Денис Богуш Політтехнолог, експерт в сфері стратегічних комунікацій

КОРДОН НЕДОТОРКАНОСТІ

11 вересня 2017, 02:45

Про державний кордон України та депутатську недоторканість, а ще про кордон, той, що і на Сході України і на Заході.

Колись я думав, що популізм є найбільшим пороком наших політиків і рахував що це дно. Але останні події на західному кордоні України показують, що нижче популізму є цинічний політичний цирк.

Спочатку, першою частиною цирку, було позбавлення Михайла Саакашвілі українського громадянства, а другою – його "прориви" в Україну.

Тепер про депутатську недоторканість. Поки одні депутати, ховаючись від правоохоронних органів дерибанять бюджет країни, розвивають корупційні схеми, інші – антикорупціонери порушують державний кордон. І з цією недоторканістю можливо все, і тобі за будь-яке порушення законів нічого не буде! Депутатська недоторканість в Україні – це як приналежність до касти "неприкасаемых". Якщо б її не було, то ми би побачили зовсім інший парламент, а корупції та політичного цирку було б набагато менше.

Першим пікантним моментом є те, що славозвісний "прорив" кордону у колоні з Саакашвілі виконували не всі депутати. Наприклад, Юлія Тимошенко цього не робила, вона вправно фотографувалась з Саакашвілі у всіх пунктах фотозйомок, але кордон проходила по всім правилам і в "прориві" дала можливість взяти участь всім іншим.

Другим пікантним моментом, з боку влади, були привезені на кордон трохи позабуті "тітушки", які чекали Саакашвілі і були "заточені" на інші провокації.

Що після цього можна говорити про державний кордон? На Сході України сотні кілометрів державного кордону України захоплені, і держава не може його контролювати.

Але ми всі побачили, що і на Заході України наш кордон "дирявий". А якщо буде політична доцільність, його відкриють і для іншої "колони мітінгуючих".

На мою думку, кордон повинен бути недоторканим для будь-яких провокацій. Тим паче під час війни! А по факту, якась дівчинка з потягу Інтерсіті може захистити державний кордон від провокацій більше, ніж спеціально навчені прикордонники зі зброєю і всіма технічними засобами.

Наші європейські партнери в щоці від цього цинічного політичного цирку. І, на жаль, про цю подію, будуть говорити в негативному сенсі світові ЗМІ.

Вони не зрозуміли як так можливо позбавляти громадянства і не допускати в свою країну свого громадянина, ну і зовсім не зрозуміли "прориви" державного кордону таким екстравагантним хуліганським способом. Це точно не покращить міжнародний імідж України.

Ну і головне. Новину цього "прориву" будуть обговорювати тиждень всі масмедіа, пропустять-не пропустять, посадять-не посадять, затримають-не затримають тощо.

А про реальну політику, відсутність коаліції, реальні реформи, корупційні справи високопосадовців, відсутність стратегії розвитку України будуть всі тихо мовчати...

А чи є межа у наших політиків в цинізмі цього політичного цирку?

© 2000-2017 "Українська правда"

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.pravda.com.ua

Керівник проекту: Георгій Гонгадзе
Головний редактор: Олена Притула
E-mail редакції: ukrpravda@gmail.com
Webmaster: webmaster@pravda.com.ua