Сильний громадянський рух – спроможна держава.
30 червня у Києві відбувся форум "Бачення України: реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року" на якому було представлено візійний документ "Бачення України 2030: соціально-гуманітарна сфера"
Представлений документ – показник того, що громадськість, незалежні експерти може не лише критикувати, але й запропонувати конструктивне, експертне бачення розвитку України, зокрема в сфері охорони здоров'я.
Розділ Система охорони здоров'я в Україні (СОЗ) за посиланням: https://uareforms.org/pages/new-page-655
Автори документу (СОЗ) – члени експертної робочої групи: Тетяна Юрочко, Олександр Бабляк, Тимофій Бадіков, Валентин Скибчик, Дмитро Купира, Володимир Курпіта.
Документ містить 5 розділів за наступними напрямками:
- поточний стан системи охорони здоров'я станом на початок 2023 року;
- візія сфери охорони здоров'я у 2030 році;
- ключові проблеми та їх вирішення на шляху до бажаних результатів;
- засади довгострокової політики вирішення проблем у системі охорони здоров'я;
- ризики та межі, які не можна перетинати у сфері розвитку системи охорони здоров'я.
Процес змін розглядається з огляду на сфери організації та фінансування системи охорони здоров'я, правових відносин, електронної системи охорони здоров'я, розвитку системи громадського здоров'я, кадрових ресурсів. Як я вже казав, цей документ має стати орієнтиром для країни та міжнародних партнерів, які реалізують проєкти відновлення у сфері охорони здоров'я та реформування галузі в цілому.
Сподіваюсь, що наші спільні напрацювання стануть дороговказом для змін в охороні здоров'я.
Сильний громадянський рух – спроможна держава.
Здобутком незалежної України є те, що рушійною силою всіх змін стають люди. Активна частина суспільства – український громадянський рух, який формує напрямок розвитку держави у різних сферах, не даючи, наприклад, скотитися у "совок".
Досвід показує, що всі швидкі рішення, які базуються на адміністративному впливі, рішення єдиного органу або чиновника – нестійкі. Чергова зміна влади призводить до нових рішень, які розпорошують ресурси, спонукають до уникнення відповідальності. З іншого боку, рішення, які можливо ухвалюються довше, але у взаємодії з громадськістю – працюють та розвиваються. Громадянське суспільство стає головним адвокатом того, щоб зміни тривали за будь-яких обставин та персоналій у владі.
Розробка, впровадження, комунікація та аналіз впровадження реформ має відбуватися спільно з громадським сектором та міжнародними організаціями. Це дає можливість побачити результати та оцінити зміни цілісно.
Спільне обговорення документу також має на меті посилити співпрацю усіх зацікавлених сторін для продовження реформ та відновлення України.
Візійний документ "Бачення України 2030: соціально-гуманітарна сфера" за посиланням: https://uareforms.org/visions/new-vision-640
Посилання на відео: https://www.facebook.com/rpr.ua/videos/158087597278710
Довідково:
Захід проведений Школою політичної аналітики НаУКМА у партнерстві з Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ в межах Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.