10 травня 2018, 13:22

Життя тисяч людей на наступному тижні опиниться в руках депутатів

Хочу повідомити дві новини – хорошу і погану.

Хороша полягає в тому, що на наступному тижні, нарешті, на розгляд парламенту у другому читанні буде внесений мій законопроект N2386а-1 "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині", який був проголосований у першому читанні ще 21 квітня 2016 року.

Законопроект дає надію на порятунок життя понад 3400 українців, які щороку вмирають, так і не дочекавшись донора. Загалом трансплантації кожного року потребують близько 5000 людей. І для них пересадка органів – є безальтернативним способом лікування.

Документ, який опрацьовувася до другого читання сотнями експертів – доведений до ідеального стану і враховує всі нюанси для створення гуманної, прозорої і ефективної системи трансплантації в Україні. Цим законом створюється повний ланцюг – від донора до реципієнта, що дозволить швидко здійснити необхідну операцію та врятувати людині життя.

Для запобігання будь-яким зловживанням у законопроекті передбачена "презумпція незгоди" та визначено низку категорій населення, в яких не можна вилучати органи за жодних обставин – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи, що загинули під час бойових дій чи від насильницької смерті.

Загалом, законопроект N2386а-1 відповідає найвищим міжнародним стандартам, враховує всі найдрібніші деталі і дозволяє Україні запустити створення ефективної та гуманної системи трансплантації вже найближчим часом.

Але є і погана новина: існує величезний ризик, що закон не приймуть з політичних мотивів. Наскільки мені відомо з попередніх консультацій, фракція "Самопомочі" не готова голосувати за нього до прийняття закону про антикорупційний суд, а Опозиційний блок, за словами його представників – через позицію своїх виборців на сході України.

У випадку, якщо законопроект, який розроблявся майже три роки із залученням сотень найкращих експертів з різних галузей, провалять – Україна ще на багато років залишиться однією з небагатьох країн світу, де відсутня система трансплантації, а люди вмирають не через відсутність донорів, а через недбалість та нездатність держави організувати систему допомоги громадянам.

Тому я закликаю своїх колег – народних депутатів – відкинути всі політичні амбіції та розрахунки і зробити добру справу для країни – прийняти абсолютно аполітичний законопроект, спрямований на порятунок життя українців.

Кожного дня в Україні вмирає 9 людей через відсутність трансплантації. І кожна смерть буде на совісті тих, хто у своїх політичних торгах і ігрищах забуває про своїх співгромадян.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тринадцять – число щасливе!

30 вересня 2011 року, в останній день першого місяця осені, "Замок-музей Радомисль" офіційно відкрив двері для відвідувачів. Хоча екскурсії до Музею української домашньої ікони і старожитностей "Душа України" ми проводили й раніше...

Історія на дотик

Того самого дня, 20 вересня, коли нашому Музею української домашньої ікони "Душа України" вручали сертифікат Національного реєстру рекордів, ми проводили також презентацію унікального інклюзивного продукту – мандрівної карти знаменитого туристичного маршруту Via Regia для людей із порушеннями зору...

Національний реєстр рекордів України відзначив ''Замок-музей Радомисль''!

Історико-культурний комплекс "Замок-музей Радомисль" внесено в національний реєстр рекордів України, а наш музей "Душа України" визнано першим в Україні Музеєм української домашньої ікони...

Не зовсім святкові нотатки в День Знань

Перше вересня – особливий день для кожного з нас. Колись я сама ходила до школи з портфелем і бантами. Потім вже водила туди дітей – з наплічниками й без бантів...

Смертельний політ над Дніпром

21 липня в центрі Києва сталася трагедія. Над Дніпром обірвався трос екстрім-атракціону. Один з двох братів – двадцятирічний хлопець, який в цей час був на цьому атракціоні, упав у воду...

Чи могло таке варварство статися у будь-якій з європейських столиць?! Ніколи!

Ми так прагнемо в Євросоюз – але поки що не здатні побороти корупцію та байдужість навколо себе... Іще одна цінна історична пам'ятка архітектури знищена – старовинна садиба Зеленських у давньому центрі Києва...