23 липня 2018, 15:32

Свідома диверсія або повне професійне невігластво

Щойно підготувала депутатське звернення про загрозу національній безпеці України секретарю РНБО Олександру Турчинову. Йдеться про біологічну та бактеріологічну безпеку нашої держави.

Сьогодні нам загрожує знищення системи лабораторного контролю з ідентифікації інфекційних агентів в Україні, стратегічно унеможливлюється проведення повноцінних профілактичних заходів з метою попередження поширення інфекційних хвороб та вбивається можливість потенційного відродження вітчизняної галузі виробництва вакцин і сироваток.

Так, з метою захоплення будівлі МСЧ заводу Маяк – МОЗ вирішив не тільки ліквідувати Державне підприємство "Спеціалізована медико-санітарна частина N18 МОЗ України", яке є невід'ємною частиною системи санітарно-епідеміологічного контролю, а і знищити музейні колекції культур – збудників хвороб, іншими словами – зразки мікроорганізмів, які є безцінними стратегічним бактеріологічним та біологічним запасом будь-якої держави.

За здоровою професійною логікою, всі музейні культури, що зберігалися в закладі, який ліквідується, мали би бути обліковані та передані на зберігання іншим відповідним національним інституціям, адже кожна музейна культура – є унікальною.

Проте 20 липня головою комісії з реорганізації підприємства Головачем І. М. було видано наказ про знищення музейних культур закладу шляхом автоклавування.

Коли бачу такі документи – розумію, що зовнішніх ворогів для знищення нашої держави взагалі на потрібно – невігласи при владі все роблять власними руками.

Без таких музейних колекцій, які по крихітках збиралися роками, Україна ніколи не зможе відродити стратегічно важливу для безпеки держави і здоров'я населення галузь власного виробництва вакцин. Тому їх знищення, на моє переконання, є злочином проти національної безпеки і унеможливлюють відродження України як сильної, могутньої і справедливої держави.

Такі колекції потрібно не нищити, а поповнювати новими зразками виділених культур збудників тих епідемій, які вирують сьогодні по Україні – це єдине, що дозволить нам в майбутньому виробляти сироватки і вакцини, які ідеально підходять нашим людям, не викликають побічних ефектів і є максимально ефективними.

Тому я звернулася до Олександра Турчинова з проханням не допустити знищення музейних культур, які мають стратегічне значення для безпеки нашої держави і здоров'я нації, а також перевірити, як вони зберігаються в інших закладах.

Крім того, вважаю за необхідне створення в Україні національного реєстру музейних культур збудників хвороб та визначення органу, який буде відповідальним за їх облік в державі.

А чиновники МОЗ, які приймають рішення, що суперечать національним інтересам нашої держави, мають пояснити свою мотивацію таких рішень та понести, у разі необхідності, сувору відповідальність.





Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тринадцять – число щасливе!

30 вересня 2011 року, в останній день першого місяця осені, "Замок-музей Радомисль" офіційно відкрив двері для відвідувачів. Хоча екскурсії до Музею української домашньої ікони і старожитностей "Душа України" ми проводили й раніше...

Історія на дотик

Того самого дня, 20 вересня, коли нашому Музею української домашньої ікони "Душа України" вручали сертифікат Національного реєстру рекордів, ми проводили також презентацію унікального інклюзивного продукту – мандрівної карти знаменитого туристичного маршруту Via Regia для людей із порушеннями зору...

Національний реєстр рекордів України відзначив ''Замок-музей Радомисль''!

Історико-культурний комплекс "Замок-музей Радомисль" внесено в національний реєстр рекордів України, а наш музей "Душа України" визнано першим в Україні Музеєм української домашньої ікони...

Не зовсім святкові нотатки в День Знань

Перше вересня – особливий день для кожного з нас. Колись я сама ходила до школи з портфелем і бантами. Потім вже водила туди дітей – з наплічниками й без бантів...

Смертельний політ над Дніпром

21 липня в центрі Києва сталася трагедія. Над Дніпром обірвався трос екстрім-атракціону. Один з двох братів – двадцятирічний хлопець, який в цей час був на цьому атракціоні, упав у воду...

Чи могло таке варварство статися у будь-якій з європейських столиць?! Ніколи!

Ми так прагнемо в Євросоюз – але поки що не здатні побороти корупцію та байдужість навколо себе... Іще одна цінна історична пам'ятка архітектури знищена – старовинна садиба Зеленських у давньому центрі Києва...