Доповідаю українському народу. МВС розширює список електронних сервісів
1. Відсьогодні кожен громадянин України, який оформив паспорт нового зразка – ID-картку, який досяг 18 років – може отримати на безконтактний електронний носій (чіп) своєї ID-картки кваліфікований електронний підпис – КЕП.
Нагадаю:
• громадяни України, яким виповнилося 14 років, а також ті, хто втратив свій паспорт або чий паспорт зіпсований, і ті, кому настав час вклеювати в старий паспорт нову фотографію – отримує паспорт громадянина України нового зразка – ID-картку;
• будь-який громадянин може за бажанням звернутися до відділення Державної міграційної служби та замінити паспорт старого зразка (у вигляді книжки) на новий сучасний документ.
КЕП можна отримати як при отриманні ID-картки, так і на вже оформлений документ – швидко й безкоштовно в будь-якому відділенні Державної міграційної служби.
Навіщо потрібен КЕП?
Кваліфікований електронний підпис (КЕП) – це один з атрибутів електронного документа, що підтверджує його справжність і приналежність конкретному громадянину. За допомогою електронного підпису можна отримати доступ до інформаційних державних систем і користуватися електронними сервісами.
Перелік систем України, у яких використовується КЕП:
• Петиції Президенту України;
• Електронний кабінет платника;
• Електронні послуги Міністерства юстиції;
• Міністерство соціальної політики (допомога при народженні дитини, призначення житлової субсидії);
• Адміністративні послуги Міністерства внутрішніх справ;
• Послуги державного земельного кадастру;
• Система електронної взаємодії органів виконавчої влади;
• Портал держзакупівель;
• Державна служба статистики;
• Сайт публічних закупівель ProZorro
• і т.і.
Перелік послуг, доступних за допомогою КЕП – кваліфікованого електронного підпису – стає дедалі більшим.
Таким чином, КЕП значно розширює можливості використання ID-картки – вона стає не тільки документом, що посвідчує особу, а й повноцінним інструментом електронної взаємодії з державними та бізнес-сервісами. Причому, інструментом багатофункціональним, зручним, надійним і захищеним від підробки!
Оформлення КЕП і внесення його на чіп ID-картки не є обов'язковим і здійснюється за бажанням власника.
Сьогодні Президент України Володимир Зеленський приєднався до 4,4 мільйона громадян, які вже отримали паспорти у вигляді ID-картки, і першим в країні отримав ключ КЕП на свій чіп. Приєднуйтесь і ви!
2. Друга по черзі, але не за значенням новела, – ми запустили сервіс, що дозволяє власнику електронного кабінету водія оформляти онлайн заявку на заміну посвідчення водія транспортного засобу.
Це додаткова онлайн послуга, доступна користувачам на сайті Головного сервісного центру МВС , – крім уже працюючих інструментів, що дозволяють дистанційно отримати номер в електронній черзі в Сервісний Центр; замовити інформаційні довідки МВС і сплатити штрафи за порушення правил дорожнього руху.
Цей ролик – детальна відеоінструкція для користувачів електронного кабінету водія. Тут показані всі опції й можливості, які доступні вже сьогодні.
До речі, вхід в електронний кабінет водія на сайті Головного сервісного центру МВС здійснюється за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), у тому числі за допомогою ключа, записаного на чіп ID-картки!
Ласкаво просимо в сучасну цифрову Україну! Далі буде... Уже завтра!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.