20 листопада 2017, 14:40

''Платформа здоров'я'' – разом до якісної медицини

Наша країна нарешті починає робити перші кроки у реформуванні системи охорони здоров'я. Чи задоволені ми прийнятими законами і роботою уряду? Звісно, що ні... Але це перші паростки змін, які під тиском громадянського суспільства вже стають реальністю.

Метою ж громадської організації "Платформа здоров'я" є приведення української охорони здоров'я до найвищих світових стандартів, і ми знаємо, як це зробити. Наразі нам важлива підтримка з боку суспільства. Ми охоче закликаємо фахівців різних напрямів і просто небайдужих громадян долучитися до створеної нами "Платформи здоров'я" – майданчика активних людей, для яких найвищою цінністю стане здорове українське суспільство.



Для чого ми це робимо?

Основна мета "Платформи здоров'я" – забезпечення умов у державі, яка гарантує своєму громадянину право на здоров'я – природню та абсолютну життєву цінність людини.

На жаль, сьогодні право на здоров'я у пересічного українця залишається глибоко не реалізованим. "Безкоштовна" вітчизняна медицина виявилася занадто дорогою для нас, адже через недолугу і корумповану систему ми втрачаємо найцінніше – людські життя. Україна посідає перші позиції за рівнем смертності серед європейських країн, і ця ситуація з роками тільки погіршується.

Реформу медицини, яку зараз гаряче обговорюють, потрібно було вводити ще 25 років тому. З одного боку, ми значно відстали навіть від наших найближчих сусідів. Але з іншої сторони, сьогодні Україна має унікальний шанс – скористатися досвідом країн, які вже проводили такі реформи. Ми можемо взяти усе найкраще, що впроваджувалося, наприклад, у Польщі чи Грузії, врахувати помилки, яких допускалися уряди цих країн, та запровадити у себе більш ефективну модель охорони здоров'я, яку було б направлено на забезпечення якісного життя громадянина. Однією із яскравих таких прикладів є система eHealth, яка при правильному підході може стати найкращою електронною системою у світі, адже при її розробці враховувався досвід подібних систем в інших країнах.

"Платформа здоров'я" створюється з метою формування в суспільстві спільного бачення розвитку вітчизняної системи охорони здоров'я. Сьогодні в наших реаліях, чи не єдиним, ефективним важелем впливу на владу є суспільний тиск. Чим більше людей будуть обізнані у питаннях власного і суспільного здоров'я, тим швидше будуть відбуватися зміни на краще.

Що ми будемо робити

У першу чергу "Платформа здоров'я" має стати об'єднанням критичної маси людей, які зможуть забезпечити незворотність реформ. Нам украй важливо залучити якомога більше людей до цього проекту, а також підготувати "Агентів здоров'я", які спільними зусиллями зможуть реалізувати реформування системи охорони здоров'я.

Після широкого обговорення, проведення ряду стратегічних сесій ми визначилися з трьома основними пріоритетами, а саме:

• Право на здоров'я. Кожен громадянин має усвідомлювати своє право на здоров'я, а також нести за це відповідальність.

• Безпека громадського здоров'я – створення умов, що сприятимуть дотриманню здорового способу життя.

• Здоров'я як основа якості життя. Основною метою цього напрямку є покращення здоров'я нації, що є важливим фактором розвитку суспільства і країни.

По всіх вищезгаданих напрямках нами вже розроблено чіткий план дій, і його можливо реалізувати лише сконцентрувавши людські ресурси і ідеї. Ми пропонуємо суспільству брати ініціативу у свої руки і стати локомотивом змін, яких Україна так потребує. Зі свого боку, я як Голова правління громадської організації "Платформа здоров'я" та заступник голови Громадської ради при МОЗ робитиму усе можливе задля якнайшвидших якісних перетворень у вітчизняній охороні здоров'я.

Долучайся до "Платформи здоров'я" – відкритого майданчику для всеосяжної реформи охорони здоров'я в Україні: https://goo.gl/r2cm9t.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій

З 10 вересня 2024 року в в соцмережах та ЗМІ шириться публічна заява в.о. міського голови м.Чернігів Олександра Ломако, в якій він закликає директорів шкіл та педагогів ігнорувати законні вимоги щодо недопуску невакцинованих дітей до організованих колективів...

Внаслідок обстрілу 8.07.24 дитячому кардіоцентру потрібна допомога

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, що працює в м. Києві – це медичний заклад, широко відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами...

Тиждень імунізації-2024 в Україні: нові досягнення та виклики

Тиждень імунізації – 2024 став гарним прикладом, що демонструє відданість України збереженню здоров'я громад навіть у цей складний час. Коли країна протистоїть як зовнішнім, так і внутрішнім викликам, роль просвітницької роботи в громадах стає ще більш важливою...

Шлях України до ЄС: Чому важливі показники вакцинації?

В останньому звіті Єврокомісії, який аналізує виконання Україною умов для вступу в ЄС, одним із ключових зауважень у сфері охорони здоров'я було відзначено, що рівень охоплення щепленнями в Україні значно нижчий за глобальні рекомендації ВООЗ...

Медичній реформі в Україні 5 років

5 років тому, 19 жовтня в Україні розпочалася медична реформа. Ключові успіхи в охороні здоров'я, яких наша країна досягла за цей час, свідчать про ефективність і прогрес медичної реформи, не дивлячись на виклики сьогодення...

Сильний громадянський рух – спроможна держава.

30 червня у Києві відбувся форум "Бачення України: реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року" на якому було представлено візійний документ "Бачення України 2030: соціально-гуманітарна сфера" Представлений документ – показник того, що громадськість, незалежні експерти може не лише критикувати, але й запропонувати конструктивне, експертне бачення розвитку України, зокрема в сфері охорони здоров'я...