5 січня 2018, 16:47
Ротарі – люди дії
Прагнення до позитивних змін у власному житті, у своїй громаді та у суспільстві спонукає людину шукати однодумців, ставати частиною команди та створювати громадські об'єднання. Не дивлячись на те, що у кожної людини свої пріоритети та потреби на різних етапах життя. Та всі ми за своєю природою прагнемо жити у здоровому, освіченому суспільстві, у чистому середовищі та схильні простягати руку тим, хто потребує нашої допомоги. Об'єднуючись у цих прагненнях, люди здатні вплинути не лише на своє життя та місцеві громади, але й на цілий світ. Тому для деяких громадських об'єднань не існує державних та мовних кордонів. Про одне з них я хочу вам розповісти – це Ротарі. Більш ніж віковий досвід існування Ротарі в світі свідчить: там, де інші бачать проблеми, ротарійці бачать рішення. Це те, чого не вистачає сьогодні нашому суспільству.
Що таке Ротарі
Ротарі – це міжнародна організація, що об'єднує Ротарі клуби та ротарійців по всьому світу. Це мережа добровольців, представників різних професій, які об'єдналися заради позитивних змін в суспільстві та світі.
Протягом понад 110 років ротарійці в різних країнах світу безкорисливо віддають частину свого часу, доходів, організаційних здібностей і сил іншим людям і, завдяки цьому, духовно збагачуються самі, зав'язують цікаві і корисні знайомства.
Проекти, що реалізують ротарійці по всьому світу, є різноплановими: сприяння миру, боротьба з захворюваннями, захист материнства та дитинства, забезпечення населення чистою питною водою, підтримка освіти та розвиток місцевої економіки. Детальніше про діяльність Ротарі можна дізнатися на офіційному сайті rotary.org.
Головною гуманітарною програмою Ротарі є Поліо Плюс, метою якої є викорінення поліомієліту у світі. З початку роботи програми, з 1985 року, поліомієліт був викорінений практично у всьому світі завдяки всеосяжній вакцинації дітей. Завдяки зусиллям Ротарійців та їхніх партнерів хвороба, яка ще 50-100 років тому вбивала або залишала інвалідами сотні тисяч дітей, на сьогодні викорінена на 99,9% і зовсім скоро зникне зовсім.
Своїм успіхом програма по боротьбі з поліомієлітом завдячує мільйонам небайдужих людей по всьому світу, які жертвували свій час, кошти, інтелектуальні та інші ресурси на цю справу.
На засіданні за участі більш ніж 20 тис. ротарійців, яке відбулося в Атланті 12 червня 2017 року, світові лідері Ротарі оголосили про нові зобов'язання по фінансуванню кампанії з ліквідації поліомієліту.
Загалом, більш ніж 1,2 млн. осіб у світі є ротарійцями, серед них багато і українців.
Наразі в Україні 50 Ротарі клубів, які об'єднують близько 1000 осіб. Більшість проектів українських ротарійців пов'язані з напрямком медицини та охорони здоров'я. Також серед популярних напрямків – соціальні (допомога дітям-сиротам, людям з інвалідністю, малозабезпеченим, перстарілим), освітній, культурний та екологічний напрямки. Зокрема, проекти Ротарі клубу "Київ-Сіті", членом та президентом якого я є, спрямовані на підтримку Дитячого кардіоцентру; Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району м.Києва; Центру "Відродження" м. Чернігів; Центру реабілітації дітей з вадами "Родина". За сприяння нашого клубу відбулося перевидання академічних словників української мови (під редакцією академіків Агатангела Кримського та Сергія Єфремова та упорядкованого Борисом Грінченком).
За часи незалежності Ротарі в Україні зробили благочинних проектів на загагальну суму більш ніж $25 млн.
Детальніше з діяльністю Ротарі в Україні знайомтеся на офіційній сторінці у Facebook.
Ротарі – люди дії: хто вони
То хто ж вони – ротарійці, які кидають виклик проблемам і втілюють зміни навколо себе та у світі? Вони серед нас, вони ті, кого впізнає та поважає за їхні дії громада, країна, цілий світ.
Ротарійці – це люди різних національностей, професій та напрямків діяльності. Наприклад, ротарійцем був Уолт Дісней, відомий американський художник-мультиплікатор, засновник компанії Walt Disney Productions, "тато" Міккі Мауса. Уолт Дісней був почесним членом Rotary Club Palm Springs.
В списку відомих ротарійців – Ангела Меркель, перша та єдина жінка на посаді канцлера в історії Німеччини. Вона є почесним членом Rotary Club Stralsund-Hansestadt.
Одним з відомих українців – членів Ротарі є Ілля Ємець, видатний кардіохірург, директор Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Це людина, яка заклала основи медичної дисципліни кардіохірургії новонароджених в Україні, і завдяки якій врятовані вже тисячі дітей з пороком серця. Очолюваний Іллєю Ємцем Центр стоїть в одному ряду з провідними хірургічними клініками світу. Ілля Ємець є почесним членом Ротарі Клубу "Київ".
Ротарійцями можуть стати чоловіки та жінки різного віку і професій, що готові використовувати свій час, таланти, професійні навички та енергію для покращення життя людей у місцевих громадах і по всьому світу.
Чекати змін, склавши руки, марно. Змінюйте своє життя, суспільство, країну самі. Не треба відкладати свої плани та ідеї на "колись". Ставайте активними та приєднуйтесь до Ротарі вже зараз. Радість та задоволення від причетності до малих та великих змін, розвиток особистості та лідерських якостей, цікаві та корисні знайомства забезпечені.
Долучайтесь!
З повагою, президент Ротарі клубу "Київ-Сіті" Тимофій Бадіков
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.