8 вересня 2022, 18:01

Коаліції громадських об'єднань – опора для післявоєнного відновлення України

Після Революції Гідності громадянське суспільство в Україні стало ключовою рушійною силою для реформування країни. Громадські організації мають можливість надати свою експертизу у різних галузях, посилюючи роботу державних органів. Зараз, коли Україна, протидіючи російській агресії, одночасно планує своє післявоєнне відновлення, участь в цьому процесі досвідчених широких коаліцій громадських об'єднань вкрай важлива.

Однією з таких коаліцій є Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ. Нещодавно було обрано нових Співголів Коаліції РПР та новий склад Ради, до якої я також увійшов.

Рушійна сила реформ

За час своєї діяльності (починаючи з 2014 року – з неформального об'єднання) Коаліція РПР підготувала та домоглася ухвалення низки важливих законодавчих ініціатив, які запустили процес реформ в Україні. Нині Коаліція РПР об'єднує 26 громадських організацій та понад 300 експертів у 21 напрямів реформування, зокрема реформи системи охорони здоров'я.

Серед результатів роботи Коаліції РПР – ухвалення антикорупційного пакету законів та закону про суспільне мовлення, передання функцій закупівлі ліків від МОЗ до визнаних міжнародних організацій (як наслідок – зростання конкуренції, зменшення закупівельних цін та економія понад 760 млн грн), запуск і супровід онлайн системи публічних закупівель ProZorro, участь у розробці конституційних та законодавчих змін для судової реформи, забезпечення законодавчої бази для функціонування електронних петицій та багато інших досягнень.

Робота над планом післявоєнного відновлення та відродження України

На тлі війни росії проти України та її руйнівних наслідків, перед нашою країною постало завдання створення ефективного плану післявоєнного відновлення та відродження. Коаліція РПР стала активним учасником цього процесу, представивши владі та міжнародним партнерам експертні рекомендації до Національного плану відновлення України за 20 напрямами. Зокрема, надані рекомендації щодо проведення реформ у сфері охорони здоров'я.

Як експерт Коаліції РПР, я безпосередньо є учасником робочої групи з питань охорони здоров'я Нацради з відновлення України, яка працює над Планом післявоєнного відновлення медичної галузі.

5 липня, під час Ukraine Recovery Conference 2022 у Швейцарії, українська делегація презентувала проєкт плану післявоєнного відновлення України. В частині відновлення системи охорони здоров'я, ключовими принципами є:

- посилення політик та інститутів національної системи охорони здоров'я для керування процесом відновлення,

- забезпечення фінансової стабільності системи охорони здоров'я,

- відновлення та трансформація мережі закладів охорони здоров'я,

- розширення медичних послуг для задоволення особливих потреб людей, викликаних війною,

- зміцнення та посилення кадрових ресурсів системи охорони здоров'я,

- посилення системи громадського здоров'я та готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я,

- розвиток електронної системи охорони здоров'я та посилення кібербезпеки,

- посилення системи управління якістю на національному та місцевому рівнях,

- відновлення фармацевтичного сектора, покращення доступу та належне використання ліків.

Зараз проєкт плану відновлення системи охорони здоров'я до 2032 року перебуває в процесі громадських слухань. Триває робота над розробленням глобального плану відбудови України в післявоєнний період, і Коаліція РПР бере в цьому процесі активну участь.

Закликаю експертів і громадські організації долучатися до роботи робочих груп, що функціонують на базі Коаліції РПР. Без перебільшень, Коаліція РПР стала потужним майданчиком для зародження якісних змін в країні, заслуживши довіру та репутацію на національному рівні та серед міжнародних партнерів України. Для експертів – це можливість втілити свої напрацювання та побачити їхні результати.

Двері Коаліції РПР завжди відчинені для нових членів – організацій громадянського суспільства, які впроваджують реформи для розбудови демократичної та правової України.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій

З 10 вересня 2024 року в в соцмережах та ЗМІ шириться публічна заява в.о. міського голови м.Чернігів Олександра Ломако, в якій він закликає директорів шкіл та педагогів ігнорувати законні вимоги щодо недопуску невакцинованих дітей до організованих колективів...

Внаслідок обстрілу 8.07.24 дитячому кардіоцентру потрібна допомога

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, що працює в м. Києві – це медичний заклад, широко відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами...

Тиждень імунізації-2024 в Україні: нові досягнення та виклики

Тиждень імунізації – 2024 став гарним прикладом, що демонструє відданість України збереженню здоров'я громад навіть у цей складний час. Коли країна протистоїть як зовнішнім, так і внутрішнім викликам, роль просвітницької роботи в громадах стає ще більш важливою...

Шлях України до ЄС: Чому важливі показники вакцинації?

В останньому звіті Єврокомісії, який аналізує виконання Україною умов для вступу в ЄС, одним із ключових зауважень у сфері охорони здоров'я було відзначено, що рівень охоплення щепленнями в Україні значно нижчий за глобальні рекомендації ВООЗ...

Медичній реформі в Україні 5 років

5 років тому, 19 жовтня в Україні розпочалася медична реформа. Ключові успіхи в охороні здоров'я, яких наша країна досягла за цей час, свідчать про ефективність і прогрес медичної реформи, не дивлячись на виклики сьогодення...

Сильний громадянський рух – спроможна держава.

30 червня у Києві відбувся форум "Бачення України: реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року" на якому було представлено візійний документ "Бачення України 2030: соціально-гуманітарна сфера" Представлений документ – показник того, що громадськість, незалежні експерти може не лише критикувати, але й запропонувати конструктивне, експертне бачення розвитку України, зокрема в сфері охорони здоров'я...