Густими мазками по закону
Читаємо сьогоднішню новину:
Привітання президента розміщуються на носіях зовнішньої реклами на підставі закону "Про рекламу" як соціальна реклама.
Про це повідомив керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації адміністрації президента Денис Іванеско у відповідь на запит журналіста Мустафи Найєма.
Він уточнив, що зазвичай, адміністрація президента звертається з відповідними пропозиціями до керівників місцевих органів влади, які, в свою чергу, звертаються до власників носіїв зовнішньої реклами з пропозицією розглянути можливість розмістити відповідну інформацію на тимчасово вільних площах.
"Як правило, адміністрація президента погоджує оригінал-макети соціальної реклами. Бюджетні кошти для цього не залучаються, оскільки відповідно до закону соціальна реклама розміщується безоплатно", – уточнив Іванеско.
Тепер читаємо Закон України "Про рекламу":
"Соціальна реклама – інформація будь-якого виду, розповсюджена в будь-якій формі, яка спрямована на досягнення суспільно корисних цілей, популяризацію загальнолюдських цінностей і розповсюдження якої не має на меті отримання прибутку".
І дивимося далі, статтю 12:
"2. Соціальна реклама не повинна містити посилань на конкретний товар та/або його виробника, на рекламодавця (за винятком випадків, коли рекламодавцем є громадська організація), на об'єкти права інтелектуальної власності, що належать виробнику товару або рекламодавцю соціальної реклами".
Тепер уважно дивимося на сюжети, які розміщені по всій Україні:
Тут на УП є коментатори, які працюють на підтримку будь-яких, навіть ідіотських і абсурдних дій адміністрації президента. На жаль, моєї фантазії не вистачило, тому прошу вас допомогти – знайдіть в цих сюжетах суспільно корисні цілі, а також популяризацію загальнолюдських цінностей. Так само прошу пояснити, яким чином ця реклама є соціальною, якщо вона містить пряме посилання на рекламодавця – а саме на президента України Віктора Януковича. В сенсі – там є його портрет і підпис.
Взагалі, дуже часто українські посадовці поводяться як маленькі діти. В нормальній демократичній країні за подібні старання знімають з посад і проводять розслідування. В нормальній авторитарній країні державного службовця, який явно підставляє "шефа" – забирають, щоб "розібратися". Така собі боротьба з перегинами на місцях.
А в Україні все відбувається якось прикро – інших слів уже просто немає. Брехня монтується на брехню, зверху приклеюється інша брехня, так до безкінечності, і навіть трохи далі. Всі питання, звичайно, з часом зникають. Однак залишається відчуття сорому за власних керманичів, які навіть викрутитися нормально не можуть.
І маленьке неформальне питання до експертів на Банковій. Судячи з цієї логіки, можна розмістити будь-яку рекламу із зображенням замовника, написати будь-яку політичну агітацію, і все одно це буде вважатися соціальним сюжетом? Тобто можна повісити будь-кого? Ви ж розумієте, на кого я натякаю. І це буде безоплатно? Таке собі риторичне запитання...
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.