12 листопада 2012, 11:09

Тиждень безпеки дорожнього руху розпочався

Днями мене зупинив на Подолі один бравий капітан ДАІ. Формально він був правий – перестроюючись із лівого ряду в правий, я не включив боковий сигнал. Реально дорога була пуста, жодних аварійних ситуацій я не створив, і фактично сигналізувати про свій маневр мені було нікому. Однак капітан вирішив довести "борзому" водію, що він головний на дорозі, що реальні аварійні ситуації не варті його уваги.

В нашій країні помилково вважається, що безпека дорожнього руху лежить насамперед на водіях, і саме від них залежить, чи спокійно пересуватися по вулицях.

Між тим, Глобальний план ООН на Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху (2011 – 2020) рекомендує зосередити зусилля на п'яти складових:

- управління безпекою дорожнього руху;

- безпечні дороги і мобільність;

- безпечні транспортні засоби;

- безпечна поведінка користувачів доріг;

- надання медичної допомоги постраждалим в ДТП (служба порятунку на дорогах).

Мета Десятиліття – скоротити втрати людських життів від ДТП шляхом активізації дій на регіональному, національному та глобальному рівнях. Як бачимо, поведінка водіїв та пішоходів (!) є одним з п'яти елементів безпеки, і без системного вирішення інших задач, не призводить до суттєвих змін. Додатково зазначу, що за низкою досліджень, поведінка інспекторів на дорозі є більшим фактором відволікання уваги, ніж, наприклад, пасажири чи реклама.

Кожного листопада країни, які підтримали Десятиліття з безпеки, проводять Тиждень безпеки дорожнього руху, який закінчується Днем памя'ті жертв на дорозі. В Україні Тиждень, який розпочався сьогодні, відзначається вже вчетверте – організований Асоціацією безпеки дорожнього руху. Президент Асоціації Михайло Берлін зазначає: "Особливість Тижня безпеки дорожнього руху в тому, що це не просто профілактичний захід, спрямований на попередження аварій на дорогах. Це радше звіт держави перед громадськістю про виконану впродовж року роботу в сфері БДР.

Водночас – це платформа для діалогу влади, бізнесу та представників громадянського суспільства. Гасло Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху – "Безпека на дорогах залежить від кожного!".

Сьогодні все очевиднішим стає, що безпека на дорогах залежить від партнерства всіх учасників: держави, водіїв, пішоходів, громадських організацій, загалом всіх громадян. Асоціація зовнішньої реклами України кожного року долучається до партнерської програми – розробляючи соціальні сюжети та розміщаючи їх на вулицях міст. Так, сюжет "Чорний пояс водія" провисів на наших вулицях майже три роки.

Для цьогорічного Тижня ми розміщаємо наступні соціальні сюжети:









Вірю, що спільними зусиллями можна добитися в будь-якій галузі якісних результатів. На українських дорогах нам це надзвичайно потрібно, адже безпека дорожнього руху справді стосується кожного.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому деградували українські санкції?

Санкції є не менш важливим інструментом війни, ніж бойові дії. Вони допомагають скорочувати потік військових технологій або технологій подвійного призначення до російського військово-промислового комплексу та зменшувати доходи країни агресора – російської федерації...

Як стати хорошим міністром

Якось моя подруга спитала мене, що б я змінив в міністерстві культури, якби став міністром. Я відповів, що тут не вкластися у два слова, що має бути комплексна історія, і тільки тоді зміни стануть не косметичними, а реальними...

Як вийти з трикутника Карпмана

В ці дні загострилася дискусія щодо "хороших росіян", категорій "свій – чужий", і за подачі Дмитра Золотухіна – рефлексії про замкнутість українців в трикутнику Карпмана (схема "жертва-рятівник-переслідувач")...

Апологія The Gaze Media

Скоро буде рік, як я допомагаю проекту The Gaze Media – як радник Мультимедійної платформи іномовлення. Хоча сам проект публічно існує лише чотири місяці, до цього була підготовча фаза, включно зі зйомками та написанням...

Як вижити в інформаційному хаосі

Пандемія коронавірусу виявила багато неусвідомлених раніше проблем людства, держав та індивідів. Так, чи не найбільш сильний вплив на наше майбутнє матиме інформаційний вплив на людей та їхню поведінку...

Стратегічні комунікації з широко заплющеними очима

Роль інформаційних технологій давно зросла в усіх аспектах нашого буремного життя. Особливо це стосується публічної політики. Неправильна комунікація реформ, недостатність інформації для споживачів, помилкове визначення стратегічних пріоритетів – і навіть хороші ініціативи ризикують потонути в хвилях критики...