Тарас Березовець Політтехнолог, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу "Berta Communications"

То це "Синяк" так загострив почуття справедливості Балоги?

14 лютого 2008, 12:52

Недавня поширена від імені головного президентського канцеляриста заява щодо можливості формування коаліції між БЮТ та Партією регіонів (яка ніби-то випливала з голосування у першому читанні закону про держзакупівлі), певне, претендувала би на сенсацію тижня. Подібні гучні заяви від імені Президента Віктор Іванович, до речі, робить не вперше. Якби не одне але.

Точніше два "але". По-перше, співавторами закону були Андрій Кожем'якін (БЮТ) та Роман Зварич (НУНС). Що робить як мінімум некоректними закиди інших нунсівців у тому, що закон про тендерні закупівлі писався не в державних інтересах, як про це йшлося у полум'яній заяві НУНС.

По-друге, і це не лише моя власна думка, існує просто якийсь містичний зв'язок між істерією Балоги і К навколо згаданого закону та свіжим рішенням Кабміну, яке скасувало постанову уряду Віктора Януковича, за якою 350 гектарів земель на Закарпатті передавалися Центру розвитку туризму "Синяк".

Як відомо, у постанові від 14 листопада 2007 р. Кабмін погодив місце розташування земельних ділянок для надання у постійне користування комунальному підприємству "Центр розвитку туризму "Синяк" під розміщення туристичного комплексу "Синяк" загальною площею 350 гектарів Мукачівського лісового господарства та земель Чинадіївської селищної ради.

Газета "Дело" прямо стверждує, що за даними численних ЗМІ, "даний проект лобіює Віктор Балога, який має власний будинок у цих краях" А ще точніше – "Синяк" пов'язаний з відомою компанією "Барва", яку також часто приписують Віктору Івановичу.

Ще цікавіше те, як зазначає депутат Закарпатської облради Андрій Сербайло, що на території, відведеній "Синяку", розміщена дача глави СП. І хоча "Синяк" обіцяв вкласти 150 млн. $ у будівництво гірськолижного комплексу, як свідчить все те ж "Дело", на рахунках "Синяка" достатніх коштів для реалізації подібних проектів не було.

Як раніше повідомляла УП, питання позбавлення "Синяка" (читай – Балоги) зароблених нєпосільним трудом 350 га коштовної закарпатської землі було на порядку денному уряду ще раніше. Але згодом було знято на вимогу СП. Через це зв'язок між тим, що Кабмін все-таки наважився довести справу до кінця, та бурею навколо закону про держзакупівлі, піднятою Секретаріатом, більш ніж прозорий. І більш за все це нагадує маленьку помсту за відібраний шмат заповідного лісу.

powered by lun.ua
Коментарі — 31
AID _ 14.02.2008 13:43
IP: 92.112.194.---
Unique, не смешите меня "объективной информацией". А для "объективности", нужно читать разные источники и иметь аналитический ум. Заявление Балоги имело бы место, вне зависимости от "Синяков". Попытка привязать к "Синякам", а следовательно увести дискуссию от голосования БЮТ с ПР, при том по "не чуждой для БЮТ тендерной палате" очевидно. Но для обожающих одно Ю, ненавидя другое Ю эта история будет истинной в последней истанции, потому что она поддерживает внутренний миф черно/белого восприятия мира.
Elia _ 14.02.2008 13:32
IP: 77.121.231.---
Хбо б сумнівався, що Балогу давно треба в три шиї гнати з СП. І коли ВА тримає цього дуже необтяженого сумлінням "любитєля ловить рибку в мутной водє" коло себе, несамохіть виникає підозра, що ВАЮ і сам такий. А популярні серед українців дії президента щодо українських святинь (Крути, Голодомор, відновлення гетьманської столиці) – це банальні піар-акції, призвані прихиляти до нього патріотично налаштований електорат. Ми на них вже не один раз були повелися, підтримували Ющенка. Але кучмізм і нині – через три роки після 2004 року – "живєє всєх живих". Лише збільшилися ставки хабарів.
Alex_r _ 14.02.2008 13:32
IP: 193.93.184.---
Честно говоря, я понимаю, что такого типа торги скорее всего имеют место.
Например. "Вы отберете у меня землю, а я вам развалю коалицию".
Но я так же понимаю, что могут иметь место и встречные торги, типа: "Мы закроем глаза на твою нечестную приватизацию (воровство) земли, а ты дашь команду крилям и петевкам голосовать как надо".
И то и другое, конечно, противно.
Но, объективно говоря, страна, которая погрязла в коррупции и "торгах", не может одномоментно перейти на честные прозрачные отношения.
Это будет долгий путь. Самое главное, иметь волю вступить на этот путь.
Unique _ 14.02.2008 13:31
IP: 91.124.64.---
14.02.2008 13:19___ AID

Якщо це й контрольований витік інформації, то інформація – абсолютно об'єктивна, за що читач повинен вдячним бути...
Читайте "УП" регулярно: Ви маєте право знати...
Unique _ 14.02.2008 13:21
IP: 91.124.64.---
Для оголошення недовіри Ющенку потрібно багато голосів. Думаю, що нині чинна ВР все-таки зуміє прислужитися Україні і таке нагальне питання набере депутатських голосів не менше, ніж перше голосування за Прем'єра-Тимошенко...
AID _ 14.02.2008 13:19
IP: 92.112.194.---
Мне вот интерестно, автор сам верит в эту историю? Или блог является ширмой для слива пиар продукции? Если второе, - мне жаль УП...
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter