакима видерти з українських книжок аркуші "не сходные с книгами московскими".

♠1690 р. Московський собор православної церкви засуджує "Кіевскіе новыя книги" П.Могили, С.Полоцького, К.Ставровецького, І.Галятовського, Я.Барановича, А.Радивилівського, І.Славинецького, наклавши на них "проклятство та анафему".

♠1693 р. Заборона патріарха Андріана привозити українські книжки до Москви.


1693 р. Лист Московського патріарха до Києво-Печерської лаври про заборону будь-яких книг українською мовою.

♠1709 р. Указ Петра І про заборону друку книг українською мовою.

♠1718 p. Спалення архівів та книгозбірні Києво-Печерського монастиря.


"...численна і найдавніша книгозбірня, зібрана і збагачена великим князем Київським Ярославом Володимировичем і збережена в печерах від усіх ворожих нападів і руїн, але нині, ... серед добробуту і тиші полум'ям пожерта. В ній зберігалось багато тисяч рукописних і всіляких дорогоцінних манускриптів, писаних різними мовами, і багато з-поміж них такими, що й ученим тодішнім мужам не були відомі, а особливо всі записки й документи щодо історії правління слов'янських племен та царів стосувались" ("Історія Русів", ст.303-304, вид.1956 p.).

1721 р. Наказ про цензурування українських книжок.

Накладено штрафи на Київську та Чернігівську друкарні за книжки "не во всем с великороссийскими сходные".

1755, 1766,

1775,1786 pp. Низка заборон Синоду на друк українських книжок.


В результаті протягом другої половини 18ст. та першої половини 19ст. видавнича справа в Україні була спаралізована. Наприклад, у 1847 р. в Україні була надрукована лише одна книжка, у 1848 -3,1849 – 2, 1850 – 1,1851 – 2,1856 – 5 книжок.

1759 р. Розпорядження Синоду про вилучення зі шкіл українських букварів.

♠1769 р. Наказ Синоду, за яким українські книжки по церквах були замінені російськими.


1769 р. Синод Російської Православної церкви забороняє Києво-Печерській лаврі друкувати букварі українською мовою і наказує відібрати ті букварі, які вже були на руках.

♠1780 р. Чергове спалення книгозбірні Києво-Могилянської академії, що була однією з найбагатших бібліотек України.

♠1847 р. Розгром Кирило-Мефодіївського товариства і наказ цензорам суворо слідувати за українськими письменниками, "не давая перевеса любви к родине над любовью к отечеству".


1863 р. Циркуляр міністра внутрішніх справ П.Валуєва про заборону видавати підручники, літературу для народного читання та книжки релігійного змісту українською мовою.

♠1895 p. Заборона видавати українські книги для дітей, "... хотя бы по существу содержания и представлялись благонамеренными".
На українській граматиці, написаній російською мовою, цензор зазначив: "Наивно было бы надеяться на дозволение печатать грамматику того языка, который не должен существовать".

1892 р. Наказ цензорам суворо стежити за тим, щоб не допустити українських літературних перекладів з російської мови.

♠1894 р. Заборона ввезення українських книг з-за кордону.

♠1914 р. Указ царя Ніколая II про заборону української преси.

♠1914 p. Спалення російською військовою адміністрацією бібліотеки Наукового товариства ім.Т.Шевченка у Львові, заборона в Галичині й на Буковині всієї української преси.

♠2004 р. Запровадження Урядом незалежної України податків на видання вітчизняних книжок.
(за півроку відмінено ВР під тиском громадськості і через зупинку книговидавничої галузі)

2010 р.???Податковий кодекс Азарова, який вводить податки на вітчизняну книжку

powered by lun.ua
Коментарі — 112
Gyorgy _ 07.04.2011 15:24
IP: 77.87.34.---
seo нам всем в помощь например
NozZle _ 17.06.2010 20:21
IP: 213.186.218.---
Tyrannosaurus rex:

Що за брєд? Коли зрадили? Як?
Чи це чисто аби щось патякнути?
Щукар _ 17.06.2010 17:13
IP: 188.163.120.---
Ще,пам"ятаю,в 80-х роках було заборонено проводити партійні збори на українській мові-
обов"язково на російскій!
Tyrannosaurus rex _ 17.06.2010 15:59
IP: 95.135.254.---
Таке право йому забезпечили, в тому числі, і брати Капранови.
Які зрадили.
Свідомо, цинічно і відверто.
Боротьбу і жертви предків, власну державу, історію, віру, мову, традиції, себе, майбутнє своїх дітей і майбутнє цієї території.

І їм нема оправдання.

І у них нема оправдань...
NozZle _ 17.06.2010 10:53
IP: 213.186.218.---
человек в шляпе:
Morze_su:
Оно не смешит. Оно серьезно вполне. Готово переписывать хоть весь интернет. Любую цитату проверьте – по названию сайта сразу многое понятно становится. А самое главное – тоска зеленая. Вместо того, чтобы от себя что-то написать, оно цитирует "источники" написанные своими, образно выражаясь, односельчанами. Вот и весь кругозор.
Вы еще почитайте их лингвистические изыскания...
Ні нада вам нічіфо читадь. МАсковсгім мракабєсам ета пратівапаказана. Ані і так всьо знают- ім ета впєздячат па тєліку. Паетаму ваши ПРдонсгіє пахани гатови уєбадь ета плятскає кнігаізданіє. Ім нужни зомбі, катория будут вйобивать на іх заводах, жрать піфко і ватяру і тупа хавать развлєкугу па ящегу.

Так що і ми, селюки, теж можемо "па-гаратскому";)
crockOdile _ 17.06.2010 00:08
IP: 93.74.5.---
"За свій "подвиг" 2004 року Микола Азаров та Віктор Янукович були визнані ВОРОГАМИ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ" Вони такими й залишились. Треба ще й додати- Янукович і Ко -вороги ВСЬОГО УКРАЇНСЬКОГО. Владу в Україні захопила Антиукраїнська Сила, яку обслуговувають аморальні проросійські колаборанти-українофоби всіх відтінків і мастей.
Неюля _ 16.06.2010 23:59
IP: 77.52.49.---
человек в кипе
"Краткий курс истории ВКПб"-абсолютна істина?

Григорій Петрович ПІВТОРАК
ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНЦІВ,РОСІЯН,БІЛОРУСІВ ТА ЇХНІХ МОВ
Міфи і правда про трьох братів слов'янських зі"спільної колиски"

Затверджено до друку вченою радою Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України.
Рецензенти:Член-кореспондент. НАН України,доктор філологічних наук,професор О.Б.Ткаченко;доктор філологічних наук, професор В.В.Жайворонок;доктор філологічних наук,професор Ю.О.Карпенко;доктор філологічних наук,професор І.Г.Матвіяс.

Зміст
Вступ
"Лежать віки,покриті пилом..."
"І розійшлися словени по землі..."
Сини Дажбожі,Сварога внуки
Витоки українського етносу
Найдавніші риси української мови
Київська Русь-ранньоукраїнська держава
Давньоруська народність:історична реальність чи ідеологічна вигадка?
Про"спільну колиску","старшого"та"менших"братів
"Русь","Росія","Великоросія","Малоросія"?
Мовна ситуація в Київській Русі
Живуча помилка Ломоносова
"Україна"-це не"окраїна
человек в шляпе _ 16.06.2010 23:29
IP: 93.73.43.---
Неюля:
человек в шляпе:
Откуда вы знаете про армянское радио? Ведь ваше радио жидовское. А по поводу запрещения,то ознакомьтесь с историей Московии и когда пошли запреты, да и происхождение названия "Россия" не мешало бы изучить. Впрочем,вас Чаленко заждался-великий даунетский шовинист...
Ты, таракан, зря лапками сучишь. Пошли любимые песни про жидву и москалей. Вся твоя грамота – склад мусора в интернете, его ты и пережевываешь. Интернет тоже появился в 16 в., да? Иначе как объяснить, что все твои дешевые ссылки на "источники" с самодельных сайтов, где одни незаконорожденные олухи делятся своими объедками с другими. На волне национальной свидомости. Малоросский грамотей из малоросского интернета выколупаный. Твоё место – за печкой.
Неюля _ 16.06.2010 23:21
IP: 77.52.49.---
человек в шляпе:
Откуда вы знаете про армянское радио? Ведь ваше радио жидовское. А по поводу запрещения,то ознакомьтесь с историей Московии и когда пошли запреты, да и происхождение названия "Россия" не мешало бы изучить. Впрочем,вас Чаленко заждался-великий даунетский шовинист...
Неюля _ 16.06.2010 23:14
IP: 77.52.49.---
Віктор Дніпров:
человек в шляпе:
Morze_su:
Оно не смешит. Оно серьезно вполне. Готово переписывать хоть весь интернет. Любую цитату проверьте – по названию сайта сразу многое понятно становится. А самое главное – тоска зеленая. Вместо того, чтобы от себя что-то написать, оно цитирует "источники" написанные своими, образно выражаясь, односельчанами. Вот и весь кругозор.
Вы еще почитайте их лингвистические изыскания...
Ну,ваші то ми читаємо, лінгвістичні ізиски:-)
А що новенького написано людьми в брилях?
:-)
А то не брильТо кипа,або єрмолка по-малоруськи.Ці пани з команди Членкососів з бузини.Вони не пишуть-вони критикують.

"Знаете ли, что такое малоросс? Нет? Паршывец, проще говоря, ни то ни се. Он,видите, с себя, по происхождению – украинец, по воспитанию – русский, по убеждениям – неук во всем, что касается родного народа, по характеру – трус, себялюб, раб. Вот это – малоросс". (с) Владимир Винниченко
человек в шляпе _ 16.06.2010 23:12
IP: 93.73.43.---
Неюля:
Григорій Петрович ПІВТОРАК. ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНЦІВ, РОСІЯН, БІЛОРУСІВ ТА ЇХНІХ МОВ. Міфи і правда про трьох братів слов'янських зі "спільної колиски"...
litopys.org.ua/pivtorak/pivt.htm

"Україна" – це не "окраїна". Григорій Півторак. Походження...
... і першу руську державу як "спільну колиску" українців, росіян та білорусів, ... У сучасній українській літературній мові міцно, закріпилася форма з новішим... собі за мету денаціоналізувати українців і розчинити їх в "общерусском море"... Саме через це вживання слова Україна в царській Росії було заборонено...
litopys.org.ua/pivtorak/pivt12.htm
А это уже совсем ниже плинтуса. Нет свидетельств употребления слова ПОТОМУ ЧТО ОНО БЫЛО ЗАПРЕЩЕНО. Есть анекдот про армянское радио на эту тему.
человек в шляпе _ 16.06.2010 23:09
IP: 93.73.43.---
Віктор Дніпров:
человек в шляпе:
Morze_su:
Ну, ваші то ми читаємо, лінгвістичні ізиски:-)
А вам, любезнейшие, это вовсе необязательно.
Неюля _ 16.06.2010 23:09
IP: 77.52.49.---
Григорій Петрович ПІВТОРАК. ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНЦІВ, РОСІЯН, БІЛОРУСІВ ТА ЇХНІХ МОВ. Міфи і правда про трьох братів слов'янських зі "спільної колиски"...
litopys.org.ua/pivtorak/pivt.htm

"Україна" – це не "окраїна". Григорій Півторак. Походження...
... і першу руську державу як "спільну колиску" українців, росіян та білорусів, ... У сучасній українській літературній мові міцно, закріпилася форма з новішим... собі за мету денаціоналізувати українців і розчинити їх в "общерусском море"... Саме через це вживання слова Україна в царській Росії було заборонено...
litopys.org.ua/pivtorak/pivt12.htm
neznajka2 _ 16.06.2010 22:55
IP: 94.179.155.---
За те 3.14даровичі "відмінили" податок на нерухомість... Ну навіщо себе любимих обріміняти
податком...
Віктор Дніпров _ 16.06.2010 22:40
IP: 93.73.244.---
человек в шляпе:
Morze_su:
Оно не смешит. Оно серьезно вполне. Готово переписывать хоть весь интернет. Любую цитату проверьте – по названию сайта сразу многое понятно становится. А самое главное – тоска зеленая. Вместо того, чтобы от себя что-то написать, оно цитирует "источники" написанные своими, образно выражаясь, односельчанами. Вот и весь кругозор.
Вы еще почитайте их лингвистические изыскания...
Ну, ваші то ми читаємо, лінгвістичні ізиски:-)

А що новенького написано людьми в брилях?
:-)
westyura _ 16.06.2010 22:39
IP: 95.135.51.---
Хочешь помочь украинскому книгопечатанию? Пойди и купи и прочти книгу.
человек в шляпе _ 16.06.2010 22:36
IP: 93.73.43.---
Morze_su:
Оно не смешит. Оно серьезно вполне. Готово переписывать хоть весь интернет. Любую цитату проверьте – по названию сайта сразу многое понятно становится. А самое главное – тоска зеленая. Вместо того, чтобы от себя что-то написать, оно цитирует "источники" написанные своими, образно выражаясь, односельчанами. Вот и весь кругозор.
Вы еще почитайте их лингвистические изыскания...
wolchara _ 16.06.2010 22:19
IP: 109.252.92.---
Неюля:
"Україна" за часів Речі Посполитої
Це значення пограничної землі слово україна зберігає також у 15-16 вв.

Пограничная земля – на границе – оно и есть окраина...
Неюля _ 16.06.2010 21:48
IP: 77.52.49.---
що нею й надалі залишилося "Військо Запорозьке" або, почасти під російським впливом, "Малоросія". З другого боку, поділ України поміж Москвою й Польщею, який тривав до кінця 18 ст. (а частково й пізніше) гальмував процес перетворення локальної назви Україна на загальнонаціональну назву території українського народу. Більше того, у процесі ліквідації Гетьманщини назва Україна немов би реґресуе до свого давнішого суто локального геогр. значення. Ще в кінця 17 ст. вона вживалася щодо частики Гетьманщини: "Того ж року (1690) велика саранча била на Україні и коло Стародуба, на СЂвери"; "а инная тут, на Україні, коло НЂжина и Чернигова и на СЂвери, коло Стародуба зазимовала" (Літопис Самовидця). Навіть у другій половині 18 ст. (1770-ті pp.) Україною називали на Стародубщині центральну частину Гетьманщини, від Чернігова й Ніжина до Прилуки, Лохвиці й Гадяча.
Неюля _ 16.06.2010 21:47
IP: 77.52.49.---
Про"отчизну Україну"згадував Л.Полуботок у листі до В.Кочубея 1685.Ангигетьман П.Іваненко (Петрик),укладаючи 1692 союзний договір з Крим.ханством,вчинив це"для одобрання од московское власти милое отчизни своее Украины",а в своїх універсалах і листах писав:"наша Україна".Цю назву залюбки вживав і в офіц.актах і в приватних листах екзильний гетьман П.Орлик.Обидва тексти (латинський і укр.) Бендерської конституції 1710 згадують"Ucraina","in Ucrainam","на Украйні","Кіев и иные украинскіе городы".У договорі з Кримом 1711 Орлик титулується"dux Ucrainae".Не дивно,що ця назва тоді стала відомою й популярною в Західній Європі (завдяки також другому вид."Description d'Ukrainie" Ґ.Л.де Боплана 1661).Після Андрусівської угоди 1667 й поділу України між Москвою й Польщею з'являються назви"сьогобічна"й"тогобічна" Україна,а для Лівобережжя ще"Малоросійська Україна".
Хоч назва"Україна"широко вживалася на Гетьманщині 17-18 вв.і поза її межами, вона не стала офіційною назвою Української держави,що нею й н
Неюля _ 16.06.2010 21:42
IP: 77.52.49.---
скаржився,що"все зле на Украине,во пределе Киевском сотесняемся".Але поняття Україна щораз далі поширюється за межі самого Київського воєводства,зокрема на Лівобережжі,де в першій половині 17 ст.проходить процес посиленої української колонізації,яка захоплює також володіння Московської держави (Слобідська Україна).
"Україна" за козацької доби
Особливого політичного значення назва"Україна"набирає в наслідок Хмельниччини. Хоч офіційна назва Козацько-Гетьманської Держави 17-18 ст.була"Войсько Запорозьке" (з різними варіантами),але її територія була"козацька земля",яка звичайно і в українській і в польській практиці-називалася Україною.Отож,назви Україна,український,український народ щораз частіше вживалися в політичному і культурному житті Гетьманщини.Зустрічаємо їх раз-у-раз в актах і документах Б.Хмельницького,І.Виговського,П.Дорошенка,І.Самойловича,І.Мазепи,П.Орлика. Старшина Дорошенкo в листі до Запоріжжя 1671 писав про"всю Україну","народ наш наш український","укр. міста" тощо.Про
Неюля _ 16.06.2010 21:37
IP: 77.52.49.---
"Україна" за часів Речі Посполитої
Це значення пограничної землі слово україна зберігає також у 15-16 вв. Документи кажуть про"Україну подільську","Україну брацлавську","Україну київську"."Dyaryusz sejmowy"1585 називає Поділля"Ukraina Podolska".З розвитком Козаччини в 16 ст. назва україна стає географічною назвою козацької території,яка охоплювала широкі простори Наддніпрянщини-Правобережної й Лівобережної,де в адміністративній системі Речі Посполитої було розташоване воєводство Київське.У такому значенні термін україна вживається в писаннях київського католицького біскупа Й.Верещинського (кін.16 ст.),в діяріюшах С.Бєльського 1609 й Ш.Окольського 1638,в листах гетьмана П. Сагайдачного,єпископа (згодом митр.) І.Копинського та ін. Сагайдачний у листі до короля Жиґмонта III 15 лютого 1622 писав про"Україну,власну,предковічну отчизну нашу","городи українські","народ український" тощо.І.Колимський у листі до патріарха московського Філарета з 4 грудня 1622 (з Мгарського монастиря) скаржився,
Неюля _ 16.06.2010 21:23
IP: 77.52.49.---
Панове автори.Звичайно,найбільше утисків українська мова зазнавала з боку російської і радянської влади. Але крім русифікації були утиски з боку польської, австро-угорської,а пізніше й румунської,угорської та чехословацької влади на відповідних територіях. Але мова вижила і буде жити.

In bellum veritas!: ЗАБОРОНИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ (ХРОНОЛОГІЯ)
http://or83.blogspot.com/2007/05/blog-post_754.html
Русифікація – Вікіпедія
uk.wikipedia.org/wiki/Русифікація
Ніна Вірченко.Документи про заборону української мови (XVII – XX...
anvsu.org.ua/index.files/Articles/Virchenko1.htm
Як забороняли українську мову
www.panianka.info/_zaboroni_ukrajinsjkoji_movi_0_0_0_1049_2.html
Lumiere _ 16.06.2010 20:49
IP: 77.123.229.---
SOS.SOS.SOS!
Над Национальным центром Александра Довженка вновь сгущаются тучи! Как и два года тому назад минкультуры хочется реорганизации: уже издан приказ о создании ЛИКВИДАЦИОННОЙ КОМИССИ.
Когда уже отечественные кинопредприятия хотя бы оставят в покое, на помощь от властных институтов никто давно не рассчитывает.
Oiaeyuie _ 16.06.2010 19:36
IP: 152.78.64.---
оххх
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter