12 лютого 2018, 14:22

Україна – найгірше в світі місце для лікарів

Україна сьогодні – єдина країна в світі, де лікарі мають найнижчу зарплату серед усіх професій. Зарплати наших медиків навіть нижчі, ніж у Зімбабве, де економічна ситуація вкрай важка вже багато років.

Ані в Європі, ані в Америці, ані в Африці немає жодної країни, де праця лікаря оплачувалася би так ганебно низько. За таких умов розраховувати, що система охорони здоров'я працюватиме ефективно, а медики будуть викладатися на 100% – нонсенс.

В абсолютній більшості країн фахівці, які рятують життя інших людей, не тільки користуються величезною повагою та авторитетом, але й отримують за свою працю достойну винагороду. І тільки в нас держава чомусь вважає, що лікарі повинні працювати задарма, сподіваючись на неофіційну винагороду від пацієнта.

Український лікар отримує сьогодні зарплату в 10 разів меншу, ніж польський, у 45 разів – ніж німецький і майже у 100 разів – ніж американський.

Проте український лікар програє в зарплаті не тільки закордонним колегам, але й навіть вітчизняним професіям. Людина, яка вчилася довгі роки в університеті, потім перебувала кілька років в інтернатурі, і лише після цього була допущена до лікування пацієнтів – сьогодні отримує менше, ніж люди без вищої освіти в сфері обслуговування та на некваліфікованих роботах.

Список принижень цим не обмежується – уряд пішов ще далі і зрівняв зарплати лікарю, медсестрі та санітарці. Тепер їхня праця оплачується однаково.

Таке ставлення уряду до українських лікарів свідчить не тільки про їхню байдужість до цих конкретних фахівців. Це – яскраве свідчення ставлення влади взагалі до охорони здоров'я українців, адже чиновники чудово розуміють наслідки недофінансування медицини.

За останні два роки з України за кордон виїхали близько 70 тисяч лікарів. За найгірших умов там вони будуть отримувати зарплату в багато разів більшу, ніж тут.

На Україну ж чекає кадровий голод: тут залишаться лише медики передпенсійного віку та молоді недосвідчені лікарі щойно після інтернатури. Перші за кілька років остаточно вийдуть на пенсію, а другі – будуть набувати досвіду не від старших колег, а на власних помилках, тобто на нас з вами.

Все це означатиме подальше погіршення якості медичного обслуговування та зростання кількості лікарських помилок.

Але можновладцям це байдуже. В них самих достатньо грошей для лікування у найкращих світових клініках, а українському народу згодиться і так...

Вчергове хочу сказати представникам уряду: ні, так не згодиться! Вже багато разів і я, і Комітет з питань охорони здоров'я офіційно і неофіційно звертався до керівництва МОЗ та уряду з вимогою припинити знущання над медиками.

Я ще раз, знову, вимагаю в керівництва країни підвищити зарплати медикам та ліквідувати зрівнялівку, яка принижує гідність лікаря, демотивує його та штовхає або на шлях хабарів, або на від'їзд за кордон.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тринадцять – число щасливе!

30 вересня 2011 року, в останній день першого місяця осені, "Замок-музей Радомисль" офіційно відкрив двері для відвідувачів. Хоча екскурсії до Музею української домашньої ікони і старожитностей "Душа України" ми проводили й раніше...

Історія на дотик

Того самого дня, 20 вересня, коли нашому Музею української домашньої ікони "Душа України" вручали сертифікат Національного реєстру рекордів, ми проводили також презентацію унікального інклюзивного продукту – мандрівної карти знаменитого туристичного маршруту Via Regia для людей із порушеннями зору...

Національний реєстр рекордів України відзначив ''Замок-музей Радомисль''!

Історико-культурний комплекс "Замок-музей Радомисль" внесено в національний реєстр рекордів України, а наш музей "Душа України" визнано першим в Україні Музеєм української домашньої ікони...

Не зовсім святкові нотатки в День Знань

Перше вересня – особливий день для кожного з нас. Колись я сама ходила до школи з портфелем і бантами. Потім вже водила туди дітей – з наплічниками й без бантів...

Смертельний політ над Дніпром

21 липня в центрі Києва сталася трагедія. Над Дніпром обірвався трос екстрім-атракціону. Один з двох братів – двадцятирічний хлопець, який в цей час був на цьому атракціоні, упав у воду...

Чи могло таке варварство статися у будь-якій з європейських столиць?! Ніколи!

Ми так прагнемо в Євросоюз – але поки що не здатні побороти корупцію та байдужість навколо себе... Іще одна цінна історична пам'ятка архітектури знищена – старовинна садиба Зеленських у давньому центрі Києва...