14 березня 2014, 16:30

Працює не тільки "бізнес" Захарченка

Минулого тижня народний депутат Геннадій Москаль звернув увагу, що низка корупційних бізнесів, близьких до колишньої влади, продовжують спокійно працювати – зокрема, "проекти" Захарченка.

На жаль, таких бізнесів багато, і сьогодні потрібно і громадськості, і правоохоронним органам звертати максимум уваги на них. Кризова ситуація із війною якраз грає на руку корупціонерам, адже відволікає увагу від поточних реальних проблем. Тож не розслаблаймося!

З того, що можна зробити вже, конкретно і корисно – розібратися з предметами існуючих журналістських розслідувань. Так, наприклад, тихо-мирно працює тютюнова фабрика "Хамадей", близька до колишнього міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової. Ще в березні 2011 року Тетяна Чорновіл провела журналістське дослідження щодо цієї фабрики, яка штампує підробки відомих тютюнових брендів та нелегально продає їх – як в Україні, так і за кордоном. Звичайно, держава не отримує жодних податків за цю продукцію.

Те, що фабрика працює й досі, свідчить розслідування телеканалу ZiK:



А в Інтернеті і зараз можна знайти сотні оголошень про продаж хамадеївських підробок – достатньо лише вбити в гугл "продам сигареты хамадей".



або так:



В 2013 році майже кожна десята сигарета в Україні була вироблена або завезена в Україну нелегально. В результаті чого бюджет недоотримав понад 2,5 млрд. грн. податкових надходжень.

Величезна кількість нелегальних сигарет перевозиться в Європу. ЄС неодноразово звертав увагу на цю проблему. До речі, пані Богатирьова, з ім'ям якої журналістське розслідування пов'язало цю фабрику на шахті "Заперевальная", нещодавно увійшла в сумнозвісний список українських урядовців, щодо яких ЄС застосував фінансові санкції. Може, варто закривати небезпечне і нелегальне виробництво?



В країні ще багато роботи – зокрема, розібратися із схемами нелегального виробництва і продажу алкоголю, масовим відмивом коштів тощо. Але щодо фабрики "Хамадей" – порушення очевидні, і рішення лежить на поверхні. Зрозуміло, що подібні випадки не можуть залишитися поза увагою правоохоронних та податкових органів.

Тіньові доходи від таких нелегальних проектів обраховуються мільйонами доларів. І не важко здогадатися, хто і на які цілі міг використовувати ці кошти за попередньої влади. І робить це зараз.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому деградували українські санкції?

Санкції є не менш важливим інструментом війни, ніж бойові дії. Вони допомагають скорочувати потік військових технологій або технологій подвійного призначення до російського військово-промислового комплексу та зменшувати доходи країни агресора – російської федерації...

Як стати хорошим міністром

Якось моя подруга спитала мене, що б я змінив в міністерстві культури, якби став міністром. Я відповів, що тут не вкластися у два слова, що має бути комплексна історія, і тільки тоді зміни стануть не косметичними, а реальними...

Як вийти з трикутника Карпмана

В ці дні загострилася дискусія щодо "хороших росіян", категорій "свій – чужий", і за подачі Дмитра Золотухіна – рефлексії про замкнутість українців в трикутнику Карпмана (схема "жертва-рятівник-переслідувач")...

Апологія The Gaze Media

Скоро буде рік, як я допомагаю проекту The Gaze Media – як радник Мультимедійної платформи іномовлення. Хоча сам проект публічно існує лише чотири місяці, до цього була підготовча фаза, включно зі зйомками та написанням...

Як вижити в інформаційному хаосі

Пандемія коронавірусу виявила багато неусвідомлених раніше проблем людства, держав та індивідів. Так, чи не найбільш сильний вплив на наше майбутнє матиме інформаційний вплив на людей та їхню поведінку...

Стратегічні комунікації з широко заплющеними очима

Роль інформаційних технологій давно зросла в усіх аспектах нашого буремного життя. Особливо це стосується публічної політики. Неправильна комунікація реформ, недостатність інформації для споживачів, помилкове визначення стратегічних пріоритетів – і навіть хороші ініціативи ризикують потонути в хвилях критики...