5 вересня 2018, 13:34

''Охматдит'': схеми на ліках та цькування лікарів

Скандал, пов'язаний із реорганізацією головної дитячої лікарні країни "Охматдит", продовжується. Після службових перевірок у серпні цього року було звільнено керівника відділення Трансплантації кісткового мозку (ТКМ). Завідувачці ж Центру замість адміністративної роботи, було запропоновано посаду лікаря-гематолога в "Охматдиті". Оскільки завідувачка відмовилася від цієї посади, 20 серпня її було звільнено. Разом з ними звільнилися низка лікарів, медсестер відділення та працівника діагностичної лабораторії.

Нагадаю, у травні цього року МОЗ спільно із керівництвом "Охматдиту" приступив до реорганізації лікарні з метою покращення якості обслуговування та фінансування відділень. Лікарям, що обіймали керівні адміністративні посади, запропонували зайнятися лікарською практикою.

Цікаво, що реорганізація "Охматдиту" стосується не тільки відділення ТКМ, а й усіх інших 59 відділень лікарні. Лікарі, що обіймали адміністративні посади в інших відділеннях чомусь погодилися на умови МОЗу та керівництва клініки та продовжили займатися лікарською практикою у медзакладі. Єдине "проблемне" відділення – дитяча онкогематологія. Чому так сталося?

Насправді, мотив такої поведінки керівництва відділення ТКМ зрозумілий. Гроші! Великі гроші, які держава направляє на це відділення. Саме з цим Центром пов'язано багато корупційних схем, через які привласнювалися кошти, що виділялися на лікування важкохворих дітей. Протягом 10 років саме керівництво Центру опікувалися закупівлями ліків для дитячої онкогематології. Наразі перевірки виявили низку порушень з боку керівництва відділення ТКМ, зокрема введення батьків в оману, через що батьки за власний кошт вимушені були купували ліки, за які платила держава.

Але це далеко не перший скандал, пов'язаний з діяльністю Центру. Відділення було помічене у тому, що через "сірих" дилерів за заниженими цінами продавало ліки, що були придбані за державний кошт, іншим медзакладам країни. Одна з перевірок виявила, що відділення ТКМ "Охматдит", що розраховано на 14 стаціонарних місць, закуповувало ліків у кількості, яка б покривала потреби 30% онкологічних закладів країни! Зрозуміло, що надлишок продавався на чорному ринку.

Таким чином, вводилися в оману і платники податків. Напряму впливавши на формування попиту на певні лікарські засоби у регіонах, Вони умисно "малювали" попит, який зовсім не відповідає реальності, знову ж таки задля реалізації зазначеної схеми.

Ще одна кричуща корупційна схема – закупівля за державний кошт ліків, що безкоштовно надаються фармацевтичними компаніями. Працює це наступним чином. Фармкомпанія "Х" провела клінічні дослідження нового препарату і впевнена у його якості та ефективності. Задля отримання позитивних відгуків, фармкомпанія "Х" передає безкоштовно препарати певним лікарням, ба навіть доплачує лікарням за те, що вони погодилися взяти ці ліки. Це абсолютно легальна практика і нічого "кримінального" в тому немає. І відділенню ТКМ в "Охматдиті" іноземні фармкомпанії надавали такі ліки, але цікаво те, що чомусь ці препарати закуповували за державний кошт!

Окрім цього, були виявлені обурливі факти порушення протоколів переливання крові. Керівник просто відмовлявся робити тести на сумісність, що потенційно могло призвести до смерті пацієнтів.

От тому керівництво Центру ТКМ вдалося до відвертого саботажу. Звільнення лікарів відбувається під тиском колишніх керівників. Але хороша новина у тому, що декілька медсестер і лікарів, все ж, забрали свої заяви і відмовилися від звільнення. Наразі громадськість має підтримати цих лікарів, які опинилися у непростих умовах. Більше того, за моєю інформацією, тиск також вчиняється і на батьків хворих дітей. Витрачаються великі гроші на "потрібні" месиджи від лідерів громадської думки. Маємо зупинити це, адже брудні гроші, що робляться на життях важкохворих дітей – найаморальніша практика, яка тільки може бути у суспільстві.

Внаслідок обстрілу 8.07.24 дитячому кардіоцентру потрібна допомога

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, що працює в м. Києві – це медичний заклад, широко відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами...

Тиждень імунізації-2024 в Україні: нові досягнення та виклики

Тиждень імунізації – 2024 став гарним прикладом, що демонструє відданість України збереженню здоров'я громад навіть у цей складний час. Коли країна протистоїть як зовнішнім, так і внутрішнім викликам, роль просвітницької роботи в громадах стає ще більш важливою...

Шлях України до ЄС: Чому важливі показники вакцинації?

В останньому звіті Єврокомісії, який аналізує виконання Україною умов для вступу в ЄС, одним із ключових зауважень у сфері охорони здоров'я було відзначено, що рівень охоплення щепленнями в Україні значно нижчий за глобальні рекомендації ВООЗ...

Медичній реформі в Україні 5 років

5 років тому, 19 жовтня в Україні розпочалася медична реформа. Ключові успіхи в охороні здоров'я, яких наша країна досягла за цей час, свідчать про ефективність і прогрес медичної реформи, не дивлячись на виклики сьогодення...

Сильний громадянський рух – спроможна держава.

30 червня у Києві відбувся форум "Бачення України: реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року" на якому було представлено візійний документ "Бачення України 2030: соціально-гуманітарна сфера" Представлений документ – показник того, що громадськість, незалежні експерти може не лише критикувати, але й запропонувати конструктивне, експертне бачення розвитку України, зокрема в сфері охорони здоров'я...

Стратегія розвитку імунопрофілактики 2030: Україна – приклад для світу за рівнем вакцинації

Пандемія COVID-19 стала яскравим нагадуванням, як інфекційні хвороби здатні змінювати життя людей у всьому світі, і що вакцинація – це шанс повернутися до нормального життя...