Вперше в Украіні – Велика Гра найбільш таємничих лікарів
Коли люди говорять "патологоанатом", у них завмирає серце. Адже в уяві більшості з них саме ці лікарі проводять розтини померлих у моргах.
Але мало хто знає, що в сучасній медицині патологоанатоми або патологи найчастіше займаються іншими речами. Передусім – прижиттєвою діагностикою різних пухлин під мікроскопом, інколи навіть прямо під час операції. І це саме їх завдання виявляти помилки в діагностиці і ставити правильні і вчасні діагнози.
Професія патолога – дуже важлива й водночас неймовірно занедбана в Украіні. Більша частина фахівців уже досягли пенсійного віку. Молодь же не бачить у ній особливих перспектив. У більшості лікарень є вакантні ставки патологів і немає сучасного обладнання...
А без лабораторних досліджень, що проводять ці експерти, сьогодні в багатьох випадках неможливо поставити правильний діагноз і призначити вчасну і адекватну схему лікування.
Людей цієї спеціальності без перебільшень можна назвати фундаментом сучасної медицин. Їхня робота непомітна ззовні.Та приберіть фундамент – і зруйнується вся будівля.
Тому Благодійний фонд родини Богомольців за підтримки Національного медичного університету імені О. О. Богомольця та Асоціації патологоанатомів України започаткувала нову добру справу: Велику Гру патологів, або Кубок патологів України-2021!
Цю подію ми присвятили пам'яті геніального вченого, засновника української школи патології і патофізіології, президента Академії наук України та мого прадіда – Олександра Богомольця. В цьому році 24 травня Україна відзначала 140-річчя з дня його народження...
Заснувавши Кубок патологів, який цього року проходив онлайн, ми прагнули не лише привернути суспільну увагу до професії патолога, але й заохотити спеціалістів, які її обрали.
Загальний призовий фонд у чотирьох номінаціях Кубку ("гастроентерологія", "гінекологія", "дерматологія" та "онкологія") склав 100 тисяч гривень. Хоча це не надто велика сума порівняно з винагородами й грантами, які отримують патологи у провідних країнах світу, проте значно більше, аніж оцінює незамінну працю патолога українська держава.
Однак ми з оптимізмом дивимось у майбутнє та віримо, що з часом популярність цієї спеціальності збільшуватиметься. А відповідно зростатиме її престиж у всіх сенсах.
Учасники Кубку встановлювали всі діагнзи дистанційно, на екранах своїх моніторів. Вони демонстрували в дії свої навички цифрової патогістологічноі діагностики і телемедицин.
Було зареєстровано понад 20 команд з усіх регіонів Украіни.
Досягнення учасників Кубку патологів оцінювался за критеріями правильності та вчасності встановлених діагнозів. Оцінку проводили спеціальна компьютерна програма та авторитетне та неупереджене журі. Воно складалося з провідних патологів України. Серед них – доктори медичних наук, професори Сергій Гичка, Олена Дядик, Сергй Тертишний, кандидати медичних наук Каріна Аветисян, Михайло Кротевич, Ольа Рудницька, лікар вищої категорії Олександр Григорук, Владислав Кропельницький, Павло Снісаревський, Олександр Березкін, Антоніна Калмикова, Оксана Голобородько.
Всі ці експерти – завідувачі кафедр та лабораторій з усієї України. Вони гідно оцінили учасників змагання.
Я теж мала можливість спостерігати за роботою журі. І можу зізнатися, що його члени переживали не менш, ніж наші онлайн-гравці.
У підсумку призовий фонд поділили між собою команди "CSD" (Київ) та "Мікрон" (Луцьк). Вони продемонстрували командну роботу і найвищі професійні якості. Вітання переможцям!
Організація та проведення Кубку патологів України проходили за сприяння наших партнерів:
- компанії "ALT Ukraine" (партнера Leica Microsystems),
- медичної лабораторії CSD,
- медичної компанії "АЙНА" (партнера брендів OLYMPUS, Diapath, Citotest),
- Клініки доктора Богомолець.
Крім того, в рамках кубку було розіграно новенький мікроскоп від компанії LEICA.
Відтепер Кубок патологів стане щорічною подією для фахівців, які присвятили себе патологічним дослідженням та патологічній анатомії.
І не лише в Україні, але також по цілому світу.
Ми потренувалися і тепер будемо готуватися до європейських та світових Кубків патологів.
Завдяки таким заходам, ми не тільки піднімаємо престиж життєво важливої професії патологоанатома, але й допомагаємо людям отримувати вчасні діагнози, вчасне лікування. Відтак ми матимемо більше можливостей зберегти людські життя!
З Днем медика, шановні колеги!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.