26 грудня 2017, 09:02

ЗВІТУЮ ПЕРЕД СУСПІЛЬСТВОМ

Рік, що минає, став для нас усіх одним з найважчих. Продовження війни на Донбасі, героїзм і щоденні смерті наших солдат на передовій і одночасно – псевдореформи, зубожіння людей, ліквідація соціальних гарантій, наступ на права громадян і безкарна корупція – в тилу.

Весь цей рік я боролася за справедливість та соціальні права українців, за їхнє здоров'я, за якісну освіту, якісне життя. І це була нелегка боротьба, в якій мене оточували підлість і брехня можновладців. Інтернет-боти, проплачений чорний піар, спроби дискредитації, залякування – зброя тих, кому заважала моя життєва позиція.

Було важко, інколи я засмучувалася, інколи не спала ночами, інколи відчувала, що воюю з міфічним змієм, в якого замість однієї відрубаної голови виростає одразу десять. Не впадати у відчай і не опускати руки давало розуміння того, що ті побратими з ким разом були на Майдані, зараз перебувають в холодних окопах, під кулями снайперів, чекають від мене сили і волі.

В останні дні року чесно дивлячись українцям в очі – звітую про свою роботу як народного депутата, голови Комітету з питань охорони здоров'я і просто громадянина.

1. ЗАКОНОТВОРЧІСТЬ

Не дивлячись на спроби різноманітних лобістів псевдореформ, саботаж деяких депутатів та непрофесійність чиновників, протягом 5-6 сесії мені вдалося забезпечити прийняття Парламентом і Комітетом з питань охорони здоров'я частини важливих і необхідних для українців рішень.

З вересня 2016 року по грудень 2017 року Комітетом було зареєстровано 35 проектів Законів та Постанов, у 15-ти з них – я була автором і першим підписантом.

П'ять вкрай важливих законодавчих актів були прийняті Верховною Радою в цілому:

1. Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання психіатричної допомоги" від 14.11.2017 року N2205-VIII. Цим законом були захищені права людей, що отримують психіатричну допомогу та завершено епоху радянської "каральної психіатрії".

2. Закон України "Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо окремих питань захисту прав громадян у сфері охорони здоров'я" від 14.11.2017 року N2204-VIII. Цим законом регламентується можливість проведення незалежної експертизи для осіб, щодо яких передбачається застосування примусових заходів медичного характеру.

3. Закон України "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості" від 18.09.2017 року N7117. Цим законом впроваджується покращення медичного обслуговування сільського населення, розвиток транспортної та телекомунікаційної інфраструктури.

4. Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров'я" від 06.04.2017 N2002-VIII. Саме цим законом було затверджено принцип оплати за медичну послугу ("гроші йдуть за пацієнтом"), згідно з яким держава оплачуватиме вартість медичних послуг для кожного пацієнта, а не абстрактну кількість лікарняних ліжок.

5. Постанову Верховної Ради України "Про проведення парламентських слухань на тему: "Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє" від 08.02.2017 N1842-VIII. В результаті проведених слухань відбулася консолідація депутатів і узгодження напрямків реформування охорони здоров'я в Україні.

Очікує на друге читання Проект Закону N4074 від 16.02.2016 р. "Про внесення зміни до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" щодо доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів", який був ухвалений у першому читанні ще 2 листопада 2016 року. Українці мають знати результати випробувань ліків, їхній реальний вплив на здоров'я та побічні ефекти.

Так само готовий до другого читання мій законопроект N2386а-1 від 04.08.2015 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині", прийнятий 21 квітня 2016 року за основу. Україна, нарешті, має створити власну систему трансплантаціі та врятувати життя тисяч людей, які щороку потребують пересадки органів. А ще – зекономити мільйони доларів, які кожного року витрачаються на трансплантацію для українців за кордоном.

Ще дванадцять моїх законопроектів очікують свого розгляду та опрацьовуються в профільних Комітетах, зокрема стратегічні законопроекти про державну політику в сфері охорони здоров'я та законопроект про впровадження в України загальнообов'язкового медичного страхування, який дозволить реалізувати конституційне право громадян на отримання якісних та доступних медичних послуг.

За останній рік мною було надано 108 пропозицій та поправок до 7 законопроектів, з яких 93 було враховано, подано 13 депутатських запитів, 52 рази я виступала у парламенті на захист інтересів людей.

2. РОБОТА У КОМІТЕТІ

Протягом 5-6 сесії мені вдалося зберегти активне здійснення Комітетом своєї контролюючої функції. Так, за звітний період Комітетом заслухано 13 питань в порядку контролю, за результатами їхнього розгляду направлені звернення та матеріали для відповідного реагування правоохоронним та іншим органам державної влади.

Відповідно до моїх звернень Рахунковою палатою проведено 4 перевірки та відкриті кримінальні справи щодо неефективного використання державних коштів чиновниками.

Мною розглянуто 4658 звернень громадян, установ та організацій і вжито всіх заходів реагування, передбачених чинним законодавством.

3. БОРОТЬБА ПРОТИ УРЯДОВОЇ "МЕДРЕФОРМИ"

З першого дня перебування у парламенті я добивалася впровадження медичної реформи, спрямованої на забезпечення конституційного права українців на якісну та доступну медицину шляхом введення обов'язкового медичного страхування. Саме тому я виступила категорично проти планів певних кіл впровадити під виглядом "медреформи" платну медицину та сконцентрувати в новому єдиному центрі весь медичний бюджет країни.

Не дивлячись на провокації та шалену інформаційну кампанію проти мене, я активно та послідовно боролася проти прийняття антинародної урядової "медреформи".

Фактичне впровадження платної медицини для громадян, більшість з яких знаходиться за межею бідності – я вважала, вважаю і буду вважати злочином проти народу. Так само, як злочином проти України я вважаю заплановане урядом скорочення медиків, ліквідацію швидкої допомоги, закриття поліклінік та лікарень.

За останній час з України за кордон вже виїхало понад 66 тисяч медиків. Подальше скорочення кількості персоналу призведе до недоступності професійної допомоги, колапсу медицини в Україні і є неприпустимим.

Незважаючи на те, що Верховна Рада фактично була зламана зовнішнім тиском та величезними коштами, закинутими в рекламу антинародноі реформи, та проголосувала за урядову "медреформу", мені вдалося донести до суспільства всю злочинність цього рішення та згуртувати навколо себе велику кількість однодумців як серед народних депутатів, так і серед наукової та медичної спільноти.

4. БОРОТЬБА ЗА ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ

Жодна, навіть найкраща медична реформа в Україні неможлива, якщо вона не буде забезпечена коштами. Бюджет не здатний гарантувати нам конституційне право на якісну безоплатну медицину, тому ми маємо піти перевіреним шляхом усіх розвинутих країн – впровадити загальнообов'язкове медичне страхування та забезпечити оплату медичних послуг за рахунок страхових внесків. Чим довше ми будемо відкладати прийняття цього рішення – тим більше людей будуть продовжувати помирати від недоступності дороговартісного лікування.

Моя позиція принципова: страховий фонд має бути державним, і держава має гарантувати збереження страхових внесків. Я також виступаю за те, щоб за працюючих громадян сплачували внески роботодавці, а за пенсіонерів, дітей, людей з інвалідністю та малозабезпечених – держава.

На жаль, через прагнення певних сил впровадити недержавну систему медстрахування, де страховий фонд складатиметься з акціонерних компаній, прийняття мого законопроекту затрималося. Його блокують, шукаючи в парламенті голоси на підтримку рішення про недержавний фонд, який працюватиме в інтересах збагачення певних груп бізнесу.

Я цього не допущу і разом з однодумцями буду до кінця боротися за державну модель. Вже в наступному році навколо цього питання розгорнеться нова інформаційна війна, і я до неї готова.

5. БОРОТЬБА ПРОТИ ПРИЙНЯТТЯ АНТИНАРОДНОГО ДЕРЖБЮДЖЕТУ

Бюджет на 2018 рік став бюджетом знищення здоров'я людей. Недофінансування в медичній сфері сягнуло таких масштабів, що сотні тисяч важко хворих людей залишаться без жодної медичної допомоги.

Так, якщо на гарантований безкоштовний мінімальний пакет медичних послуг сьогодні потрібно не менше 5% ВВП, то влада спромоглася виділити в бюджеті на 2018 рік на всю медицину лише 3,5% ВВП – тобто майже вдвічі менше від мінімальної потреби.

В результаті на лікування онкохворих виділено близько 20% від потреби, на серцево-судинні захворювання – близько 30%, на хворих нефрологічного профілю – 43 %. І так – за всіма ключовими напрямками.

Комітет, який я очолюю, подав 20 змін та доповнень до бюджету, вимагаючи збільшити видатки на медицину, але уряд не захотів витрачатися на здоров'я людей.

Тому боротьба не припиняється, і у наступному році наша команда буде обов'язково добиватися внесення змін до бюджету та збільшення видатків на охорону здоров'я.

6. ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Одним з найважливіших напрямків моєї активності завжди була, є і буде громадська діяльність. Вже понад 20 років я присвячую себе різним громадським та благодійним проектам і вважаю, що саме на рівні суспільства ми маємо перш за все відроджувати країну. Горизонтальні реформи і укріплення нашої країни в умовах війни, корумпованих політичних еліт і слабкої вертикалі влади є єдиною запорукою виживання та зміцнення країни.

Отже, за рік, що минає, мені вдалося наступне:

1. Ініціювала і створила при Академії МВС центр підготовки тренерів для парамедиків, які будуть готувати поліцейських та пожежників для надання невідкладної допомоги постраждалим. Завдяки моїм домовленостям з керівництвом НАТО нам вдалося після підготовки відібраних тренерів в Україні організувати їхнє навчання в Румунії. Протягом трьох місяців вони проходили підготовку за стандартами НАТО і тепер готові навчати поліцейських та пожежників по всій Україні.

2. Представляла Україну на ІV Всесвітньому саміті "Мир, безпека та розвиток людини" та в Асамблеї ВООЗ, де провела переговори та консультації щодо допомоги нашій країні з боку міжнародних партнерів.

3. З метою збереження галузі системи охорони здоров'я та запобігання від'їзду лікарів з України взяла участь у попереджувальному страйку медиків, ході біля Кабміну, ВРУ, Адміністрації Президента, неодноразово зверталася до керівництва країни з вимогою погасити заборгованість по зарплатах медичних працівників.

4. Відвідала міжнародну конференцію під егідою ПАРЕ, яка була присвячена гендерній рівності та відстоювала християнські цінності в розвитку нашої держави.

5. Координувала і буду координувати діяльність ініційованої мною Громадської платформи "Люди Допомагають Людям", яка надає матеріальну та моральну підтримку дітям та сім'ям, які внаслідок війни залишилися без годувальника. Загальна сума донорської допомоги 300 дітям склала понад 6 мільйонів гривень.

6. З метою створення системи трансплантології в Україні провела переговори з керівництвом центру трансплантології ізраїльської лікарні Рамбам та домовилася про надання нашій державі допомоги у створенні такої системи.

7. З метою зменшення смертності від небезпечних родимок та раків шкіри – провела Всеукраїнський день діагностики меланоми та огляди у Верховній Раді України. Загалом, за 9 років роботи ініційованої мною програми "Стоп: меланома", нам вдалося суттєво скоротити смертність від цієї небезпечної пухлини.

8. Взяла участь у створенні єдиної державної системи ДНК-ідентифікації загиблих під час проведення АТО, завдяки якій за час від початку війни вдалося ідентифікувати понад 500 загиблих і зниклих безвісті, а всі їхні родини отримали підтримку і допомогу від держави.

9. Організувала низку безкоштовних екскурсій для сотень дітей-сиріт, з особливими потребами та дітей ветеранів АТО до Музею української домашньої ікони в Замку "Радомисль". Мета – поширення української культури, патріотичне виховання, моральна підтримка дітей загиблих, інклюзія дітей з особливими потребами.

Розумію, що за цей рік могла зробити і більше на користь своєї країни, а тому запевняю суспільство, що у наступному році буду працювати ще більш наполегливо та самовіддано.

Далі відступати нікуди, адже знахабнілі корупціонери та їхні посіпаки з парламенту та уряду взяли курс на остаточне знищення соціальної держави, повну приватизацію землі і державних підприємств, пограбунок народу та побудову країни "дикого капіталізму", де виживають найбагатші, а інших кидають гинути напризволяще.

Ми маємо докорінно змінити політичну еліту країни, викинути з влади політиків, які ставлять власні бізнес-інтереси вище за суспільні, та добитися того, щоб нашу державу очолили професійні та моральні люди – науковці та ефективні управлінці.

Саме це завдання я ставлю перед собою на наступний рік і сподіваюся в цьому на підтримку суспільства. Разом ми обов'язково переможемо в боротьбі за гідну, справедливу і щасливу країну!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тринадцять – число щасливе!

30 вересня 2011 року, в останній день першого місяця осені, "Замок-музей Радомисль" офіційно відкрив двері для відвідувачів. Хоча екскурсії до Музею української домашньої ікони і старожитностей "Душа України" ми проводили й раніше...

Історія на дотик

Того самого дня, 20 вересня, коли нашому Музею української домашньої ікони "Душа України" вручали сертифікат Національного реєстру рекордів, ми проводили також презентацію унікального інклюзивного продукту – мандрівної карти знаменитого туристичного маршруту Via Regia для людей із порушеннями зору...

Національний реєстр рекордів України відзначив ''Замок-музей Радомисль''!

Історико-культурний комплекс "Замок-музей Радомисль" внесено в національний реєстр рекордів України, а наш музей "Душа України" визнано першим в Україні Музеєм української домашньої ікони...

Не зовсім святкові нотатки в День Знань

Перше вересня – особливий день для кожного з нас. Колись я сама ходила до школи з портфелем і бантами. Потім вже водила туди дітей – з наплічниками й без бантів...

Смертельний політ над Дніпром

21 липня в центрі Києва сталася трагедія. Над Дніпром обірвався трос екстрім-атракціону. Один з двох братів – двадцятирічний хлопець, який в цей час був на цьому атракціоні, упав у воду...

Чи могло таке варварство статися у будь-якій з європейських столиць?! Ніколи!

Ми так прагнемо в Євросоюз – але поки що не здатні побороти корупцію та байдужість навколо себе... Іще одна цінна історична пам'ятка архітектури знищена – старовинна садиба Зеленських у давньому центрі Києва...