6 жовтня 2017, 16:15

Варварські традиції в Україні треба змінювати

Як і найбільш відсталі країни світу, Україна продовжує масово використовувати в побуті поліетиленові упаковки та варварськи забруднювати навколишнє середовище. Кожен викинутий нами пластиковий виріб залишиться в нашій землі на 400 років, тобто пакет або пляшка живуть в 6 разів довше ніж середньостатистичний українець.

Але якщо дехто байдужий до того середовища, в якому живе сам, то йому варто замислитися над тим, що він залишить своїм дітям та онукам, і що тривалість кожного життя значно більше залежить від стану навколишнього середовища, ніж ми можемо собі уявити.

Щороку ми виробляємо майже 450 млн. тонн відходів, з них майже 40 відсотків – це пластикові пакети, пляшки та упаковка. Лише 4% цього сміття йде на переробку, решта захоронюється на полігонах.

На сьогодні вже понад 40 тисяч квадратних кілометрів – а це 7% території України – завалені 30 млрд. тонн відходів, і в найближчі 300-400 років ця земля буде непридатною для сільськогосподарської діяльності і навіть висаджування лісів.

Наші нащадки будуть вельми "вдячні" нам за захаращені річки та озера, за отруєну землю, за засмічену країну. І вони, мабуть, подумають – чи не були наші предки варварами?

Я виступаю категорично проти використання поліетиленових пакетів в Україні. Їх треба повністю заборонити, як це вже роблять у країнах Європи.

Навіть в Африці вже перейнялися цими проблемами – в Кенії такі пакети під повною забороною, а за їхнє виробництво, продаж або використання можуть посадити до в'язниці на 4 роки.

В Україні кожна людина використовує в середньому понад 500 поліетиленових пакетів на рік, тобто в навколишнє середовище щороку їх викидається 20-25 мільярдів штук. За 10 років – це вже 250 мільярдів пакетів.

А у світовий океан потрапляє приблизно 8 млн тонн пластику щорічно...

Іншої землі в нас на планеті немає. Тільки та, яку відстояли нам наші предки. А ми самі, без сторонньої допомоги перетворюємо власний дім на отруйний смітник.

Тому нам прирібно як скоріше прийти до спільного рішення про поетапну заборону виготовлення, продажу та використання поліетиленових пакетів, які розкладаються в землі сотні років. Запрошую небайдужих долучитися до співпраці по підготовці відповідних законодавчих ініціатив.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тринадцять – число щасливе!

30 вересня 2011 року, в останній день першого місяця осені, "Замок-музей Радомисль" офіційно відкрив двері для відвідувачів. Хоча екскурсії до Музею української домашньої ікони і старожитностей "Душа України" ми проводили й раніше...

Історія на дотик

Того самого дня, 20 вересня, коли нашому Музею української домашньої ікони "Душа України" вручали сертифікат Національного реєстру рекордів, ми проводили також презентацію унікального інклюзивного продукту – мандрівної карти знаменитого туристичного маршруту Via Regia для людей із порушеннями зору...

Національний реєстр рекордів України відзначив ''Замок-музей Радомисль''!

Історико-культурний комплекс "Замок-музей Радомисль" внесено в національний реєстр рекордів України, а наш музей "Душа України" визнано першим в Україні Музеєм української домашньої ікони...

Не зовсім святкові нотатки в День Знань

Перше вересня – особливий день для кожного з нас. Колись я сама ходила до школи з портфелем і бантами. Потім вже водила туди дітей – з наплічниками й без бантів...

Смертельний політ над Дніпром

21 липня в центрі Києва сталася трагедія. Над Дніпром обірвався трос екстрім-атракціону. Один з двох братів – двадцятирічний хлопець, який в цей час був на цьому атракціоні, упав у воду...

Чи могло таке варварство статися у будь-якій з європейських столиць?! Ніколи!

Ми так прагнемо в Євросоюз – але поки що не здатні побороти корупцію та байдужість навколо себе... Іще одна цінна історична пам'ятка архітектури знищена – старовинна садиба Зеленських у давньому центрі Києва...