30 червня 2021, 13:27

Налагоджена профілактика та високотехнологічне лікування раку в Україні

Заходи з профілактики інфекційних хвороб (передусім вакцинація) допомагають зберегти життя та здоров'я мільйонів людей. Також вони дозволяють зекономити чимало державних коштів, які вкрай потрібні для лікування неінфекційних хвороб. Перш за все, на лікування онкології.

Чому це актуально

У 2020 році Україна стала другою країною в Європі за темпами поширення раку. В Україні щороку виявляють близько 160 тисяч нових випадків злоякісних новоутворень, 1000 з яких – діти. Захворюваність на рак збільшується через старіння населення та інші фактори (екологія, спосіб життя тощо). Це означає, що сотні тисяч родин в країні стикаються з проблемою раку, і ніхто не застрахований від цього. За статистикою, протягом життя кожен 3-4 чоловік і кожна 6 жінка може захворіти на рак.

Щоб не втрачати через рак своє населення, в тому числі, працездатного віку, Україна повинна створювати сучасну систему онкологічної допомоги. Кваліфікованих спеціалістів вистачає – справа за матеріально-технічною базою. Успіхи в напрямку трансплантології доводять, що Україна здатна сягати висот розвинених країн світу в медичній галузі.

Сучасне лікування раку

Лікування раку у більшості людей асоціюється зі складними довготривалими операціями та хіміотерапією, яка дає важкі побічні ефекти та значно погіршує якість життя. Адже під вплив потрапляють і здорові клітини. Насправді, в розвинених країнах світу вже протягом довгого часу для ефективного та комфортного лікування ракових пухлин застосовується сучасна радіохірургічна система Кібер Ніж.

Цей роботизований пристрій здатен проводити високоточне безопераційне лікування новоутворень, в якій би частині тіла вони не знаходились. Кібер Ніж визначає локалізацію пухлини та спрямовує максимальну дозу випромінення клітинам пухлини, при цьому навантаження на здорові тканини і органи мінімальне. Тому пацієнт переносить таке лікування комфортно та майже без побічних ефектів – ані болю, ані крові під час процедури немає. Просто ювелірна точність та майже космічні за своїм рівнем технології!

Лише уявіть, що лікування раку триває протягом 8-20 хв. за сеанс, і по завершенню операції пацієнт може йти додому і повернутися до звичного життя, відновлюючи здоров'я поза лікарнею. В свою чергу, у держави немає потреби витрачати кошти на його утримання в лікарняних стінах. 1-5 сеансів дозволяють отримати гарні клінічні результати, на досягнення яких треба було б від 10 до 40 сеансів звичайної променевої терапії.

Як Україні наблизитися до світових стандартів лікування

Застосування Кібер Ножа відповідає міжнародним протоколам лікування раку. Це перевірена роками та численними дослідженнями альтернатива хірургічному втручанню та традиційній променевій терапії.

Наприклад, в лікарнях Польщі працює 3 таких апарата, в Туреччині – 11, в Італії – 9, в Японії – 29. Вони знаходяться у державній власності.

А що в Україні? В Україні лише один Кібер Ніж (приватна клініка). Зважаючи на статистику захворюваності, потреба складає 100 Кібер Ножів. Почати треба хоча б з 25 (по одному на регіон).

Зрозуміло, що побудувати та оснастити Центр Радіохірургії – це питання не з дешевих. За оцінками експертів, мова йде про 10-15 млн. доларів. Реальним інструментом для реалізації сучасної системи онкологічної допомоги в Україні може стати державно-приватне партнерство. Для інвесторів тема медицини (тим більше, лікування раку) – це золота жила, а відчуваючи підтримку з боку держави, бізнесу простіше гарантувати свою відповідальність. Диференційований підхід до цінової політики послуги дасть можливість забезпечити лікуванням людей з різною фінансовою спроможністю. Можливість сплатити лікування через страхову компанію стане альтернативою дороговартісному лікуванню за кордоном.

Та головна цінність – це людські долі. Один Центр Радіохірургії зможе пролікувати орієнтовно 50 пацієнтів на день. Це 1500 пацієнтів на місяць та більше 18 000 – на рік. Це близько 100 тис. пацієнтів за 5 років. Тобто 100 тис. родин, яким повернули звичне життя без страшної хвороби. За це варто боротися.

Радіохірургічна система Кібер Ніж – це приклад технологій лікування майбутнього, доступний вже зараз. Однак застосування високих технологій в галузі має стати для Україні пріоритетом.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій

З 10 вересня 2024 року в в соцмережах та ЗМІ шириться публічна заява в.о. міського голови м.Чернігів Олександра Ломако, в якій він закликає директорів шкіл та педагогів ігнорувати законні вимоги щодо недопуску невакцинованих дітей до організованих колективів...

Внаслідок обстрілу 8.07.24 дитячому кардіоцентру потрібна допомога

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, що працює в м. Києві – це медичний заклад, широко відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами...

Тиждень імунізації-2024 в Україні: нові досягнення та виклики

Тиждень імунізації – 2024 став гарним прикладом, що демонструє відданість України збереженню здоров'я громад навіть у цей складний час. Коли країна протистоїть як зовнішнім, так і внутрішнім викликам, роль просвітницької роботи в громадах стає ще більш важливою...

Шлях України до ЄС: Чому важливі показники вакцинації?

В останньому звіті Єврокомісії, який аналізує виконання Україною умов для вступу в ЄС, одним із ключових зауважень у сфері охорони здоров'я було відзначено, що рівень охоплення щепленнями в Україні значно нижчий за глобальні рекомендації ВООЗ...

Медичній реформі в Україні 5 років

5 років тому, 19 жовтня в Україні розпочалася медична реформа. Ключові успіхи в охороні здоров'я, яких наша країна досягла за цей час, свідчать про ефективність і прогрес медичної реформи, не дивлячись на виклики сьогодення...

Сильний громадянський рух – спроможна держава.

30 червня у Києві відбувся форум "Бачення України: реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року" на якому було представлено візійний документ "Бачення України 2030: соціально-гуманітарна сфера" Представлений документ – показник того, що громадськість, незалежні експерти може не лише критикувати, але й запропонувати конструктивне, експертне бачення розвитку України, зокрема в сфері охорони здоров'я...