Рятівний АКОРД
Сьогодні – наш день.
Міжнародний день боротьби проти раку.
Немає, мабуть, страшнішого діагнозу для більшості людей, аніж ця смертельна пухлина. Вона виникає всередині організму і поступово знищує його зсередини.
Для багатьох діагноз "рак" звучить грізним вироком. Але ми – лікарі, що на передовій боротьби з онкологічними захворюваннями, – раз у раз доводимо протилежне. І я не втомлююся повторювати: рак – не вирок.
Звісно, якщо вчасно його діагностувати.
Тож ми робимо все, що можемо, аби допомогти українцям своєчасно помітити цю небезпеку.
Саме для цього я колись розробила правило АКОРД для меланоми. Дотримуючись його, люди можуть самостійно помітити найнебезпечнішу пухлину шкіри у себе та у близьких.
І, звісно, саме з цією метою ми щороку проводимо День Меланоми в Україні. В цей день кожен може безоплатно діагностувати свої родимки.
За 15 років, з 2009 по 2024 роки, завдяки цій акції вдалося оглянути майже півмільйона людей, діагностувати 1742 випадки меланоми і 4727 випадків інших форм раку шкіри.
6469 врятованих життів – ось головне досягнення українських дерматологів і дерматоонкологів у боротьби з раком.
Звісно, діагностикою все не закінчується. Щоби боротися з раковими пухлинами якомога ефективніше, ми запровадили найсучаснішу методику операцій – хірургію за "методом Моса".
Цей метод лікування ракових захворювань шкіри розробив американський вчений Фредерик Мос (Frederic Mohs). Він дозволяє лікувати низку хвороб раку шкіри, зокрема, базально-клітинний и пласкоклітинний рак.
За допомогою найсучаснішої спеціальної техніки видаляються всі ракові клітини шкіри. При цьому здорові її тканини зберігаються. Крім того, істотно обмежується формування рубців.
На сьогодні операція за методикою Моса – найефективніший метод лікування раку шкіри. Вона дозволяє зменшити ймовірність рецидиву раку до 0,1%. Водночас зводить до мінімуму шкоду для навколишніх тканин.
В нашому Mohs-центрі такі операції проходять щодня, причому в амбулаторному режимі. Щодня ми рятуємо життя, здоров'я та красу українців.
Не буду заперечувати: рак – це звучить грізно. Але ми все ж таки навчилися його долати.
Та робити це ми можемо лише з вашою допомогою. Ретельно оглядайте свої родимки та родимки рідних людей.
Тому звертаємося до вас із проханням і дружньою порадою: вивчіть правило АКОРДу меланоми!
А воно полягає в наступному:
"А" – асиметрія. Якщо ваша родимка має явну й неприховану асиметрію, це вже привід звернутися до лікаря. Не варто ним нехтувати!
"К" – край. Нерівні краї – один з сигналів імовірного ризику меланоми.
"О" – окрас. Деякі родимки з часом можуть змінювати колір, ставати то світлішими, то темнішими. Це серйозна річ!
"Р" – розмір. Родимка може збільшуватися в розмірі. Що раніше ви звернете увагу на це й запишетеся на консультацію до лікаря – то краще.
"Д" – динаміка. Будь-які динамічні зміни в родимці (форма, колір, поява рідини, больових відчуттів тощо) містять у собі ризик.
Тому бережіть себе, не зволікайте з візитом до спеціаліста. Тільки так ми зможемо разом перемогти цю страшну хворобу!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.