23 вересня 2024, 21:11

Національний реєстр рекордів України відзначив ''Замок-музей Радомисль''!

Історико-культурний комплекс "Замок-музей Радомисль" внесено в національний реєстр рекордів України, а наш музей "Душа України" визнано першим в Україні Музеєм української домашньої ікони. Сертифікат по відповідній номінації я була щаслива отримати від Національного реєстру рекордів України.

20 вересня його вручив всій нашій команді експерт Національного реєстру, заслужений діяч мистецтв України Марк Орловський.



Додам, що це сталося за півтора тижні до дня народження нашого музею та чергової річниці його офіційного відкриття.

Колекції музею почали формуватися понад тридцять років тому з понівеченого образу святого Миколая, з котрого був зірваний оклад. Я купила його всього за одну гривню на стихійному ринку, де він лежав просто серед талого снігу разом з іншим крамом.

Нині Музей (або якщо офіційно – Музей української домашньої ікони і старожитностей "Душа України") нараховує понад п'ять тисяч одних лише домашніх ікон – це не рахуючи десятків тисяч інших одиниць зберігання як в експозиції, так і в фондах.



Не без гордості стверджую, що такої об'ємної колекції нема більше ніде в Україні. Причому колекція продовжує поповнюватися!

Це також найбільший в Україні приватний музей, відкритий усім бажаючим – загальна площа всіх його залів становить більш ніж 2500 кв. метрів.



Однак рекорди рекордами, а життя триває і війна вносить свої сумні корективи. Експонати потребують догляду і реставрації. І це відбувається завдяки вам, нашим відвідувачам. Адже саме на ті кошти, котрі ви платите за вхідні квитки, ми повертаємо старі понівечені ікони до життя.

Оскільки в країні війна, то не всі експонати зараз виставлені для огляду – зі зрозумілих причин. Однак Музей продовжує виконувати свою просвітницьку місію. А вона полягає в тому, щоби популяризувати українську культуру серед наших громадян та гостей нашої країни. А українське сакральне мистецтво – невід'ємна частина нашої національної культурної спадщини.

Ми прагнемо руйнувати певні усталені стереотипи щодо цього мистецтва, щодо історії релігії, та й історії України в цілому. На прикладі наших експонатів ми показуємо європейськість нашої культури. Адже сама українська ікона формувалася на лише під впливом візантійського консерватизму, але також західноєвропейського Ренесансу. І в цьому її особливість.

Проте коли ми говоримо про українську культуру, то маємо на увазі, що це і пісня, і відео, і картини, і мода, і виноробство, і парфуми. Усе це ми хочемо донести до тих, хто відвідує наш Замок і Музей.



Музей наш не є релігійним. Він позаконфесійний. Так, більшість ікон у його колекції відносяться до православної традиції. Але є й католицькі, є унійні. Є такі, що шануються однаково православними і католиками. В цьому полягає ще одна місія нашого Музею – сприяння міжконфесійному миру, підтримання його.

І мене тішить, що, попри війну, цікавість українців до нашої сакральної минувшини, зосередженої в нашому Музеї, не спадає.

А ви вже були в "Замку-музеї Радомисль"? Бачили мірні ікони довжиною з новонароджене дитя? Бачили ікону на якій повитухи перерізали пуповину? А плетені українські амфори?

Якщо іще не були – запрошую вас доторкнутися до нашої ідентичності й підтримати Музей! Ми працюємо для вас!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Національний реєстр рекордів України відзначив ''Замок-музей Радомисль''!

Історико-культурний комплекс "Замок-музей Радомисль" внесено в національний реєстр рекордів України, а наш музей "Душа України" визнано першим в Україні Музеєм української домашньої ікони...

Не зовсім святкові нотатки в День Знань

Перше вересня – особливий день для кожного з нас. Колись я сама ходила до школи з портфелем і бантами. Потім вже водила туди дітей – з наплічниками й без бантів...

Смертельний політ над Дніпром

21 липня в центрі Києва сталася трагедія. Над Дніпром обірвався трос екстрім-атракціону. Один з двох братів – двадцятирічний хлопець, який в цей час був на цьому атракціоні, упав у воду...

Чи могло таке варварство статися у будь-якій з європейських столиць?! Ніколи!

Ми так прагнемо в Євросоюз – але поки що не здатні побороти корупцію та байдужість навколо себе... Іще одна цінна історична пам'ятка архітектури знищена – старовинна садиба Зеленських у давньому центрі Києва...

Недитячі думки в ''дитячий'' день

Раніше в День захисту дітей хотілося писати саме про дітей. А тепер хочеться писати про зброю. Адже без неї захистити наших дітей виявилося неможливим...

Олександр Богомолець. Пам'ять роду

Пам'ять роду – це те, що тримає нас на нашій землі. Ми з'явилися на цьому світі не вчора. В нас кров і гени тих, хто був тут за багато століть до нас...