Андрій Білецький Народився у Харкові у 1979 р., громадський діяч, політв'язень режиму Януковича.

Про депутатську недоторканість

12 липня 2017, 20:56

Результати сьогодні, безумовно, половинчасті. Тобто, з одного боку, ми маємо три зняття недоторканності, але, з іншого боку, два – не погоджено і не погоджені також права на притягнення до кримінальної відповідальності.

Ми чудово розуміємо, що не дивлячись на те, що кожен, і наш Президент, і пропрезидентські й опозиційні сили, піаряться на знятті депутатської недоторканності, ніхто цим в реалі займатися не хоче. Тобто смішно казати як Ляшко, що ми не хочемо зняття недоторканності в цьому випадку, але ми вимагаємо взагалі зняття депутатської недоторканності як такої – це абсурд. Ми, депутати від "Національного Корпусу", діяли згідно з нашим маніфестом – нашим програмовим документом. Ми обіцяли, що ми боротимемося за зняття недоторканності не тільки з парламентарів, а й насамперед з Президента, тому що це людина, яка в першу чергу відповідає перед країною і яка зараз, по великому рахунку, має абсолютний імунітет, і з суддів, і, власне кажучи, з депутатів. Те, що обіцяли, ми робили, ми проголосували з Олегом Петренком. Хоча, відверто кажучи, робота Генпрокуратури викликає величезні запитання: в плані доказової бази, в плані дій самої Генпрокуратури. Проте це не питання довіри до Луценка або до Порошенка. Ми чудово розуміємо, що вони хочуть використати це для тиску на всі політичні партії в парламенті. Але це питання принципу, і люди повинні бути рівними перед законом – і Порошенко, і будь-який депутат, і звичайний українець.

Я вважаю, що таким речам не можна не надавати серйозної ваги. Тобто повинна бути система: давайте приберемо недоторканність, давайте зробимо такий закон про імпічмент Президенту, який діє, давайте знімемо недоторканність з суддів. Це системно, це треба закріпити в Конституції та в законах України. А такі речі, які відбуваються сьогодні, зрозуміло, що це можливість Генерального прокурора, Президента, маніпулювання в своїх цілях, в тому числі, й суспільною думкою.

Передреволюційна ситуація – це нестерпний стан в країні. Це програна війна, це абсолютне зубожіння населення, якому підсовуються "безвізи" і тому подібні речі як величезні перемоги, замість реальних досягнень в економіці, соціальній політиці й т.д. Оце і є передреволюційна ситуація. А коли вона вибухне, чи будуть такі дії парламенту запальничкою, тим сірником? Це може трапитись в будь-яку секунду – чи це будуть корупційні дії Президента, чи ще щось. Є необхідність творити групу, яка буде займатися не тільки недоторканістю, не тільки імпічментом Президента, а яка буде провадити націоналістичну політику в українському парламенті. Є така необхідність, а тому ми її повинні просто створити. Зараз на це покладено багато зусиль.

Загрузка...
Коментарі — 54
hrim _ 12.07.2017 21:39
IP: 104.155.11.---
Володимир Шевченко:
hrim: Еге ж, робіть! Зараз оці депутатики, діти Януковича та Порошенка, самі себе відшмагають! Поки влада не перейде до проукраїнських, націоналістичних сил, ніяких зрушень не буде!
......

У ВР 1991 р. лише третина (близько 150 депутатів) була демократичною (Народна Рада). Проте її активність, професійність, народна підтримка робила, здавалось, неможливі рішення. Що зараз заважає?
Володимир Шевченко _ 12.07.2017 21:31
IP: 46.250.21.---
hrim: Еге ж, робіть! Зараз оці депутатики, діти Януковича та Порошенка, самі себе відшмагають! Поки влада не перейде до проукраїнських, націоналістичних сил, ніяких зрушень не буде!
Mikola Turcshin _ 12.07.2017 21:26
IP: 104.155.11.---
Начало XXвека. Львов.Табличка на трамвае.
" С собаками и украинцами вход воспрещён".
hrim _ 12.07.2017 21:11
IP: 104.155.11.---
Робіть. Ви ж парламентар. Але не все відразу, робіть почергово – спочатку недоторканість з Нардепів (зі слів переважна більшість "за"), потім із Суддів і нарешті – з Президента.

П.С. Якщо нардепи не "знімуть" із себе недоторканості, а Генпрокуратура посилить активність, то уся наступна робота ВР полягатиме у розгляді персональних справ. На законотворчу роботу ні сили. на часу не вистачить.
Україна та Європа905 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter