Ганна Герман Радник президента України

Ганна Герман – Віталію Кличку: "Ніхто за нас демократію в Україні не збудує"

27 липня 2011, 18:32

Недавно я програла суд представнику опозиції Андрію Шкілю.

І це був перший раз у житті, коли я втішилася не з перемоги, а з програшу – якщо представник Адміністрації Президента програє суд представнику опозиції – значить в Україні є незалежні суди. Ви маєте рацію, Віталію, їх небагато. Але вони є. Живуть уже паростки, які треба плекати і множити. І це ми разом усі повинні робити. І такі великі й багаті та сильні, як Ви, Віталію. І люди, що не мають такої сили і авторитету, як Ви, але котрі не менше люблять Україну і не менше прагнуть, щоб у нашій державі ми збудували справжню демократію.

Ви пишете, дорогий Друже, що в старій добрій Європі кожен третій йде шукати справедливості в суд. Ви не кажете при цьому, що європейським державам не по 20 років, як нашій. Швейцарській демократії, наприклад, щонайменше сімсот двадцять. Європейські країни давно перейшли той шлях, на який ми ступили щойно два десятки років тому. Чи мали ми за роки нашої незалежності будь-коли досконалу судову систему? Ні ж бо. Ще з радянських часів перейшло до нас і телефонне право, і усі інші вивихи цієї системи, яку треба було давно реформувати, але ніхто з президентів не хотів чіпати того гниляка – смороду багато, а результат треба довго чекати.

Це була непроста справа і непросте рішення зважитися на реформу судової системи. Мусимо тут віддати належне Президентові Януковичу, який взявся її змінити. Ледве чи варто тут розраховувати на блискавичну перемогу. Це на рингу бувають ефектні вікторії. Це там можна стати світовим кумиром за лічені хвилини, але Ви, як ніхто інший знаєте, скільки праці, зусиль, крові і поту, а основне – віри треба, щоб отримати пояс переможця.

Я не писала б Вам, якби не шанувала Вас так глибоко і якби вірила чуткам, що, мовляв, ім'я Кличка використовують спритні ділки від політики, щоб, прикриваючись ним, робити свої інтереси. Я переконана – все, що Ви написали в блозі – Ваші переконання. Але знаю з життєвого досвіду, що з неба не падає справедливість і демократія. Їх треба будувати тут, на землі. І будувати разом нам усім. Бо кому ми дорікаємо, що в нашому домі нема порядку? Самі собі. Ми – громадяни. Ми повинні будувати наш дім, Україну, робити її європейською державою.

Я щаслива, що є багато людей, які розуміють це. Ось переді мною лист Ольги Богомолець. Вона пише до Президента України такі слова:

Вельмишановний пане Президенте!

Багато років ми з однодумцями присвятили боротьбі за збереження історичних пам'яток Києва від руйнації забудовниками.

Зокрема, особливо напруженим та жорстким виявилося протистояння київської громади з компанією "Житлобуд", яка на основі незаконного рішення Київради від 2003 року намагалася збудувати багатоповерхівку з підземним паркінгом на схилі парку Богомольця, поруч з його могилою та корпусами Олександрівської лікарні. Розуміючи, що будівництво невідворотно призведе до руйнації лікарні та меморіального парку, де покоїться прах видатного академіка, всесвітньо відомого вченого Олександра Богомольця, ми вжили всіх заходів для збереження цих пам'яток.

Нам довелося витримати фізичний тиск, побиття, стикнутися із фальсифікацією карних справ, заангажованістю суддів та несправедливими судовими рішеннями, зі свавіллям чиновників та байдужістю влади. Протягом багатьох років ми намагалися добитися справедливості в цій країні, але безрезультатно. Неодноразово ми зверталися до вищих посадових осіб держави, Ваших попередників, але, незважаючи на їхні обіцянки втрутитися у ситуацію, жодних рішень прийнято не було.

Тому ми щиро вдячні Вам, пане Президенте, за те, що Ви протягом короткого часу змогли розв'язати проблему на користь громади. Адже саме завдяки Вашому особистому контролю за конфліктною ситуацією Київрада на останній сесії скасувала власне рішення від 2003 року про виділення 0,45 га землі компанії "Житлобуд" для будівництва багатоповерхівки на схилах парку Богомольця. На моє переконання, це свідчить не тільки про врахування Вами інтересів громадян та глибоке розуміння необхідності збереження історичних та культурних пам'яток України, але й про Вашу здатність до дії – до рішучих послідовних кроків в інтересах держави.

Тому від імені громади м. Києва хочу ще раз висловити Вам, пане Президенте, глибоку вдячність і повагу за Вашу принципову позицію, послідовність у боротьбі з корупційною системою в Україні та врахування думки громадян.

Мушу сказати, що подібні протистояння між людьми та корупційною системою, в якій зрослися інтереси влади та великого бізнесу, призводять до виникнення в суспільстві осередків опору, яких з кожним днем стає в Україні все більше. Саме активний опір громадян, захист ними своїх прав є передумовою народження в нашій державі цивілізованих суспільних відносин та майбутнього громадянського суспільства.

І Ваша роль, пане Президенте, в цьому процесі є ключовою. Адже багато в чому саме від Вас залежить, хто переможе у протистоянні – суспільство та його інтереси або ж існуюча корупційна система. І я вірю, що спільними зусиллями ми зможемо подолати опір корупціонерів та захистити права людей.


Ольга Богомолець не голосувала за Президента Януковича. Але вона переконалася, що він -ефективний менеджер країни і що він вміє і знає, як вирішувати питання, які роками тягнулися без результату. Я впевнена, Ви теж зможете переконатися, що коли справді хочеш конструктивно працювати для країни – варто прийти і запропонувати свої підходи, свої рішення. Вони завжди будуть підтримані.

Зараз до Громадської Ради, яку очолює Президент України, приєднуються дуже багато талановитих людей, патріотів України, які хочуть працювати, які прагнуть змін, які мають намір впливати на процеси реформ. Думаю, що до цього кола Ви були б радо прийняті. Бо треба разом намагатися змінити світ і змінити Україну, а не сподіватися, що це зробить хтось за нас. Президент теж не семижильний. Йому треба помагати. Хто ж, як не ми?

Це здорово, це класно, що Ви – спортсмен світової слави, не замкнулися лише на своєму занятті, а так щиро і так палко переймаєтеся усім, що відбувається в Україні. Ви маєте європейський досвід. Його треба і можна використати в Україні. Будемо разом змагатися за Київ, за інтереси киян, за інтереси всіх українців.

У мене вдома висить наше з Вами фото ще зі студії "Радіо Свобода".Я дуже пишаюся ним. Уся Україна пишається Вами. Так само, як уся Україна ганьбиться мером Києва, який, до речі, належав до партії, лідери якої разом з Вами стояли на Майдані. Цей мер ніколи не мав жодного відношення до нинішньої влади. Це рудимент минулого, який теж повинен відповісти перед судом. І не треба закладати наперед – праведний чи неправедний суд. Як демократи не маємо на це права. Ми так само не можемо виносити вердикт – яке рішення суду правове, а яке – ні. Ми не можемо це робити, якщо ми демократи.

"Зараз у Печерському суді столиці перед несправедливою українською Фемідою не хоче стояти Тимошенко, проти нечесного суду як може протестує Луценко", – пишете Ви у своєму блозі. А, скажіть мені на милість, чому перший-ліпший громадянин України, приходячи в суд, повинен стояти, а Тимошенко – ні? Звідки така вибраність? Надмірність? Чому такі непомірні амбіції і брутальна поведінка? Чому їй дозволено найбрутальнішим способом ображати суддю, принижувати його, паплюжити? Чому Тимошенко дозволяє собі безкарно принижувати і паплюжити дуже багатьох людей? Ви не зауважили, Віталію, що Президент України жодного разу не дозволив собі у стосунку до Тимошенко жодного образливого слова? Згадайте передвиборчу кампанію – як вже вона його не очорнювала. У відповідь не пролунало жодного образливого слова. А Янукович ще тоді не був при владі. Це вона була при владі, і вона поливала брудом лідера опозиції. Як хотіла і як могла. Але це справа її культури і її сумління. Я не зупинялася б на цьому спеціально. Бо справа зараз не в Тимошенко. На жаль, вона сама закрила для себе політичне майбутнє – своєю озлобленістю, своїми амбіціями, з якими ніхто не може порадити, і Ви не порадите.

Я говорю зараз про тих, хто має і політичну перспективу і громадянське сумління – я говорю про Вас. І ще раз закликаю Вас – давайте разом сприяти реформам і змінювати Україну. Ви, такі, як Ви, сотні тисяч чесних людей повинні об'єднуватися в громадські організації, творити громадянське суспільство і підтримувати Президента в тих реформах, які він розпочав. Іншого шляху нема.

powered by lun.ua
Коментарі — 90
Dezdechado _ 27.07.2011 19:03
IP: 86.47.126.---
Я так зрозумів, що на справедливий суд українцям треба чекати не менше, ніж 700 років. З чим усіх і вітаю.
Киeвлянин _ 27.07.2011 19:01
IP: 95.135.13.---
Лично я в демократии построенной этой Жопой не нуждаюсь
Tsiundr _ 27.07.2011 19:01
IP: 194.44.170.---
Ви не зауважили, Віталію, що Президент України жодного разу не дозволив собі у стосунку до Тимошенко жодного образливого слова?
-------------
Шо есть, то есть... Жодного... Его вообще редко ПАЧУТИ можно... А за КАЗЛОВ, КАТОРЫЕ МИШАЮТ ЛЮДЯМ ЖИТЬ, когда ответит?...
Chessjoker _ 27.07.2011 19:00
IP: 80.255.64.---
Очень правильное название статьи. "За них" – пока они у власти то есть – ее действительно никто не построит = (
Vadim45 _ 27.07.2011 18:59
IP: 93.73.5.---
Я все же не понимаю, какие могут быть реформы в олигархическом государстве. Где у власти олигархи (не миллиардеры м миллионеры, а именно, олигархи, разница, надеюсь, понятна) Реформы в конечном счете – это высокий уровень жизни людей. А это противоречит принципам олигархии, где главный тезис – заработать любой ценой и плевать на интересы государства. Поэтому все эти сладкие речи не имеют под собой никакой основы, кроме как выразить еще раз свою личную преданность власти.
Ivan Kinchyy _ 27.07.2011 18:58
IP: 93.188.35.---
Ви б краще про МОНАКО НЕ ЗАБРІХУВАЛИСЯ!!! Чим повчаєте Кличка як треба будувати демократію. Кличку космонавти не допомагали пробитися в житті. І шапок він не знімав... А що Ви, панні Ганно, зробили для України окрім як черговий раз підтверджуєте імідж корупційного чиновника?
887766 _ 27.07.2011 18:55
IP: 91.229.54.---
1) Хіба можна не погодитись з Ганною Герман? 2) Хіба можна не погодитись з Сергієм Лещенко?
надежда (не имя) _ 27.07.2011 18:55
IP: 93.75.60.---
п.Герман про кого пишите книгу?
пРО В.Ф.Я.??
ВИ не здатні чітко в блозі написати!о чьом зараз річ?
щО погана Ю.В.Т?.чи може треба президенту займатися разбудовою країни?чи Кличко можно таки використовувати?
Ви не спромоглися відповісти жодному коментарю у ваших блогах!Грайте, та знайте ціну своєі виставі!
Ви кажите-"іного шляху нема"-.Та ні -Є!
БЕЗ ВАС п.Герман, без вашою не спроможной командои ПРОХФЕСИаНАЛОВ, яка покращую життя тільки для себі!
Kaha _ 27.07.2011 18:55
IP: 78.136.151.---
Мені ригати хочеться коли читаю чи чую щось від Ганки Німки. Хто її навчив такої української мови, на Галичині так не говорять. Ще один нудотік, одна кричить – воровка, враньо; інша забула українську мову і транслітерує американські слова. Обидві с...ки Януковича.
Alexasha _ 27.07.2011 18:55
IP: 207.230.255.---
Анна Герман вышла в блог с конкретной целью – сделать вид, что в Украине есть независимое правосудие. Для этого она приводит пример того, как судья присудил коробочку спичек представителю оппозиции.
Объяснять же свое вранье по поводу Парижа она не собирается. По крайней мере пока не придумала дополнительного вранья.
Clement I _ 27.07.2011 18:53
IP: 94.108.153.---
Геббельс у спідниці.
Олександр Михельсон _ 27.07.2011 18:53
IP: 193.138.184.---
Втім, прохання колеги Лещенка підтримую. Сам оце збираюсь до Ніцци – щоправда, не на свою зарплату, а на зарплату дружини, журналістам зазвичай стільки не платять – то, може, Ганна Миколаївна порадить якісь приємні кафешки, чи sightseens, я не зна...
Олександр Михельсон _ 27.07.2011 18:51
IP: 193.138.184.---
А мені страшенно сподобався заголовок.

"Ніхто ЗА НАС не збудує демократії" – це ж можна розуміти так, що ніхто не збудує демократії "за НАШОЇ ВЛАДИ", або "ЗА НАШИХ ЧАСІВ":))))
rettre _ 27.07.2011 18:48
IP: 178.210.140.---
Это Герман во Франции писала,на Ривьере.Чистый морской воздух,номер за 1000 евро в сутки,что ж не накалякать.Надо отработать свой отпуск,Яныка похвалить,а то следущий отпуск может провести не на Канарах а на нарах.
Сергій Лещенко _ 27.07.2011 18:45
IP: 213.160.138.---
Пані Ганно, якщо ви вже вийшли в блог, то принагідно розкажіть, у якій саме конференції ви брали участь у місті Париж 11-12 липня 2011 року. Досі жодної відповіді на це питання ви не надали
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter