19 лютого 2021, 17:21

Ні – розміщенню шкідливого хімічного виробництва в центрі Києва

Київ рухається до Європейської мережі ВООЗ "Здорові міста". Вже розпочалася розробка Комплексної міської цільової програми "Здорове місто" на 2021-2023 роки з залученням національних та міжнародних експертів. Тема здоров'я має стати пріоритетним в рішеннях влади, а здоров'я киян є ключовим фактором розвитку столиці.

Знати й впливати на фактори, які шкодять навколишньому середовищу – обов'язок влади та громади. Один з цих факторів – це хімічне виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів просто в центрі столиці.

Мова про завод "Фармак", що є одним з найстаріших фармацевтичних підприємств України. Завод є відомим виробником сучасних лікарських препаратів. Однак не повинно бути так, що з одного боку на підприємстві виробляються ліки, які допомагають людям одужати, а з іншого боку, їхнє виробництво шкодить здоров'ю киян.

Відповідно до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом МОЗ від 19.06.1996 N173, за санітарною класифікацією "Фармак" віднесено до І класу шкідливості. Це передбачає встановлення санітарно-захисної зони (СЗЗ) в 1 км.

Серед викидів забруднювальних речовин – діоксид азоту, оксид вуглецю, діоксид вуглецю, азот, ртуть, діоксид сірки, аміак тощо. Це речовини, які пошкоджують дихальні шляхи, уражають центральну нервову систему, нирки, печінку.

Промисловий майданчик фармзаводу розміщується на Подолі (вул.Кирилівська), в історичному центрі столиці. Складно уявити, як в такому місці забезпечити кілометрову санітарно-захисну зону. Адже тут розміщені житлові будинки, громадські забудови, садиби.

Про намір винести шкідливе виробництво за межі Києва (а саме, в місто Шостка на Сумщині) керівництво заводу повідомило ще у 2015 році. В Києві мало б залишатися лише виробництво готових лікарських форм, тоді б клас шкідливості становив III-V. Це передбачено і в проєкті Генерального плану м. Києва. Це дало б змогу зменшити розміри СЗЗ до 100 м.

Завод в Шостці був побудований, однак досі обіцянка перенести шкідливі потужності не виконана. Виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів триває. Більш того, завод має намір придбати землю під своїм шкідливим виробництвом на Подолі. 11 лютого 2021 року Київрада ухвалила рішення про продаж землі заводу "Фармак".

За визначенням ВООЗ, Здорові міста – це міста, які переходять від нераціональних, шкідливих моделей виробництва до раціональних. Таких, що працюють в інтересах здоров'я людей та планети. Тому фармацевтичний гігант не повинен нести гігантські екологічні ризики Києву та його мешканцям.

Розміщення шкідливого хімічного виробництва в центрі Києва неприпустиме. Закликаю депутатів Київської міської ради повторно поставити на голосування питання щодо продажу землі заводу "Фармак", та не допустити продажу землі під хімічне виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій

З 10 вересня 2024 року в в соцмережах та ЗМІ шириться публічна заява в.о. міського голови м.Чернігів Олександра Ломако, в якій він закликає директорів шкіл та педагогів ігнорувати законні вимоги щодо недопуску невакцинованих дітей до організованих колективів...

Внаслідок обстрілу 8.07.24 дитячому кардіоцентру потрібна допомога

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, що працює в м. Києві – це медичний заклад, широко відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами...

Тиждень імунізації-2024 в Україні: нові досягнення та виклики

Тиждень імунізації – 2024 став гарним прикладом, що демонструє відданість України збереженню здоров'я громад навіть у цей складний час. Коли країна протистоїть як зовнішнім, так і внутрішнім викликам, роль просвітницької роботи в громадах стає ще більш важливою...

Шлях України до ЄС: Чому важливі показники вакцинації?

В останньому звіті Єврокомісії, який аналізує виконання Україною умов для вступу в ЄС, одним із ключових зауважень у сфері охорони здоров'я було відзначено, що рівень охоплення щепленнями в Україні значно нижчий за глобальні рекомендації ВООЗ...

Медичній реформі в Україні 5 років

5 років тому, 19 жовтня в Україні розпочалася медична реформа. Ключові успіхи в охороні здоров'я, яких наша країна досягла за цей час, свідчать про ефективність і прогрес медичної реформи, не дивлячись на виклики сьогодення...

Сильний громадянський рух – спроможна держава.

30 червня у Києві відбувся форум "Бачення України: реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року" на якому було представлено візійний документ "Бачення України 2030: соціально-гуманітарна сфера" Представлений документ – показник того, що громадськість, незалежні експерти може не лише критикувати, але й запропонувати конструктивне, експертне бачення розвитку України, зокрема в сфері охорони здоров'я...