13 липня 2021, 09:37

''ШОПЕН-ФЕСТ'' ПОВЕРТАЄТЬСЯ!

Пандемія COVID-19 перекреслила багато планів. У тому числі тих, що стосувалися культурного життя України. Скасовувалися концерти, переносилися фестивалі. Притихло театральне життя.

Але, як би це банально не звучало, все минає, а мистецтво вічне. І музика в тому числі.

Тому наш традиційний фестиваль "Музика Шопена просто неба" після річної перерви знову повертається в Україну!

Цього року "Шопен-Фест" проводитиметься вже всьоме. 17-18 липня в історико-культурному комплексі "Замок-музей Радомисль" він збере найкращих виконавців музики великого польського композитора і піаніста.



Без перебільшення, повернення "Шопен-Фесту" в певному сенсі є символічним. Воно є своєрідним сигналом, що, попри нинішні драматичні часи, життя триває. Пандемії приходять і минають, а музика звучатиме завжди.

Наш фестиваль не змінив свого формату. Глядацьким залом і водночас сценою служитиме Острів Любові з його парком, який прикрашають давні скульптури. Звуки музики будуть доповнюватися співом пташок, шумом водоспадів, шелестінням листя і чистим повітрям. Слухачі сидітимуть хто в кріслах, хто просто на траві – разом з родинами, дітками, улюбленими тваринами (собаками чи котиками).

Такий формат сприйняття мистецтва, зокрема класичної музики, давно став частиною європейського способу життя – поступово він приживається й у нас.

Незмінним залишилося наше співробітництво з корпорацією YAMAHA, яка випускає найкращі музичні інструменти. Учасники фестивалю гратимуть твори великого Шопена на роялі, спеціально наданому мережею музичних магазинів "In JAZZ", котра офіційно представляє YAMAHA в Україні.



Принагідно хочу зазначити, що наших партнерів з цієї корпорації представить Євген Хмара – лауреат Голівудської премії імпровізаторів (2013), володар міжнародного звання Yamaha Artist. Корпорація обрала його як свого офіційного представника, чиї публічні виступи відбуваються на інструментах її виробництва. Для порівняння варто зазначити, що звання Yamaha Artist були удостоєні такі видатні музиканти, як сер Пол Маккартні і сер Елтон Джон.

Є у "Шопен-Фесту" й особлива місія: давати путівку в творче життя для талановитих учнів спеціалізованих музичних навчальних закладів.

Серед них є вже лауреати і призери престижних музичних фестивалів і конкурсів. Це, зокрема, лауреатка Гран-прі цьогорічного І Міжнародного фортепіанного онлайн-конкурсу "Piano-Art", володарка Першої премії XI Всеукраїнського конкурсу юних піаністів ім. Пухальского (2020 р.) Ксенія Можаєва.

Наскільки успішно "Шопен-Фест" виконує цю функцію, свідчить наступний приклад. В 2017 році на ньому дебютувала 13-річна радомишлянка Вікторія Ткачук. Уже наступного, 2018 року, вона стала володаркою " Гран-Прі" на престижному міжнародному музичному конкурсі "Місто Лева" у Львові.

З найпершого "Шопен-Фесту" у нього є свої незмінні учасники. Це солістка Національної філармонії України Інесса Порошина. В її "послужному списку", крім усього іншого, шість сольних компакт-дисків, записаних у США. Вона бажаний гість на престижних шопенівських фестивалях, у тому числі на батьківщині композитора в Желязовій Волі. Інесcа Порошина має репутацію виконавиці, хто відчуває музику Фридерика Шопена, що називається, зсередини.



Інша постійна учасниця "Шопен-Фесту" – солістка Національної філармонії України, лауреатка всеукраїнських та міжнародних конкурсів Лариса Деордієва. Це універсальна піаністка. Їй доступні і класика, і джаз. Завдяки пані Ларисі фонотека Українського радіо зберігає награні нею твори всесвітньо відомих композиторів. А ще вона прославилася своїми онлайн-концертами під час коронавірусної пандемії. Це надихало, вселяло надію, що все вдасться подолати.

"Шопен-Фест" залишається вірним іще одній своїй традиції – не повторюватися. Кожен фестиваль має нести з собою якийсь сюрприз. Але про це ви дізнаєтеся, якщо завітаєте 17-18 липня до історико-культурного комплексу "Замок-музей Радомисль". Чекаємо на вас!

І, зрештою, я просто щаслива, що знову маю можливість проводити "Шопен-Фест" в Україні в колі друзів і поціновувачів вічної музики...

А насамкінець хочу висловити вдячність популярному журналу "Ліза" за інформаційне партнерство.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тринадцять – число щасливе!

30 вересня 2011 року, в останній день першого місяця осені, "Замок-музей Радомисль" офіційно відкрив двері для відвідувачів. Хоча екскурсії до Музею української домашньої ікони і старожитностей "Душа України" ми проводили й раніше...

Історія на дотик

Того самого дня, 20 вересня, коли нашому Музею української домашньої ікони "Душа України" вручали сертифікат Національного реєстру рекордів, ми проводили також презентацію унікального інклюзивного продукту – мандрівної карти знаменитого туристичного маршруту Via Regia для людей із порушеннями зору...

Національний реєстр рекордів України відзначив ''Замок-музей Радомисль''!

Історико-культурний комплекс "Замок-музей Радомисль" внесено в національний реєстр рекордів України, а наш музей "Душа України" визнано першим в Україні Музеєм української домашньої ікони...

Не зовсім святкові нотатки в День Знань

Перше вересня – особливий день для кожного з нас. Колись я сама ходила до школи з портфелем і бантами. Потім вже водила туди дітей – з наплічниками й без бантів...

Смертельний політ над Дніпром

21 липня в центрі Києва сталася трагедія. Над Дніпром обірвався трос екстрім-атракціону. Один з двох братів – двадцятирічний хлопець, який в цей час був на цьому атракціоні, упав у воду...

Чи могло таке варварство статися у будь-якій з європейських столиць?! Ніколи!

Ми так прагнемо в Євросоюз – але поки що не здатні побороти корупцію та байдужість навколо себе... Іще одна цінна історична пам'ятка архітектури знищена – старовинна садиба Зеленських у давньому центрі Києва...