Таємниці екс-депутата ВР Шепелева
Українська політична історія багата на випадки втечі високопосадовців різного калібру за кордон від переслідування правосуддям.
Починаючи від нинішнього парламентського аксакала, депутата ВР усіх скликань, екс-прем'єра Юхима Звягільського, який у далекому 1994-му році втік на рідну Землю Обітовану від обвинувачень у махінаціях із пальним, і закінчуючи екс-депутатом ВР від ПР та екс-ректором податкового вишу Петром Мельником, який цього літа накивав п'ятами до США від звинувачень у хабарництві, пошивши у дурні всю міліцію на чолі із міністром Захарченком.
В різні часи та від різних звинувачень за часів різної влади за кордон тікали екс-прем'єри, екс-міністри, екс-мери, екс-депутати, а екс-чиновникам та бізнесменам дрібнішого калібру і зовсім ліку немає.
І це справжній калейдоскоп прізвищ відомих і не дуже: Звягільський, Лазаренко, Жердицький, Діденко, Белоконь, Бакай, Боделан, Щербань, Данилишин, Поживанов, Аваков, Романюк, Мельник. Нікого не забув?
Таких як Ахметов у 2005-му та Хорошковський і Піскун зараз у 2013-му свідомо не рахуємо через відсутність чітко артикульованих звинувачень на їхню адресу. Тобто розцінюємо такі "втечі" як просто перечікування лихих часів у комфортних європейських умовах за гроші законно зароблені на ниві служіння рідній державі.
Але є серед нинішніх втікачів ще один вельми цікавий персонаж. Народний депутат ВР 5-го та 6-го скликань Олександр Шепелев ніколи не прагнув публічності: обравшись до парламенту від БЮТ, після зміни влади перебіг до фракції ПР, але потім вийшов і звідти.
Інтерв'ю майже не давав, фотографій у мережі обмаль, відео із ним шукали – не знайшли.
При цьому Олександр Шепелев удостоївся неабиякої честі: принаймні двічі керівники найвищих силових структур – екс-міністр внутрішніх справ Луценко у 2006-му році та екс-голова СБУ Хорошковський у 2010-му публічно говорили про намір домогтися зняття депутатської недоторканості з якогось не в міру злочинного парламентарія, маючи на увазі саме нашого героя – Олександра Шепелева.
Він 4 липня, саме у свій день народження, був затриманий у Будапешті та зараз очікує на рішення угорського правосуддя: про екстрадицію в Україну на запит Генпрокуратури або про надання політичного притулку. Від того, яким буде це рішення, залежать долі багатьох високоповажних людей тут в Україні а ще більше – долі їхніх чималих капіталів.