Сьогодні, 10 жовтня – день того, з чим у нашій країні і усьому світі серйозні проблеми. День ментального здоров'я
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) стверджує, що ментальне здоров'я – це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
Останні майже два роки наша країна продуктивно працює, протистоїть життєвим стресам, а мільйони людей роблять внесок у суспільне життя та навіть реалізують свої творчі здібності. От тільки щастя й добробуту в нинішніх умовах бракує, і дуже сильно. Просто ми усі на війні. І мобілізуємо свої сили та свій розум заради однієї мети – перемоги. До якої йдемо крізь тисячі трагедій та мільйони негараздів.
Але здоров'я це нам не додає, нікуди правди діти. Адже не можна роками існувати в напруженому стані. Не можна рухатись по життю на постійному форсажі, щодня вмовляючи себе не впасти. Щодня, внаслідок постійного стресу, помирають люди, які би могли ще жити і працювати на благо України.
На війні небезпечні не лише озброєні зовнішні вороги, а й внутрішні, підступні, котрі, які завжди, поруч – стрес, депресія, зневіра... Тому зберегти ментальне здоров'я – задача, яку треба вирішувати просто тут і зараз.
Універсальних рецептів тут, мабуть, немає. Але розкажу, як виходжу зі становища я.
Від початку треба освідомити, що на допомогу зі сторони годі сподіватись. Адже всі навколо мають схожі проблеми, тому порятунок треба шукати, в першу чергу, у собі.
Тобто, ніякі ліки не подіють, окрім самодисципліни.
Тому:
✔️Прокидаємось зранку.
✔️Робимо зарядку. Нема сил? Зробіть її лежачи, прямо в ліжку! І робіть щодня хоча б по 5 хвилин протягом місяця.
✔️П'ємо водичку (мінімум 1,5 літри на день).
✔️Посміхаємося (це також робота).
✔️Допомагаємо ближньому (комусь обов'язково тяжче, аніж нам).
✔️Працюємо, бажано й фізично також (бо з потом виходять і токсини, і зайвий адреналін).
✔️Робимо щось приємне для себе. Книжку почитати (мені, приміром, допомагає "Поліанна" Елінор Портер чи "Оскар і рожева дама" Еріка Шмітта), ванну прийняти, поговорити з близькою людиною... Тобто, активно шукаємо маленькі радості щодня.
А ще обов'язково перевіряємо рівень вітаміну Д. Бо якщо мало буваємо на сонечку, саме його дефіцит може спричинити погане самопочуття.
І не даємо проростати паросткам розпачу, бо їх винищувати маленькими значно легше, ніж потім витягати себе за косичку з того болота...
Ну, і якщо все-таки все дуже погано – тоді не соромно й не страшно звернутися до лікаря. На те ми й є, щоб допомагати людям...
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.