11 жовтня 2017, 17:50

Мотивація в бізнесі або мотивація бізнесу

Як бізнес лобіює свої інтереси у владі? Що таке "хороші стосунки з владою", і як їх налагодити задля розвитку підприємництва?

Про це сьогодні йшлося на ІІІ Міжнародному Форумі GR (зв'язки з владою), де були присутні відомі політики, підприємці, громадські діячі та журналісти.

На моє глибоке переконання, влада та бізнес мають бути розділені та чітко виконувати властиву кожному функцію. Сьогодні, на жаль, цього немає, і чиновники слугують не інтересам держави та людей, а інтересам окремих бізнес-структур, від яких отримують гроші.

Як розділити владу та бізнес і знайти баланс між їхніми інтересами? У моєму розумінні, ключовим фактором правильного балансу між інтересами влади та бізнесу є питання мотивації.

Мотивація в бізнесу – отримати якомога більше прибутків, це зрозуміло. А яка мотивація в цій схемі у наших можновладців?

На жаль, сьогодні мотивація багатьох чиновників зводиться до отримання хабарів під час проведення тендерів чи розподілі бюджету або до отримання ними частки у чиїмось бізнесі. А повинна бути – розвиток держави.

Дехто з чиновників вмотивований сьогодні наповнювати бюджет. Але цього також недостатньо для розвитку країни, адже просте наповнення бюджету не призводить до зростання економіки та рівня життя прости людей.

Тільки стратегічне мислення, вмотивованість чиновників проводити зміни та створювати умови для розвитку вітчизняного бізнесу можуть принести користь нашій державі. На жаль, сьогодні цього немає.

Замість цього ми маємо такі факти, як виведення 4 мільярдів гривен на закордонні рахунки іноземних компаній, які призначалися на закупівлю ліків для українців у 2016 році. Минув рік, а медикаментів в регіони поставлено лише на половину суми. Це, як на мене, – яскравий приклад антидержавного лобіювання.

Те саме стосується і державних закупівель ліків у 2017 році – виділено 6 мільярдів, поставлено в регіони нуль. Чиї інтереси в даному випадку лобіюють чиновники? Чиї завгодно, тільки не держави, не простих українців і не вітчизняного бізнесу.

Чому ці кошти виводять за кордон, а не віддають українським виробникам, які здатні виробляти конкурентоспроможну продукцію, і могли б створити додаткові робочі місця, платити людям зарплату, сплачувати податки і тим самим розбудовувати державу? Питання риторичне...

Тому нашим головним завданням сьогодні є мотивувати чиновників на лобіювання інтересів держави та вітчизняного бізнесу, на захист національного виробника.

Чиновник повинен мати повагу в суспільстві, отримувати високу зарплату і не менш великі терміни ув'язнення у випадку лобіювання чиїхось приватних інтересів на шкоду інтересам національним.

Без розділення бізнесу і влади, без створення правильного балансу інтересів між ними, ми ніколи не зможемо вийти з тієї стагнації, у якій перебуваємо вже чверть століття.

Нам потрібно добитися зміни національної ментальності. Кожен з нас, чиновник, підприємець або звичайний громадянин мають дбати про власну країну. Адже наша країна – це наш великий спільний дім, я якому ми всі живемо.

Тому я не збираюся зупинятися чи відступати, поки в нашій країні не наступить порядок, законність, і у кожного громадянина з державою не налагодяться "добрі стосунки".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тринадцять – число щасливе!

30 вересня 2011 року, в останній день першого місяця осені, "Замок-музей Радомисль" офіційно відкрив двері для відвідувачів. Хоча екскурсії до Музею української домашньої ікони і старожитностей "Душа України" ми проводили й раніше...

Історія на дотик

Того самого дня, 20 вересня, коли нашому Музею української домашньої ікони "Душа України" вручали сертифікат Національного реєстру рекордів, ми проводили також презентацію унікального інклюзивного продукту – мандрівної карти знаменитого туристичного маршруту Via Regia для людей із порушеннями зору...

Національний реєстр рекордів України відзначив ''Замок-музей Радомисль''!

Історико-культурний комплекс "Замок-музей Радомисль" внесено в національний реєстр рекордів України, а наш музей "Душа України" визнано першим в Україні Музеєм української домашньої ікони...

Не зовсім святкові нотатки в День Знань

Перше вересня – особливий день для кожного з нас. Колись я сама ходила до школи з портфелем і бантами. Потім вже водила туди дітей – з наплічниками й без бантів...

Смертельний політ над Дніпром

21 липня в центрі Києва сталася трагедія. Над Дніпром обірвався трос екстрім-атракціону. Один з двох братів – двадцятирічний хлопець, який в цей час був на цьому атракціоні, упав у воду...

Чи могло таке варварство статися у будь-якій з європейських столиць?! Ніколи!

Ми так прагнемо в Євросоюз – але поки що не здатні побороти корупцію та байдужість навколо себе... Іще одна цінна історична пам'ятка архітектури знищена – старовинна садиба Зеленських у давньому центрі Києва...