20 грудня 2019, 05:35

Ліки від історичної амнезії

Хтось із письменників сказав, що непрочитані книги мають властивість мстити. Те ж саме можна сказати про незасвоєні уроки історії. Як результат – інстинкт самозбереження нації нині на катастрофічно низькому рівні.

А за результатом і наслідки. Чому ми весь час обираємо "не тих" політиків? Чому дозволяємо торгувати стратегічними ресурсами – в тому числі землею? Чому між ганьбою і війною обираємо перше? Чому дозволяємо непрофесіоналам вирішувати долю країни і власну долю?

Та навіть не лише в землі справа – чому політики, журналісти, публічні люди продають себе?

Чому робимо героями пройдисвітів і авантюристів, забуваючи про тих, хто поклав на вівтар Вітчизни невтомну працю, розум, талант і саме життя?

Стільки писалося про втрату історичної пам'яті, про необхідність відроджувати її, про те, щоби триматися коріння – а віз і нині там.

І от ми в історико-культурному комплексі "Замок-музей Радомисль" в останні дні старого зважилися на новий просвітницький проект. Можливо, це донкіхотство і вітряки занадто сильні, аби продути мізки народу. Однак це той випадок, коли ниву треба орати хоч би що.

Це буде серія екскурсій, котрі щомісяця проводитимуть фахівці – зірки української науки. Ми охрестили цей проект "Х-екскурсії". Тобто експертні. Такий собі "історичний дайвінг" -тобто занурення в атмосферу давньої України. Це має стати своєрідною подорожжю по хвилях пам'яті й забутих почуттів.

Нашим першим експертним гідом буде експерт з питань культурології, професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка Наталя Кривда. Вона розповідатиме нашим гостям про таємниці епохи українського бароко. То була унікальна епоха, завдяки якій формувалася українська культура в найширшому сенсі. І не лише в іконописі, але й у музиці, літературі, архітектурі.

І, до речі – навіть у політиці!

Ці ексклюзивні екскурсії триватимуть одну-дві години. Перша екскурсія, котру проведе професор Наталя Кривда, відбудеться вже зовсім скоро – 22 грудня. Початок о 12 годині.

Надалі ми щомісяця запрошуватимемо різних цікавих гостей. Серед них фахівці з археології (зокрема, з трипільської культури), реставратори, ресторатори, митці, дизайнери, науковці.

І так будемо лікувати історичну амнезію українців. Бо є надія, що іще не все втрачено. Освіта, культура і історична пам'ять – це те, без чого стратегічний розвиток гідної і сильної держави не можливий. Тож працюємо над цим.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тринадцять – число щасливе!

30 вересня 2011 року, в останній день першого місяця осені, "Замок-музей Радомисль" офіційно відкрив двері для відвідувачів. Хоча екскурсії до Музею української домашньої ікони і старожитностей "Душа України" ми проводили й раніше...

Історія на дотик

Того самого дня, 20 вересня, коли нашому Музею української домашньої ікони "Душа України" вручали сертифікат Національного реєстру рекордів, ми проводили також презентацію унікального інклюзивного продукту – мандрівної карти знаменитого туристичного маршруту Via Regia для людей із порушеннями зору...

Національний реєстр рекордів України відзначив ''Замок-музей Радомисль''!

Історико-культурний комплекс "Замок-музей Радомисль" внесено в національний реєстр рекордів України, а наш музей "Душа України" визнано першим в Україні Музеєм української домашньої ікони...

Не зовсім святкові нотатки в День Знань

Перше вересня – особливий день для кожного з нас. Колись я сама ходила до школи з портфелем і бантами. Потім вже водила туди дітей – з наплічниками й без бантів...

Смертельний політ над Дніпром

21 липня в центрі Києва сталася трагедія. Над Дніпром обірвався трос екстрім-атракціону. Один з двох братів – двадцятирічний хлопець, який в цей час був на цьому атракціоні, упав у воду...

Чи могло таке варварство статися у будь-якій з європейських столиць?! Ніколи!

Ми так прагнемо в Євросоюз – але поки що не здатні побороти корупцію та байдужість навколо себе... Іще одна цінна історична пам'ятка архітектури знищена – старовинна садиба Зеленських у давньому центрі Києва...