12 травня 2016, 18:04
П'ять місяців у полоні він доводив вірність Україні. Сьогодні склав присягу патрульного!
251 патрульний поліцейський міста Суми сьогодні присягнув служити і захищати громадян, їх спокій та порядок. Уже з вечора 25 автопатрулів – цілодобово на вулицях міста. Ще близько 60 працівників апарату будуть забезпечувати технічні умови для бездоганної служби хлопців та дівчат.
7 листопада 2015 року, у день народження Національної поліції України, почався набір у патрульну поліцію міста Суми. Усього було подано 4100 анкет. Суворий відбір пройшли 270 осіб (один із 15-ти) і лише 251 з них – закінчили інтенсивний курс навчання.
У команді:
• 70 дівчат (27,5%);
• 194 особи з вищою освітою (77%);
• 35 учасників бойових дій.
* * *
У патрульній поліції сумчан є представник династії правоохоронців. Сьогодні склав присягу молодший лейтенант Андрій Чміль, син в.о. начальника Конотопського міськвідділу Національної поліції України, учасника бойових дій, кавалера ордена "Данила Галицького", командира зведеного загону УМВС України в Сумській області в зоні АТО Сергія Чміля.
Ця сім'я родом із Макіївки Донецької області. Доля склалася так, що з 1999 року Сергій Чміль служить на Сумщині, а його син Андрій після армії повернувся на малу батьківщину – у Макіївку – і пішов служити в міліцію. Пройшов шлях від патрульного до оперативника карного розшуку. Останнє місце служби в міліції – оперуповноважений відділу по боротьбі з економічною злочинністю Макіївського міськуправління.
Коли терористи "ДНР" проголосили себе псевдореспублікою, перед донецькими міліціонерами постав вибір: служити "новій владі" або залишитися вірним присязі народу України. Андрій відповів чіткою відмовою. За цей вчинок йому пред'явили звинувачення в шпигунстві, мотивуючи тим, що його батько – офіцер української міліції і бере участь у бойових діях.
Андрій Чміль був заарештований терористами "ДНР" і 5 місяців провів у полоні. Щоб зломити волю Андрія, йому імітували "розстріл" – одягали на голову мішок, виводили у двір і стріляли вище голови. Після тривалих переговорів і залучення правозахисних організацій все ж таки вдалося домогтися звільнення Андрія. Опинившись на волі, Андрій Чміль виїхав до Сум, подав документи в патрульну поліцію, пройшов відбір, навчання і сьогодні почав службу в рядах патрульної поліції.
Це – приклад честі, доблесті й справжнього патріотизму. Це – обличчя Твоєї нової поліції, майбутнє України та її правоохоронної системи!
Полковнику Чмілю, дякуємо Вам за сина!
* * *
На сьогодні в патрульній поліції Національної поліції України служить 11,5 тис. поліцейських.
Ми крок за кроком здійснюємо реформу.
Через два дні урочисто відкриємо патрульну поліцію в Слов'янську і Краматорську, потім – Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному та Маріуполі. Це загони поліції з особливою місією: забезпечувати правопорядок у містах, які пережили страх і біль сепаратистського режиму, й одночасно допомагати відновлювати розорені будинки, зруйновані долі та віру в допомогу і захист держави.
Твоя нова поліція приходить до кожного міста, на кожну вулицю і до кожної людини – служить та захищає!
Ми віримо у вас, хлопці! Пишаємося і допомагаємо!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.