Виявлено ксенофобів у шкільній програмі із зарубіжної літератури. Звернення до Красовицького, Мирського та Фельдмана
По камням струится Терек,
Плещет мутный вал;
Злой чечен ползет на берег,
Точит свой кинжал
М.Ю.Лермонтов
Усім серцем підтримуємо боротьбу панів Красовицького, Мирського та Фельдмана із проявами ксенофобії в літературі, яку вони розпочали з роману "Чорний ворон" Василя Шкляра.
А проте хочемо зауважити, що окрім тексту Шкляра в Україні популярні також твори інших авторів, які пропагують ксенофобію. Більш за те – цих авторів вивчають у шкільній програмі із зарубіжної літератури, що згубно впливає на свідомість учнів та сприяє викривленому сприйняттю світової культури.
Звісно, в першу чергу на думку спадають імена М.Ю Лермонтова, який окрім писання ксенофобських віршів займався вбивствами представників кавказьких народів, а також Л.Н.Толстого, який теж брав участь у каральних війнах на Кавказі, і у своїй повісті "Кавказский пленник" татар називає не інакше, як "вонючие татары".
А проте найбільш ксенофобським твором з усієї шкільної програми, безперечно, є роман "Айвенго", який належить перу сера Вальтера Скотта.
Дякуємо пану Красовицькому за те, що показав приклад справжнього літературознавчого аналізу, і дозволив нам у такий спосіб виявити ксенофобську сутність англійського "класика"
Судіть самі:
у розділі V автор вживає вираз "собака-єврей"
у розділі VII – принизливе "не більш, як єврейка"
у розділі VIII – "саксонка чи єврейка, собака чи свиня"
у розділі XXXII – "єврей-собака", "як горбатого могила виправить, так єврей завжди залишиться євреєм"
у розділі ХХХІІІ – "підлий єврей", "клятий єврей", "хоч він і єврей, але зараз говорить правду"
у розділі ХХХV – "безбожник єврей", "лукавий єврей".
Сер Вальтер Скотт і в інших своїх романах допускав некоректні випади, зокрема у "Квентіні Дорварді" – проти циган, тому той факт, що цього автора-ксенофоба включили до шкільної програми, викликає обурення усіх прогресивних літераторів.
Прохаємо пана Мирського, який пообіцяв розібратися у Європарламенті з тими членами Шевченківського комітету, які голосували за роман Шкляра, не зупинятися на половині дороги, і примусити Європарламент розібратися також із М.Ю.Лермонтовим, Л.Н.Толстим та В.Скоттом, а також із міністром Табачником, який покриває ксенофобів у шкільній програмі, а – в першу чергу – із видавництвом "Фоліо", що видає твори цих письменників, зокрема, книжки Толстого та Лермонтова вже вийшли у його серії "Шкільна бібліотека української та світової літератури", а ксенофобський роман "Айвенго" готується до видання найближчим часом.
Пропонуємо також створити комісію для вичитки усіх історичних романів "методом Красовицького" та притягнення до відповідальності їхніх авторів та прихильників.
Разом переможемо ксенофобію!
Брати Капранови