30 січня 2017, 16:25
Поговоріть з дітьми! Поліція Київської області затримала викрадачів хлопчика, які вимагали викуп
"Ваша дитина у нас...мы просим вас, если он вам нужен... приготовте 10000 грн до 12.00 ночи" (мова та орфографія оригіналу).
До поліції Білої Церкви зателефонувала бабуся, коли їй принесли цю записку.
10-річний онук пішов гуляти три години тому і у дворі його немає, вже сутеніє... Вона набрала 102.
У записці був вказаний номер мобільного, з якого викрадачі дали інструкції – викликати таксі та відправити гроші на зазначену автозаправку. Під виглядом таксиста, звісно ж, поїхав співробітник кримінальної поліції. На місці, де планувалась зустріч, затримали двох мешканців одного з сіл Васильківського району – 1986 р. н. і 1976 р. н.
На допиті вони розповіли історію викрадення: один, зустрівши хлопчика на вулиці, розговорився із ним, пообіцяв подарувати сноуборд та забрав його з собою до села. Там спільники зв'язали хлопчика і розробили план з отримання викупу: один повіз записку, другий чергував "на телефоні". При отриманні грошей перший зловмисник був затриманий і повідомив, де знаходиться дитина і хто йому допомагав. Обидва зловмисники були затримані за ст. 208 КПК України та перебувають в ІТТ Київської області. Хлопчик не постраждав.
Спецоперація по звільненню дитини тривала всього кілька годин. Дитина повернулася додому. Викрадачі дають свідчення і чекають суду. Поліція спрацювала на відмінно.
Але що за ці нескінченні години пережили близькі?! Якого стресу зазнала дитина? Звідки у двох селян-сусідів виник злочинний план? 31 рік і 41 рік – молоді чоловіки...
Затриманим тепер все пояснить суддя – у вироку.
Стаття 146 КК України "Незаконне позбавлення волі або викрадення людини", ч. 2. статті – незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинені щодо малолітньої особи або з корисливих мотивів,караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк. частина 3 –... вчинені організованою групою, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Поговоріть із своїми дітьми – про те, що не можна розмовляти з незнайомими дорослими.
Розкажіть, що найчастіше викрадачі використовують три сценарії:
• представляються знайомими батьків, повідомляють, що тато чи мама в лікарні та пропонують відвезти туди дитину;
• просять пройти кудись, аби допомогти;
• пропонують подарунок або несподіваний виграш.
..."... ми просимо вас, якщо вона вам потрібна..." Яке страшне формулювання...
Навчіть свою дитину телефонувати до поліції!
ФБ автора
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.