4 грудня 2017, 09:57

Ізраїль готовий допомогти Україні в розвитку системи трансплантології

Під час переговорів з керівництвом центру трансплантології ізраїльської лікарні Рамбам мені вдалося домовитися про допомогу Україні у розвитку цієї надважливої для збереження життя і здоров'я людей галузі.

Ізраїльські фахівці готові навчати наших лікарів та допомогти в організації системи трансплантології в Україні на всіх її етапах. Тепер слово за нашою владою, чи готова вона, нарешті, подбати про своїх хворих громадян та розпочати створення такої системи.

Закон про трансплантацію, автором якого я є – готовий до вирішального голосування в парламенті. Сподіваюся, що він буде проголосований і підтриманий депутатами вже в цьому році.

Крім того, я наполягаю на закладенні в бюджет наступного року коштів на розвиток трансплантації в Україні. Без коштів – жодні прийняті закони працювати не будуть, і простого бажання фахівців допомогти людям буде замало, щоб врятувати життя людей.

У нас сьогодні є унікальна можливість отримати допомогу від найкращих фахівців. Центр трансплантології лікарні Рамбам – визнаний лідер в сфері трансплантації кісткового мозку. Його досвід буде неоціненним для нашої країни.

Робота і ефективність цього державного центру трансплантології з організації і проведення всіх етапів трансплантації кісткового мозку вражає. З 1995 року в ньому проведено 2587 трансплантацій для дорослих і дітей. Всього в Ізраїлі 6 таких центрів.

При цьому витрати по трансплантації і необхідному лікуванню держава Ізраїль покриває для всіх своїх громадян в повному обсязі з коштів обов'язкового медичного страхування.

Прийшов час і Україні вирішити проблему донорства та трансплантації, адже сьогодні наші хворі вимушені місяцями чекати в чергах, а потім їздити на лікування за кордон. Величезні витрати на операції лягають на плечі держави або самих пацієнтів.

Ті ж, кому не пощастило скористатися державною допомогою, або в кого грошей на лікування немає – вмирають. І проблему фінансування не буде вирішено доти, доки не буде впроваджене обов'язкове медичне страхування.

Як має працювати сучасна та якісна система трансплантології в Ізраїлі – наочно продемонстровано і прокоментовано у моєму фотозвіті.



З директором інституту трансплантації кісткового мозку проф. Цукерман та директором департаменту гематології проф. Рове – світовими лідерами з трансплантації, які створили вже не одне відділення трансплантології, – досягнуто домовленість про їхню готовність навчати українських лікарів і консультувати щодо створення центру трансплантології в Україні.



Довготривале лікування онкологічних хворих починається не з трансплантації, не з ліків, а з умов перебування і психологічного комфорту. Окрема палата на одного пацієнта, обладнана всім необхідним, щоб подолати хворобу. Перебування членів родини в палатах пацієнтів, які потребують трансплантації кісткового мозку, є майже обов'язковою і всіляко стимулюється. Онкохворі потребують постійної уваги і підтримки близьких людей, а не тільки фахової допомоги лікарів і медикаментозного лікування.



У палаті, відповідно до правил центру, разом з хворим одночасно може бути присутнім лише один член родини. Для нього в палаті встановлено окреме ліжко, щоб близька людина залишалася на ніч. Родичам дозволяється виходити з палати лише один раз на день на пару годин. Ніяких засобів спеціального захисту (рукавичок, масок) у палатах не вимагають.



! Всі без виключення процедури, включаючи медикаментозне лікування і саму трансплантацію кісткового мозку, проводять прямо у цій палаті. У відділенні немає ніяких операційних чи маніпуляційних. Пацієнт знаходиться в такому відділенні 1,5-3 місяці, де він проходить лікування, очікує на пошук донора і отримує трансплантацію.



В усьому відділенні трансплантації кісткового мозку існує окрема особлива система вентиляції, яка унеможливлює потрапляння повітря ззовні. При відкритті дверей палати чи входу до відділення повітря лише виходить назовні, і саме це захищає пацієнтів від потрапляння до організму будь-якої патогенноі інфекції.



А це прямо у відділенні – окрема кухня для членів родин хворих, щоб вони не мусили ходити до міста і могли прямо тут приготувати собі поїсти.



У коридорі розташовані спортивні тренажери, щоб пацієнти мали можливість давати навантаження на м'язи,оскільки побічні ефекти лікувальної терапії і гіподинамія можуть сприяти розвитку м'язової атрофії.



А тепер найважливіше! Як відбувається пошук донора стовбурових клітин для хворого? Ця оптимістична дівчина – медсестра – останні чотири роки відповідальна за пошук та підбір донорів для трансплантації кісткового мозку. Вона починає з обстеження найближчих родичів на спорідненість. Процес пошуку донорів триває від двох до чотирьох тижнів. Щорічно у відділенні проводиться до 150 трансплантацій.



У цій лабораторії відбувається вивчення аналізів та підготовка необхідної документації для трансплантації.



Якщо донора серед родини не знайдено – починається пошук донорів в міжнародній базі даних. Якщо донор в родині є – весь процес підготовки, забору і трансплантації буде тривати 1-1,5 місяці.



Щоб стати членом міжнародної бази даних донорів нашому Міністерству охорони здоров'я потрібно написати офіційне звернення, зареєструватися і сплатити внесок.



У спеціальному приміщенні в цих холодильних камерах – термосах у рідкому азоті зберігаються запаси донорських стовбурових клітин.



Ось такі планшети, де зберігаються донорські клітини, надають і зберігають шанс на життя і видужування щорічно для сотен людей.



У кожному планшеті зберігаються стовбурові клітини лише від одного донора.



Комп'ютерна система автоматично спостерігає за температурним ланцюгом і умовами зберігання стовбурових клітин в кожному з десятків термосів і надає попереджувальні сигнали при порушенні режиму



Відділення реанімації, де відбувається робота з донорами. Мала можливість наочно побачити чудо порятунку життя. Донором стовбурових клітин для свого 9 річного брата стала 1 річна дівчинка. Дитині ввели катетер до вени, провели забір крові, центрифугування. Для процедури навіть не було потрібно робити загальне знеболення. Весь час процедури дитина спокійно лежала і бавилася. Після процедури батьки змогли забрати її додому.



Так виглядає центрифуга та система забору і розділення крові, з якою вправно працюють медсестри. Вони мають можливість і щастя щоденно рятувати життя своїх співгромадян.



Ізраїльські діти і дорослі жодного дня не чекають у черзі на трансплантацію кісткового мозку. І, на відміну від українських дітей, не помирають від того, що їхнє міністерство охорони здоров'я не встигло оформити документи, виділити кошти чи тому, що у родини не вистачило грошей на операцію. Адже всі потреби населення в Ізраїлі у трансплантації – покриваються медичним страхуванням.

Ви побачили на цих фотографіях щось космічне та нездійсненне? Насправді, це нормальний та звичний стан речей для держави, яка піклується про своїх громадян.

Що ж не дозволяє нашій країні вже сьогодні розпочати трансплантацію кісткового мозку та врятувати життя тисяч дітей і дорослих?

Українців на смерть прирікає бездіяльність та байдужість влади. Хоча вирішити цю проблему та врятувати життя людей дуже просто.

Для цього достатньо лише включити до бюджету на 2018 рік кошти для приєднання України до міжнародних баз даних та закупівлі необхідного обладнання. За оцінкою експертів на запуск системи трансплантації в Україні потрібно всього 260 млн гривень, що дорівнює 10 мільйонам доларів.

Ці невеликі в масштабах держави гроші дозволять нашим дітям не помирати в очікуванні операції, а сама держава вже через рік зможе значно зменшити витрати на щорічну відправку дітей за кордон на трансплантацію.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тринадцять – число щасливе!

30 вересня 2011 року, в останній день першого місяця осені, "Замок-музей Радомисль" офіційно відкрив двері для відвідувачів. Хоча екскурсії до Музею української домашньої ікони і старожитностей "Душа України" ми проводили й раніше...

Історія на дотик

Того самого дня, 20 вересня, коли нашому Музею української домашньої ікони "Душа України" вручали сертифікат Національного реєстру рекордів, ми проводили також презентацію унікального інклюзивного продукту – мандрівної карти знаменитого туристичного маршруту Via Regia для людей із порушеннями зору...

Національний реєстр рекордів України відзначив ''Замок-музей Радомисль''!

Історико-культурний комплекс "Замок-музей Радомисль" внесено в національний реєстр рекордів України, а наш музей "Душа України" визнано першим в Україні Музеєм української домашньої ікони...

Не зовсім святкові нотатки в День Знань

Перше вересня – особливий день для кожного з нас. Колись я сама ходила до школи з портфелем і бантами. Потім вже водила туди дітей – з наплічниками й без бантів...

Смертельний політ над Дніпром

21 липня в центрі Києва сталася трагедія. Над Дніпром обірвався трос екстрім-атракціону. Один з двох братів – двадцятирічний хлопець, який в цей час був на цьому атракціоні, упав у воду...

Чи могло таке варварство статися у будь-якій з європейських столиць?! Ніколи!

Ми так прагнемо в Євросоюз – але поки що не здатні побороти корупцію та байдужість навколо себе... Іще одна цінна історична пам'ятка архітектури знищена – старовинна садиба Зеленських у давньому центрі Києва...