Тиждень безпеки дорожнього руху розпочався
Днями мене зупинив на Подолі один бравий капітан ДАІ. Формально він був правий – перестроюючись із лівого ряду в правий, я не включив боковий сигнал. Реально дорога була пуста, жодних аварійних ситуацій я не створив, і фактично сигналізувати про свій маневр мені було нікому. Однак капітан вирішив довести "борзому" водію, що він головний на дорозі, що реальні аварійні ситуації не варті його уваги.
В нашій країні помилково вважається, що безпека дорожнього руху лежить насамперед на водіях, і саме від них залежить, чи спокійно пересуватися по вулицях.
Між тим, Глобальний план ООН на Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху (2011 – 2020) рекомендує зосередити зусилля на п'яти складових:
- управління безпекою дорожнього руху;
- безпечні дороги і мобільність;
- безпечні транспортні засоби;
- безпечна поведінка користувачів доріг;
- надання медичної допомоги постраждалим в ДТП (служба порятунку на дорогах).
Мета Десятиліття – скоротити втрати людських життів від ДТП шляхом активізації дій на регіональному, національному та глобальному рівнях. Як бачимо, поведінка водіїв та пішоходів (!) є одним з п'яти елементів безпеки, і без системного вирішення інших задач, не призводить до суттєвих змін. Додатково зазначу, що за низкою досліджень, поведінка інспекторів на дорозі є більшим фактором відволікання уваги, ніж, наприклад, пасажири чи реклама.
Кожного листопада країни, які підтримали Десятиліття з безпеки, проводять Тиждень безпеки дорожнього руху, який закінчується Днем памя'ті жертв на дорозі. В Україні Тиждень, який розпочався сьогодні, відзначається вже вчетверте – організований Асоціацією безпеки дорожнього руху. Президент Асоціації Михайло Берлін зазначає: "Особливість Тижня безпеки дорожнього руху в тому, що це не просто профілактичний захід, спрямований на попередження аварій на дорогах. Це радше звіт держави перед громадськістю про виконану впродовж року роботу в сфері БДР.
Водночас – це платформа для діалогу влади, бізнесу та представників громадянського суспільства. Гасло Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху – "Безпека на дорогах залежить від кожного!".
Сьогодні все очевиднішим стає, що безпека на дорогах залежить від партнерства всіх учасників: держави, водіїв, пішоходів, громадських організацій, загалом всіх громадян. Асоціація зовнішньої реклами України кожного року долучається до партнерської програми – розробляючи соціальні сюжети та розміщаючи їх на вулицях міст. Так, сюжет "Чорний пояс водія" провисів на наших вулицях майже три роки.
Для цьогорічного Тижня ми розміщаємо наступні соціальні сюжети:
Вірю, що спільними зусиллями можна добитися в будь-якій галузі якісних результатів. На українських дорогах нам це надзвичайно потрібно, адже безпека дорожнього руху справді стосується кожного.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.