2 травня 2014, 01:22

Київ – місто вільних людей!

Політична партія "Українська Платформа Собор" іде на вибори в Київську міську раду.

У нас є декілька важливих речей, про які мало хто говорить. Я ніколи не скривав свою нелюбов до загальних слів типу "справедливість", "прозорість", "послідовність", тому чітко і конкретно хочу розказати, що це за речі.

По-перше, це команда. Команда виникла не вчора, не після Майдану, ми працюємо вже три роки над оновленням партії, над створенням програми реформ, і зараз фактично презентуємо все те, що для Києва підготували ще минулого літа.

В нашій партії працює принцип горизонтальних зв'язків, тож це команда лідерів, які працюють по своїх зонах відповідальності (по "платформах"), в рамках єдиної стратегії.

Я очолюю список партії і відповідаю за загальну координацію проектів, а після перемоги на виборах – за брендинг міста, туристичну політику і соціальну рекламу. Окрім того, я єдиний в Києві знаю, як безболісно і ефективно провести реформу рекламної галузі. В умовах розграбування Києва останніх років, ми змогли затвердити Концепцію зовнішньої реклами і винести майже всі великі формати з центральної частини міста. Для того, щоб рухатися далі – потрібна політична воля і професійне знання.

На другому місці Наталя Лісневська, сьогодні заступник міністра охорони здоров'я – людина, яка через місяць розпочне медичну реформу в столиці України, без застережень і винятково в інтересах пацієнтів.

На третьому місці Остап Смук, відповідальний за гуманітарну сферу та інформаційну політику.

На четвертому місці громадський активіст Артем Стельмашов, відповідальний за місцеве самоврядування, збільшення ролі громади в процесах управління містом. Саме він візьме на себе проекти із електронного самоврядування, дерегуляції і дебюрократизації.

На п'ятому місці – один з небагатьох спеціалістів України в сфері ЖКХ Віталій Шаповаленко. В минулому заступник міністра ЖКХ, експерт з проблем енергозбереження, він відповідатиме за безліч комунальних питань, з якими ми стикаємося щодня.

Всього в списку 25 людей плюс 11 мажоритарників. У кожного свої задачі і проекти, які складаються в єдине бачення майбутнього Києва.

По-друге. У нас є хороша і цілісна програма. В кінці блогу я наводжу її повністю, але тут лише зазначу, що ми бачимо три блоки проблем для Києва. Перший – це питання безпеки, як персональної, так і громадської. Вирішення цього питання лежить в декількох площинах – від банального розміщення відеокамер на всіх перехрестях до організації ефективної муніципальної міліції.

Другий – це економічні проблеми міста. Профіцитність столичного бюджету є "дутою" і необхідно нагально створювати важелі, які б забезпечили місто грошима. Тут і глобальні питання місцевого самоврядування (і ми будемо лобіюватися збільшення долі коштів, що мають залишатися на місцях), і розвиток таких сфер, як туризм, легка промисловість, енергозбереження.

Третій – це муніципальні питання, до яких належить і ЖКХ, і паркінги, і якісні дороги, і озеленення, і проблема сміття і т.д. і т.п. Всі ці питання надзвичайно важливі, однак без вирішення двох попередніх блоків ми не зможемо системно вирішити жодне з них. Це реалії життя, не вірте нікому, хто скаже, що поборе нелегальних забудовників без реалізації проекту електронного урядування.

Програма написана не вчора, вона є елементом глобальної стратегії для України, яку розробила Українська Платформа Собор. Невдовзі вийде з друку книжка лідера партії Павла Жебрівського, яка в деталях покаже механізми реалізації реформ не тільки в стилиці України.

І третє. У нас є принципи та ідеологія, нам подобається бути партією, що дотримується свого слова. Ми чітко вказуємо ці принципи в програмі, вслід за Празькою декларацією 2009 року:

1. Свобода підприємництва, вільна і чесна конкуренція, справедливі податки, обмежене регулювання і невеликий державний апарат.

2. Персональні свободи індивідів, більша відповідальність та підтримка демократії.

3. Важливість сім'ї як основи суспільства.

4. Єдність і суверенітет національної держави.

5. Ефективні та сучасні методи управління як для сільської, так і для урбанізованої місцевості.

6. Відмова від надмірної та корупційної бюрократії, підтримка прозорих і солідарних інститутів управління державою.

7. Повага до всіх учасників політичного процесу, що виступають на підтримку української державності.

І наостанок. Ми готові виступати в будь-яких дебатах, презентувати нашу програму і команду і підтримувати всі сили, які працюють на благо України. Ключове слово, яке ми використовуємо в нашій оцінці тих чи інших ідей та проектів – ефективність. Це слово є другим гаслом нашої виборчої кампанії: Влада має бути ефективною!

А тепер програма для Києва.

Українська Платформа Собор – це сучасна права демократична партія, яка виступає з чітких ідеологічних позицій та пропонує ефективні управлінські рішення. Відповідно до Празької декларації 2009 року, наша діяльність ґрунтується на наступних принципах:

1. Свобода підприємництва, вільна і чесна конкуренція, справедливі податки, обмежене регулювання і невеликий державний апарат.

2. Персональні свободи індивідів, більша відповідальність та підтримка демократії.

3. Важливість сім'ї як основи суспільства.

4. Єдність і суверенітет національної держави.

5. Ефективні та сучасні методи управління як для сільської, так і для урбанізованої місцевості.

6. Відмова від надмірної та корупційної бюрократії, підтримка прозорих і солідарних інститутів управління державою.

7. Повага до всіх учасників політичного процесу, що виступають на підтримку української державності.

Сьогодні ініціатива людей фактично нейтралізована безліччю перепон у вигляді не лише законів, а й відомчих актів, безглуздих рішень, мета яких – створити умови для всевладдя чиновників і повальної корупції. Тому основними завданнями наших депутатів у Київській міській раді стануть:

- забезпечення повноти влади територіальної громади заради реалізації інтересів і прав її мешканців. Мером і головою КМДА повинна бути одна людина – так ми визначимо, хто несе персональну відповідальність за все, що відбувається в місті; хто ставить задачі та контролює їх виконання;

- знищення всіх бюрократичних перешкод та сприяння киянам у здійсненні як підприємницької, так і суспільно-громадської діяльності. Публічне обговорення майбутнього Києва та спільна реалізація програми з міською громадою.

ПРОБЛЕМИ БЕЗПЕКИ

Чи живемо ми в безпечному місті? Чи можемо спокійно виходити на нічні вулиці та не боятися злочинців? Очевидно, що сьогодні проблема персональної безпеки вийшла на перший план, і найголовніші рішення мають ухвалюватися саме в цій сфері.

Ми пропонуємо:

- Забезпечити максимальну громадську підтримку та сприяння правоохоронним органам у питаннях безпеки. Протягом півроку організувати ефективну взаємодію міських загонів самооборони з органами міліції в кожному мікрорайоні Києва, спільне патрулювання вулиць.

- Організувати та забезпечити постійний громадський контроль за діяльністю правоохоронних органів в місті, формувати активну громадську позицію щодо неприпустимості проявів корупції та службової недбалості з боку правоохоронців.

- Ініціювати у встановленому законом порядку вдосконалення та пришвидшення процедури отримання дозволу на володіння зброєю, при цьому прибрати корупційний фактор у цих питаннях.

- Реалізувати в дворічний термін комплексну інвестиційну програму освітлення вулиць Києва з залученням сучасних технологій, у трирічний термін – комплексну програму розміщення вуличних камер із максимальним покриттям території.

Київ стане безпечним містом лише тоді, коли вільні люди зможуть захищати себе і свою сім'ю!

ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

Бюджетом міста мають управляти самі кияни, а не Верховна Рада України, чиновники в високих кабінетах чи власники фінансово-промислових груп. Тому для початку необхідно впорядкувати міський бюджет. Уже протягом першого місяця ми зобов'язуємося організувати проведення всебічної ревізії фінансово-господарської діяльності КМДА та прибрати умови для зловживань бюджетними ресурсами. Це дозволить ефективно використовувати майно громади, комунальну власність, прозоро розподіляти надходження в бюджет та фінансувати лише ті проекти, які приноситимуть користь місту.

В дворічний термін необхідно:

- Запровадити електронне урядування, тобто можливість отримувати інформацію про рішення міської влади через Інтернет, включаючи етап підготовки і врахування пропозицій незалежних експертів і громадськості.

- Перевести апарат міської влади на електронний формат, максимально усунути чиновника від процесу ухвалення рішень.

- Визначити чітку публічну періодичну звітність підрозділів міської влади та чиновників на керівних посадах про свою роботу та виконання затверджених проектів.

- Забезпечити відкритий доступ до інформації про вартість послуг ЖЕКів, методологію формування тарифів, цінову політику в міському господарстві, включно з транспортом.

- Надати організаційну та правову підтримку мешканцям гуртожитків в реалізації права на житло шляхом приватизації житлових приміщень, які вони займають по закону.

- Передбачити в міському бюджеті кошти для формування житлового фонду соціального призначення (передусім для дітей-сиріт, ветеранів війни та інвалідів). Встановити суворий, в тому числі, громадський контроль за розподілом соціального житла.

Протягом року зобов'язуємося:

- Створити публічний комплексний перелік вимог щодо ведення підприємництва в Києві та відкритої системи контролю за їх дотриманням.

- Запровадити систему ефективних заходів контролю за дотриманням інтересів і прав найманих робітників, задіяних у міському господарстві та бізнесі.

- Обов'язково провести відкриті аукціони з продажу майна і землі (наповнення бюджету) та тендери (якісне виконання робіт без "відкатів") на рівних і прозорих умовах.

- Надати всебічну організаційну та правову підтримку мешканцям міста, які постраждали від недобросовісних забудовників житла. Розробити та запровадити механізми, що виключають будь-які зловживання у цієї сфері.

Вільна людина може і повинна мати умови вільно заробляти!

МУНІЦИПАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ

За останні роки Київ посилено урбанізовувався, втрачав простір і розлогість зелених масивів, якими славився колись. Втрачався характер міста та його самобутнє обличчя. Бездумна забудова поглибила екологічні, транспортні та житлово-комунальні проблеми. Настав час творити місто для людей, а не для забудовників, автомашин, МАФів і рекламних щитів. Ось що потрібно зробити в наступних сферах:

Суспільний простір:

- Всі гроші за паркування машин мають іти в бюджет міста! Паркування в забороненому місці – неминучий штраф.

- В річний термін зобов'язуємося розмістити в місті 350 безкоштовних паркінгів для велосипедів.

- На основі відкритого конкурсу провести уніфікацію всіх вивісок, табличок, банерів, розробити єдиний корпоративний стиль для міста. Внести зміни в Концепцію зовнішньої реклами з метою пришвидшення реформ у цій сфері.

- Необхідно негайно зупинити всі незаконні будівлі, передати землі громаді та спільно вирішити їхню подальшу долю. Так ми зменшимо вплив корупційних структур, приберемо джерело конфліктів з жителями міста, забезпечимо законність.

- Надати організаційну та фінансову підтримку мешканцям в утриманні спортивних майданчиків і скверів біля своїх будинків. Тільки спільними зусиллями міської влади та громадян ми створимо чистий і приємний простір для киян.

- У піврічний термін розробити програму розміщення кіосків із прив'язкою до іншої інфраструктури. Ми заборонимо продавати в кіосках алкогольні напої та обмежимо продаж тютюнової продукції.

Житлово-комунальна сфера:

- Надати всебічну підтримку мешканцям багатоквартирних будинків в утворенні та реєстрації об'єднань співвласників, передачі їм у власність прибудинкових територій, можливості вільного вибору форм управління спільним майном та виконавців житлово-комунальних послуг на конкурсних засадах.

- Передбачити в міському бюджеті обов'язкові витрати на підтримку ініціативи співвласників майна багатоквартирних будинків у проведенні капітальних ремонтів і впровадженні енергозберігаючих заходів на умовах співфінансування.

- Створити сприятливі умови для залучення інвестицій в технічну модернізацію багатоквартирного житлового фонду з використанням таких поширених в країнах Європи фінансових інструментів, як кредитування та лізинг.

- Повернути двірникам право отримувати службові квартири, а також інші пільги, пов'язані з професійною діяльністю.

Екологія:

- Забезпечити технічне переоснащення Бортницької станції аерації, суттєво скоротити площі мулових полів, прибрати джерело жахливого київського смороду.

- Впровадити сучасні технології збору, переробки та утилізації твердих побутових відходів.

- Інвестувати в покращення міських автомобільних доріг та зовнішнього освітлення, розвиток сфери благоустрою та зеленого господарства міста.

Освіта та розвиток:

- Створити єдиний відкритий реєстр дитячих садків, будинків та шкіл, включно з кількістю дітей, потенціалом, специфікою.

- Запустити міську програму підтримки дитячих секцій та гуртків, із єдиним сайтом, програмою перекваліфікації вчителів.

- Запровадити систему підтримки приватних дитячих садків, із спрощеною системою оподаткування, безплатними вихователями та інструкторами впродовж першого півріччя.

- Провести аудит шкіл, аналіз освітніх тенденцій в світі та виокремити нові напрями навчання;

- Створити Єдиний освітній простір, який дозволить ефективно управляти педагогічними ресурсами, з урахуванням проживання, якості навчання, потреб дітей.

Культура та розваги:

- Запровадити єдину туристичну карту KyivTravel, яка дає пільги на проїзд у громадському транспорті та знижки на квитки до музеїв, парків та інших пам'яток.

- Створити єдину Музейну карту та Театральну карту, включно з сучасними системами інформування; в річний термін підписати домовленості з центрами світового мистецтва про проведення виставок у Києві. Запропонувати інвесторам взяти участь у відновленні будівель музеїв і театрів.

- Відновити щорічний Театральний фестиваль. Підписати угоду про проведення в Києві двох фестивалів міжнародного рівня – Sziget та Sonar – на базі Труханового острова, з побудовою відповідної інфраструктури, в тому числі клубного формату.

- Провести конкурс на встановлення Меморіалу Небесної сотні з залученням архітекторів світового рівня.

- Провести тендери на реструктуризацію Гідропарку й Труханового островів. Залучити іноземних інвесторів, архітекторів та професіоналів шоу-бізнесу для того, щоб створити на їх території повноцінні центри розваг. Ліквідувати всі антисанітарні "кафешки при дорозі", натомість, реалізувати потужні розважальні парки для дітей, аквапарки, збудувати зимові сади. В тому числі створити сучасну клубну зону для молоді з ефективною системою безпеки та охорони.

- Невідкладно розробити Туристичний бренд Києва, запустити десять нових туристичних маршрутів. Створити в місті мережу туристичних офісів, які будуть допомагати гостям столиці.

- У 2014-2015 рр. домогтися залучення на 45% більше туристів до Києва за рахунок співпраці з програмами інших міст світу.

Час повернути пішоходам тротуари, а дітям – ігрові майданчики!

Час покінчити з автомобільним смородом і завалами сміття!

Час відновити безпеку на наших вулицях, світло в будинках і чистоту в під'їздах!

Час самим опікуватися рідним кварталом!

Українська Платформа Собор – це єдина республіканська партія, яка втілює в політиці принципи послідовності і відповідальності. Ми готові взяти на себе відповідальність за конкретні реформи в Києві, перетворення, які повернуть дух міста.

Київ – комфортне і безпечне місто вільних людей!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому деградували українські санкції?

Санкції є не менш важливим інструментом війни, ніж бойові дії. Вони допомагають скорочувати потік військових технологій або технологій подвійного призначення до російського військово-промислового комплексу та зменшувати доходи країни агресора – російської федерації...

Як стати хорошим міністром

Якось моя подруга спитала мене, що б я змінив в міністерстві культури, якби став міністром. Я відповів, що тут не вкластися у два слова, що має бути комплексна історія, і тільки тоді зміни стануть не косметичними, а реальними...

Як вийти з трикутника Карпмана

В ці дні загострилася дискусія щодо "хороших росіян", категорій "свій – чужий", і за подачі Дмитра Золотухіна – рефлексії про замкнутість українців в трикутнику Карпмана (схема "жертва-рятівник-переслідувач")...

Апологія The Gaze Media

Скоро буде рік, як я допомагаю проекту The Gaze Media – як радник Мультимедійної платформи іномовлення. Хоча сам проект публічно існує лише чотири місяці, до цього була підготовча фаза, включно зі зйомками та написанням...

Як вижити в інформаційному хаосі

Пандемія коронавірусу виявила багато неусвідомлених раніше проблем людства, держав та індивідів. Так, чи не найбільш сильний вплив на наше майбутнє матиме інформаційний вплив на людей та їхню поведінку...

Стратегічні комунікації з широко заплющеними очима

Роль інформаційних технологій давно зросла в усіх аспектах нашого буремного життя. Особливо це стосується публічної політики. Неправильна комунікація реформ, недостатність інформації для споживачів, помилкове визначення стратегічних пріоритетів – і навіть хороші ініціативи ризикують потонути в хвилях критики...