Митний експеримент за участю Нацполіції: +32 мільярда в Держбюджет і ще місяць до закінчення експерименту! Що далі?
Зовсім скоро закінчується термін глобального експерименту на українській митниці, який ми проводили за рішенням Кабміну спільними зусиллями Нацполіції, ГПУ, САП, фіскальної служби та СБУ з 21 червня 2018.
Нагадаю, ключове нововведення полягало в тому, що поліцейські почали цілодобово контролювати роботу митних терміналів і отримали доступ до автоматизованої системи митного оформлення для аналітичного порівняння і контролю.
У результаті нашої роботи державний бюджет отримав від початку експерименту, за 5 місяців 2018-го, додатково – до показника минулого року – близько 32 мільярдів гривень. Це 226 додаткових мільйонів гривень у день!
А попереду місяць роботи й – очікуємо – ще кілька мільярдів для Державного бюджету.
Це дуже хороший "лобовий" показник, враховуючи що для Нацполіції цей напрямок роботи – невластивий і наші співробітники обмежені у своїх повноваженнях на законодавчому рівні та відповідно до функціональних обов'язків.
(Відповім скептикам і зрадофілам: так, у цій цифрі є і збільшення платежів внаслідок зростання курсу долара, але за оцінками фахівців він становить не більше 10%. Решта – шляхом проведення спільних результативних заходів щодо запобігання порушень як співробітників митних органів, так і суб'єктів підприємницької діяльності, а також недопущення підміни категорії або виду товару на більш дешевий, що раніше щосили практикувалося лукавими "посередниками").
Ще один результат, який ми отримали – чітке розуміння, що потрібні серйозні структурні зміни всієї митної системи та нова якість роботи митниці. Окремими кампаніями й експериментами ми не зможемо отримати системне розв'язання проблеми!
Я вважаю, що слід відокремити митну службу від Державної фіскальної служби, адже у них зовсім різні завдання.
Податкову службу необхідно зробити сучасним аналітичним і сервісним високотехнологічним відомством.
Митну службу слід структурно реформувати, вибудувати систему роботи на рівні світових стандартів і оновити кадровий склад - залучивши мотивований, навчений професійний колектив, дати гідну зарплату і встановити жорсткі антикорупційні процедури.
Саме цим шляхом треба рухатися далі, в тому числі – з огляду на рекомендації міжнародних експертів.
Я дякую Національній поліції за відмінно виконану роботу! Додаткові 32 мільярди (для порівняння – це половина бюджету МВС нинішнього року) дуже хороше збільшення прибуткової частини держбюджету!
Як член Кабміну, я бачу чітку перспективу подальшої роботи Міністерства фінансів, а МВС завжди готове допомогти колегам в цій роботі!
ФБ автора
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.