Let the people know the facts, and the country will be safe (c) Abraham Lincoln, U.S. president
До цієї спірної дати вирішила викласти трохи фото з вашингтонського музею журналістики Newseum.
Це один з небагатьох платних музеїв Вашингтону, але похід туди, на мою думку, вартий тих $25 (мені довелось йти двічі, щоб встигнути все подивитись, зняти і хоча б частково прочитати. тому більшу частину фото ще публікуватиму, це перший пост).
Масштаби музею вражають – 7 поверхів, десятки виставок та кінозалів, багато різних експозицій: від трагічних, присвячених загиблим журналістам чи галереї лауреатів премії Пулітцера, до іронічних, розміщених в туалетах. Один з поверхів присвячений свободі слова.
Загалом наповнення надихає і місцями викликає почуття навіть не заздрості, а якоїсь трохи наївної і пафосної гордості за те, що "хоч десь так буває", "є з чого брати приклад, може колись і у нас...".
Однозначно MUST SEE для журналістів і не лише.
Відома карта свободи преси by Freedom House, на якій жовтий колір України вже неактуальний, наразі він червоний.
Меморіал загиблим журналістам, 1800 імен, до яких на окремій дошці щороку додаються нові.
Чимало детальних історій "вбивств за правду".
В Центрі Журналістської Етики можна не лише дізнатись більше про саму етику, а і пройти інтерактивний експрес-тест на власну відповідність етичним нормам.
На стінах музею багато цитат великих людей, відомих журналістів, конституції та просто істин.
На фотовиставці, присвяченій президенту чимало кумедних і незвичних кадрів.
На цьому фото реакція подружжя Обам на вінтажний Rolls-Royce, на якому приїхала Єлизавета ІІ та Принц Філіп. Саме з цього фото перемальований один з найвідоміших в мережі троллфейсів)
У великій залі з історією мас-медіа лаконічно представлено сучасність)
Перетравити масу інформації і вражень можна на великій терасі з видом на Капітолій та "головну авеню Америки" – Пенсільванія Авеню.
Далі буде.
P.S. В Україні цьому "святу" поки бракує святковості, але хочеться побажати – так, на перспективу – щоб в майбутньому українському музеї преси було побільше експонатів та історій, якими ми усі пишатимемось.
І скоріше б.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.