23 липня 2021, 12:40
"Шопен-Фест": ми це зробили!
VII фестиваль "Музика Шопена просто неба" пролетів, як чудова мить і став надбанням історії.
Єдиний в Україні, а тому унікальний фестиваль класичної музики на відкритому повітрі, котрий проходить уже сім років в Замку-музеі Радомисль, народився в Украіні з великою любов'ю і щороку в ньому бере участь дедалі більше гостей і виконавців.
Для нас проведення цього фестивалю в умовах світової пандемії COVID-19 було справою честі.
Всі наші учасники мали набратися сил, наповнитися натхненням і побачити, що мистецтво сильніше за будь-яку пандемію. І що традиція щорічних фестивалів музики Шопена нікуди не зникла і не повинна перериватися.
Життя триває, музика звучить!
Скажу чесно: ще в березні цього року ми не були впевнені, чи зможемо провести наш "Шопен-Фест". Але нам все вдалося. Менш ніж за три місяці були запрошенні виконавці, підібрана програма, досягнуті домовленостями з нашими партнерами – мережею музичних магазинів "In JAZZ", з котрою ми співпрацюємо вже багато років.
Я дякую за це всій дружній команді "Замку-музею Радомисль" і всім нашим друзям, які приїхали до нас разом зі своїми дітками і песиками слухати неймовірну музику Шопена просто неба.
Наші виконавці були з різних регіонів Украіни. Серед них були як титуловані піаністи, так і дебютанти. А серед гостей – громадяни США, Великобританії та Польщі.
Почесним гостем цьогорічного "Шопен-Фесту" був директор Польського Інституту в Києві Роберт Чижевський. Він нагадав у своїй промові, що Фридерик Шопен хоча і є частиною "польськості", але не може належати лише Польщі. Для нас, українців, як і для поляків, музика Шопена є втіленням двох головних ідеалів для обох народів – Любові і Свободи. І це те, що нас зближує, що потрібно берегти в ці непрості часи.
Щиро дякую Інессі Порошиній, Ларисі Деордієвій, Ярославу Биху, Олені Арендаревській, Леоніду Гержану, які показали високу майстерність, гідну наслідування.
Особливо подяка найкращому сучасному українському композитору і виконавцю Євгену Хмарі – його виступ, як завжди, був несподіваний, незабутній і неповторний.
Особливим гостем на цьогорічному "Шопен-Фесті" став незламний борець за незалежність Украіни, учасник дисидентського руху 1960-х років Степан Хмара. Всі наші юні виконавці отримали дипломи з його рук!
Дякуємо вам, пане Степане за те, що нам є на кого рівнятися в побудові незалежної і сильної Украіни. А підтримка патріотичної обдарованої молоді, як сказали Ви під час вручення нагород "це найважливіше завдання для молодої держави".
Мабуть саме присутність двох величних Хмар на "Шопен-Фесті" відлякало небесні хмари. Відтак фестиваль пройшов під чистим блакитним небом, під спів пташок (і навіть півнів).
Я переконана, що все, що ми робимо, змінює Україну на краще, розвиває нашу культуру і культурну дипломатію, робить наших дітей кращими.
А підготовка до "Шопен-Фесту-2022" вже розпочалася. Тому запрошуємо вас знову до нашого Замку в другі вихідні липня 2022 року.
Точно вже знаємо, що на вас чекають сюрпризи. Але які саме – поки що секрет...
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.