Перевірте родимку – збережіть життя своїм рідним!
Настає вже тринадцятий День меланоми в Україні. Позаду – майже півмільйона оглянутих пацієнтів, сотні навчених лікарів, близько 6 тисяч виявлених випадків раків шкіри і меланоми – тобто близько шести тисяч врятованих життів
Саме ці шість тисяч пацієнтів були достатньо пильними, щоби знайти в себе небезпечні новоутворення. І достатньо рішучими, щоби показати їх спеціалістам під час Днів Меланоми – безкоштовних оглядів по всій країні, які щорічно і традиційно проходять в травні.
На прес-конференції, присвяченій Дню Меланоми – 2021 ми з колегами (завідувачем науково-дослідного відділення пухлин шкіри та м'яких тканин Національного інституту раку, професором Сергієм Коровіним та засновницею й керівницею громадської організації "Меланома Україна" Людмилою Галенко) говорили про те, як зберегти щорічно здоров'я і щастя ще тисячам родин?
За словами пана Коровіна, три тисячі нових випадків меланоми діагностується щороку в Україні. І більшість із людей, у яких вони були виявлені, могли би жити, якби наважилися на це завчасно.
"Є такий показник – п'ятирічна кумулятивна виживаність. Тобто, скільки людей, яким діагностували меланому, лишаються живі через п'ять років, – каже професор. – В Україні ця цифра становить 52%. У розвинутих країнах ЄС той самий показник становить понад 80%. При цьому серед пацієнтів, у яких меланому знайшли на першій стадії, коли вона ще не встигла прорости в глибинні шари шкіри, через п'ять років виживають близько 92%. Якщо стадія пізніша, і метастази вразили лімфатичні вузли – цей показник знижується до 41-42%. А коли ми маємо справу з генералізованою меланомою, яка розповсюдилась на життєво важливі органи – то шанси вижити через п'ять років, на жаль – 8-10%".
При цьому існуючі скринінгові програми діагностики виявились не досить ефективними. Щоби виявити одного пацієнта з меланомою, потрібно оглянути 20 тисяч людей. Тому головна надія – на обізнаність і свідомість самих громадян.
Як стверджує Людмила Галенко, раннє виявлення меланоми допомагає не лише рятувати життя, а й економити чималі кошти.
"Якщо 10 років тому меланома була однозначно вироком, то на сьогодні можна ввести в ремісію практично кожного другого за допомогою сучасних препаратів, – каже пані Людмила. – На жаль, таке лікування дуже дороге. В Україні середня зарплатня становить 350 доларів на місяць (про пенсію помовчимо). Місячний курс таргентної терапії обійдеться в 3000 доларів. Курс імунотерапії – від 4000 доларів кожні три тижні. Мова, звісно, про меланому з метастазами, бо на "нульовій" стадії видалити меланому можна дуже швидко і фактично без наслідків. Якщо виявити її на початку переродження – лише одне хірургічне втручання під місцевим знеболенням обійдеться набагато дешевше, а в державній клініці й зовсім безкоштовно.
Цифри, які озвучила Людмила Галенко, справді непідйомні для більшості українців. На жаль, в нашій державі досі не запроваджене обов'язкове державне медичне страхування. І це створює значну частину проблем.
Немає наразі жодної країни в Європі, де держава не фінансувала би лікування онкохворих у повному обсязі. Жодної – окрім України.
В нас держава фінансує від 30 до 60 відсотків вартості лікування хворих на рак. На жаль, широко розрекламований принцип медичної реформи "Гроші йдуть за пацієнтом" виявився несправедливим. Бо людей, за якими йдуть гроші, значно менше, аніж тих, хто потребує допомоги.
В нашій країні зараз живе понад мільйон пацієнтів з онкологічними хворобами. Щороку виявляють ще приблизно сто тисяч нових випадків. Це наші громадяни – батьки, діти, чоловіки, дружини. І це відповідальність держави – забезпечити їхнє лікування в повному обсязі.
А поки вона на себе таку відповідальність не бере, треба допомагати собі самотужки. А ми в тому допоможемо.
З цією метою 13 років тому й був запроваджений День меланоми, який вже дозволив збільшити виживання пацієнтів з меланомою в Україні.
З минулого року, у зв'язку с карантинними обмеженнями, ми проводимо його online. Цьогоріч День меланоми розтягнувся в тиждень. Тому вже зараз кожен з вас може з 17 по 23 травня направити якісну фотографію небезпечної родимки на спеціальну платформу stop-melanoma.net.
Цей сайт був розроблений спеціально для того, щоб сотні лікарів-дерматологів, яких ми навчили за попередні дванадцять років, мали змогу передивитись надіслані вами фотографії й дистанційно поставити попередній діагноз. Якщо в вас є літні родичі – не пошкодуйте часу, сфотографуйте і їхні небезпечні родимки та надішліть нам. До 24 травня ми обов'язково відповімо вам, повідомивши попередній діагноз.
А 24 травня ми на базі "Клініки доктора Богомолець" проведемо безкоштовні очні огляди пацієнтів, у яких буде онлайн встановлено попередній діагноз меланоми чи рака шкіри.
Запис на безкоштовні очні консультації, які пройдуть в "Клініці доктора Богомолець" 24 травня обов'язковий і проводиться за телефонами:
+380 44 383 26 97, а також +380 94 927 96 97.
Меланома і рак шкіри виліковні, якщо звернутися вчасно! Не зволікайте – перевірте родимку та збережіть життя своїм рідним.
Партнерами "Дня меланоми" є компанії La Roche-Posay та Eau Thermale Avène, які підтримують цей проект в Україні та Європі.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.