23 липня 2021, 12:40

"Шопен-Фест": ми це зробили!

VII фестиваль "Музика Шопена просто неба" пролетів, як чудова мить і став надбанням історії.

Єдиний в Україні, а тому унікальний фестиваль класичної музики на відкритому повітрі, котрий проходить уже сім років в Замку-музеі Радомисль, народився в Украіні з великою любов'ю і щороку в ньому бере участь дедалі більше гостей і виконавців.



Для нас проведення цього фестивалю в умовах світової пандемії COVID-19 було справою честі.

Всі наші учасники мали набратися сил, наповнитися натхненням і побачити, що мистецтво сильніше за будь-яку пандемію. І що традиція щорічних фестивалів музики Шопена нікуди не зникла і не повинна перериватися.

Життя триває, музика звучить!



Скажу чесно: ще в березні цього року ми не були впевнені, чи зможемо провести наш "Шопен-Фест". Але нам все вдалося. Менш ніж за три місяці були запрошенні виконавці, підібрана програма, досягнуті домовленостями з нашими партнерами – мережею музичних магазинів "In JAZZ", з котрою ми співпрацюємо вже багато років.

Я дякую за це всій дружній команді "Замку-музею Радомисль" і всім нашим друзям, які приїхали до нас разом зі своїми дітками і песиками слухати неймовірну музику Шопена просто неба.



Наші виконавці були з різних регіонів Украіни. Серед них були як титуловані піаністи, так і дебютанти. А серед гостей – громадяни США, Великобританії та Польщі.

Почесним гостем цьогорічного "Шопен-Фесту" був директор Польського Інституту в Києві Роберт Чижевський. Він нагадав у своїй промові, що Фридерик Шопен хоча і є частиною "польськості", але не може належати лише Польщі. Для нас, українців, як і для поляків, музика Шопена є втіленням двох головних ідеалів для обох народів – Любові і Свободи. І це те, що нас зближує, що потрібно берегти в ці непрості часи.

Щиро дякую Інессі Порошиній, Ларисі Деордієвій, Ярославу Биху, Олені Арендаревській, Леоніду Гержану, які показали високу майстерність, гідну наслідування.

Особливо подяка найкращому сучасному українському композитору і виконавцю Євгену Хмарі – його виступ, як завжди, був несподіваний, незабутній і неповторний.



Особливим гостем на цьогорічному "Шопен-Фесті" став незламний борець за незалежність Украіни, учасник дисидентського руху 1960-х років Степан Хмара. Всі наші юні виконавці отримали дипломи з його рук!

Дякуємо вам, пане Степане за те, що нам є на кого рівнятися в побудові незалежної і сильної Украіни. А підтримка патріотичної обдарованої молоді, як сказали Ви під час вручення нагород "це найважливіше завдання для молодої держави".



Мабуть саме присутність двох величних Хмар на "Шопен-Фесті" відлякало небесні хмари. Відтак фестиваль пройшов під чистим блакитним небом, під спів пташок (і навіть півнів).

Я переконана, що все, що ми робимо, змінює Україну на краще, розвиває нашу культуру і культурну дипломатію, робить наших дітей кращими.

А підготовка до "Шопен-Фесту-2022" вже розпочалася. Тому запрошуємо вас знову до нашого Замку в другі вихідні липня 2022 року.



Точно вже знаємо, що на вас чекають сюрпризи. Але які саме – поки що секрет...

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тринадцять – число щасливе!

30 вересня 2011 року, в останній день першого місяця осені, "Замок-музей Радомисль" офіційно відкрив двері для відвідувачів. Хоча екскурсії до Музею української домашньої ікони і старожитностей "Душа України" ми проводили й раніше...

Історія на дотик

Того самого дня, 20 вересня, коли нашому Музею української домашньої ікони "Душа України" вручали сертифікат Національного реєстру рекордів, ми проводили також презентацію унікального інклюзивного продукту – мандрівної карти знаменитого туристичного маршруту Via Regia для людей із порушеннями зору...

Національний реєстр рекордів України відзначив ''Замок-музей Радомисль''!

Історико-культурний комплекс "Замок-музей Радомисль" внесено в національний реєстр рекордів України, а наш музей "Душа України" визнано першим в Україні Музеєм української домашньої ікони...

Не зовсім святкові нотатки в День Знань

Перше вересня – особливий день для кожного з нас. Колись я сама ходила до школи з портфелем і бантами. Потім вже водила туди дітей – з наплічниками й без бантів...

Смертельний політ над Дніпром

21 липня в центрі Києва сталася трагедія. Над Дніпром обірвався трос екстрім-атракціону. Один з двох братів – двадцятирічний хлопець, який в цей час був на цьому атракціоні, упав у воду...

Чи могло таке варварство статися у будь-якій з європейських столиць?! Ніколи!

Ми так прагнемо в Євросоюз – але поки що не здатні побороти корупцію та байдужість навколо себе... Іще одна цінна історична пам'ятка архітектури знищена – старовинна садиба Зеленських у давньому центрі Києва...