Олексій Братущак журналіст

Студентів кличуть на чергову ''революцію''

18 грудня 2014, 17:03

Українських студентів намагаються вивести на протести та "революції". Цього разу через можливе скасування стипендій та пільг на проїзд.

Аналіз гасел та матеріалів, які вже розповсюджуються в інформаційному простору, наводить на думку: молодю намагаються маніпулювати, аби розхитати ситуацію в Україні.

Кому це вигідно? Більшість студентів думати про це не хочуть. Стипендія у 40 євро заплющує очі...


Рік тому ми пишалися українськими студентами. Вони вийшли на вулиці Києва за майбутнє. Не стільки наше, скільки за своє.

Їхнє "Україна це Європа!" давала надію, що не все втрачено для держави.

23 грудня 2014 студентів закликають вийти на ті ж самі вулиці Києва "за 40 євро". Для європейця це копійки. Українську молодь намагаються переконати, що від цієї суми залежить їхнє майбутнє.

Два тижні тому один "медіяексперт" оприлюднив інформацію, відповідно до якої уряд у 2015 намагатиметься втримати економічну ситуацію в Україні.

Основна концепція – це тотальна економія державних витрат.

Те, що Україна в фінансовому плані тримається на плаву лише за рахунок запозичень (тобто накопичення боргів), ні для кого не секрет. Питання лише в тому на чому заощаджувати сьогодні, щоб завтра повернути борг.

"Економія на студентах"

Серед десятка сторінок пропозицій, на чому зекономити, лише кілька пунктів, які торкаються в першу чергу студентів.

Ось основні:

1. Вилучення норми про можливість безкоштовного проїзду у транспорті учнів, студентів...

2. Відміна виплат стипендій у навчальних закладах, крім дітям-сиротам, дітям-інвалідам, дітям з малозабезпечених сімей, особам, що мають сім'ї з дітьми з числа осіб з 1.09.2015 (реальна економія – 1,26 млрд. грн.)

Цими двома пунктами вирішили збурити студентів на мітинги/протести/революції. При цьому маніпулюючи і першоджерелами, і проблемами, і реальними цілями "Майдану 3.0".

Пункт перший видають не за "вилучення норми можливого безкоштовного проїзду студентів", а за "скасування знижок на проїзд". Різниця маленька, але суттєва.

Як відомо студенти мають знижку на проїзд залізничним транспортом, а не безкоштовний проїзд. Ті, хто підбурюють студентів, переконують, що уряд скасує саме знижки на проїзд для студентів.

Це дійсно суттєва проблема для багатьох молодих людей, які навчаються в університетах в інших містах, і змушені періодично їздити додому.

Те, що держава не планує скорочувати видатки на пільговий проїзд для студентів, переконує аналіз проекту бюджету-2015 Центром дослідження суспільства. Експерти Центру звертають увагу, що у порівняні з 2014 роком на ці потреби держава навіть збільшує фінансування на 20 млн. грн. "вивівши на рівень 2013 року".

Другий пункт – стипендії – більш чутливе питання для студентів. Цьому питанню я планую присвятити окремий матеріал, бо воно має окремого дослідження.

Тут маю звернути увагу, що навіть матеріали "медіяексперта" вказують, що малозабезпеченим студентам стипендію залишають.

Варто нагадати, що в Україні студенти мають право на 2 основні види стипендії: академічну та соціальну.

Академічну стипендію студенти отримують в залежності від своїх успіхів у навчанні. Соціальну – в залежності від свого матеріального стану. Тобто якщо молода людина малозабезпечена, вона має право на грошову виплату від держави незалежно від успіхів у навчанні.

Це варто розуміти, бо дехто видає другий пункт так, що студентів готують до вимирання.

Ось один з коментарів з ФБ:"Хай народ подихає без стипендії". Так дехто намагається переконати в антисоціальних намірах уряд. На прохання вказати кількість студентів, які вже "померли без стипендії", людина не відповіла.

Це ж не секрет, що нині сотні тисяч студентів навчаються в університетах ані без академічної, ані без соціальної стипендії. Випадків смертей через це не зафіксовано...

Повертаючись до тотальної економії державних витрат.

Економити маємо на всьому, у тому числі на освіті.

Я б краще ставив питання про ефективність витрат на освіту та перерозподілу цих витрат для збільшення ефективності. Але питання ефективності витрат ставлять в бізнесі. У державних витрат зазвичай інші пріоритети...

"Революція" замість вирішення проблеми

Отже – економити. Відповідно до інформації "медіяексперта" уряд планує скасувати стипендії студентам. Тобто мова йде про скасування академічної стипендії. Проблема? Проблема.

Як вирішувати проблему?

Ініціювати переговори з урядом та міністерством освіти.

Це мали б зробити студентські організації. Щоб разом із владою вирішувати "як жити далі", на чому економити можна, на чому – ні.

І ультиматуми тут не кращий спосіб. Бо країна – на краю прірви. Не знайдемо спільного рішення, як вирішити економічну проблему – полетимо в прірву усі разом.

Що ж роблять студентські організації? Кличуть студентів на барикади (мітинги/протести). Це ж значно простіше, ніж аналізувати ситуацію в освіті, пропонувати витрачати бюджетні гроші на освіту ефективніш, вести складні переговори з урядом тощо.

Ось один з закликів до студентів від так званої "студентської профспілки КПІ".Ці гасла мені одразу нагадали ДНР весняного періоду з їхнім "Київ не чує Донбас!". Але далі буде не "гудокахмєтова". Студентів хочуть підбурити до нової "революції".

Ось подивіться на ці заклики з мережі Вконтактє:

А тепер давайте дамо чесну відповідь: хто зацікавлений у тому, аби українські студенти влаштували "нову революцію як у Венесуелі"?

Для мене відповідь очевидна: найбільшу вигоду від цього отримає Кремль. Бо навіщо Путіну посилати на забій своїх бійців, коли можна розхитати ситуацію в Україні руками громадян України?

Це ж на поверхні: будь який масштабний конфлікт в Україні спецслужби РФ будуть підживлювати, аби послабити українську державу.


Невдоволенні студенти можуть навіть не знати, що їх направлятимуть російські агенти. Для цього потрібно не так багато. Кілька підготовлених людей можуть спрямовувати натовп у потрібному напрямку.

Як маніпулюють студентами в інформпросторі

Окрім студентських організацій, які "нє вєдают, что творят", в інформаційному просторі з'являються матеріали, які намагаються розігнати інформаційну хвилю студентського невдоволення. Людині розумній легко проаналізувати, що ноги у матеріалів різних авторів ростуть з одного місця.

От подивіться на наступні статті:

ПОВИНОВЕНИЕ ВМЕСТО СТИПЕНДИЙ (Автор – Сергій Киричук)

На пути к социальному взрыву (автор – Дмитрий Заборин)

Обидва матеріали мають чіткі месседжи:

1) Антисоціальні ініціативи уряду – скасування стипендій;

2) 1-ий заступник міністра освіти вважає, що стипендія для більшості – це приємний бонус, а не реальна проблема для виживання;

3) студенти будуть протестувати, тому депутат БПП Фріз зареєструвала законопроект про відповідальність за заклики до непокори;

4) у зв'язці з законопроектом Фріз згадують реакцію на її документ Мочанова: якщо ти закликаєш не бити студента – отримаєш 3 роки;

5) і як висновок зі всього: Україна потребує новий протестний та революційний рух (Майдан 3.0).

Також у подібних матеріалах згадують ще 2 месседжи:

6) Мустафа Найєм: у Києві неможна прожити на 5 тисяч грн.;

7) Навіть Янукович з Азаровим не пішли на зменшення стипендії.

Навіть елементарний аналіз цих матеріалів дає зрозуміти: читачами намагаються маніпулювати.

Так пп. 3-4 неприродно прив'язані до теми студентів, аби переконати, що влада готується воювати зі студентами. Яким би суперечливим не був законопроект депутата БПП Фріз, він має геть інші цілі, аніж студенти.

П.1. Маніпулювання, бо навіть у матеріалах "медіяексперта" йдеться, що відміна стипендій не стосується малозабезпечених студентів. Ще раз: про скасування соціальної стипендії у цих матеріалах не згадується.

П.6. Слова Мустафи кількамісячної давнини згадуються для протиставлення: на студентах економлять, а самі і далі будуть жирувати. Але ознайомлення з документом від "медіаексперта" дозволяє побачити, що економити планують на тій же Верховній Раді. Зменшення кількості депутатів з 450 до 150 мало б насправді об'єднати депутатів та студентів у своїх протестних намірах проти "антисоціальних ініціатив уряду". Натомість цитатою Мустафи намагаються протиставити студентів та депутатів.

П.7. Знову маніпуляція. Чинну владу хочуть "опустити" нижче рівня "злочинного режиму". Але справа у тому, що Янукович-Азаров та компанія не намагалися вирішити жодної проблеми держави. Умовно кажучи: труба гнила за їх правління, а прорвала сьогодні. Вони могли почати ремонт цієї труби, щоб ми не відчули гірших наслідків, але нічого не робили. То хто більший негідник: той, хто не ремонтував учора аби зменшити негативні наслідки, чи той, хто взявся ремонтувати трубу вже після того, як її прорвало?

П.5. Це є метою усіх подібних статей. Підвести читача до єдиноправильного висновку: потрібна чергова революція. І її мають розпочати студенти.

От тільки я боюся, що після чергової "студентської революції" або "Майдану 3.0" Путін уже не відправлятиме танки в Україну. Він просто в'їде в Київ на білому коні.

Ціна питання? 40 євро. Саме таку академічну стипендію сьогодні отримують українські студенти. Це дійсно та сума, за ради якої варто ризикнути зіграти в російську рулетку?

UPDATE

Уже після того, як я розмістив цей блог, мені скинули посилання на сторінку Вконтакте "Патриотические Силы Донбасса – Бригада "Восток"".Подивився інші групи "Новоросії". Адміни радіють, що українські студенти збираються на протест проти уряду.

І до чого б тут Путін, запитаєте?

powered by lun.ua
Коментарі — 94
Alexander Lensky _ 28.12.2014 21:05
IP: 74.125.18.---
Економити маємо на всьому, у тому числі на освіті.
А Вы понимаете, что экономия на образовании – это экономия на будущем Украины
Тарас Коберник _ 22.12.2014 08:43
IP: 74.125.181.---
Viktor Lastochkin:
А те, що ви соціально незахищений студент ще потрібно довести державі...
Alexander Gritsunov _ 20.12.2014 00:36
IP: 46.203.24.---
Про "косу" – характерно! Скоро ее к незабвенному Левушке Бронштейну приравняют, а ее "агентов" – соответственно, к троцкистам. Со всеми вытекающими, как на врагов народа...:-)
Yaroslav Kryzhanivsky _ 19.12.2014 22:59
IP: 93.72.118.---
Автор, ви прихуділи зовсім? От поставити вас на місце студента, коли часом немає коли працювати і живеш реально на одну стипендію... я особисто буду кидати коктейлі молотова в кабмін якщо відмінять стипендію! Клянуся!
Юрий Иванов _ 19.12.2014 22:15
IP: 94.178.208.---
Viktor Lastochkin:
а ВЫ зарабатываете наверное шоколадный новогодниий подарок потому что мы наверное за 30 серебряников его не купим
Viktor Lastochkin _ 19.12.2014 17:49
IP: 213.200.55.---
Beemon:
80% коментарів -агенти кре-мля та тої, що з косою. Вам же кажуть, що для соціально незахищених стипендії будуть, а ви тут заробляєте свої 30 сріблених, а уП вас заохочує.
ura991 _ 19.12.2014 16:32
IP: 74.125.18.---
Але так краще ж зробити старші класи платними щоб дибілів в країні побільше було і студентів поменше. Воно ж легше баранами керувати і стригти їх, так пане серунець-письменник?
ura991 _ 19.12.2014 16:31
IP: 74.125.18.---
Але ж простіше забрати щось у простого люду, а коли той люд почне пручатися то написати купу замовлених статей і обісрати таких людей. Але саме ті хто відстоює гідне життя на своїй землі і є справжні патріоти. І досить маніпулювати людьми ато вони вас просто повбивають врешті решт. І тобі недолюдковатий письменник-серунець скажу ось так знав би тебе то морду набив би. Зручно нині на ненці нашій раптом що проти влади так агент кремля чи фсб. А як вас саме ці студенти рік назад до влади привели то були вони хороші, а тепер бач проти вас то вони погані.
ura991 _ 19.12.2014 16:28
IP: 74.125.18.---
Цікаво скільки вам заплатили шановна редакція і ти вилупок-письменник? Я завжди вважав ваш сайт більш достойним, але все спливає і час і совість у декого. Якщо вам владикам НАШОЇ (а не вашої) країни і здається що 40 євро це копійки то для звичайного народу це гроші і немаленькі, а для малозабезпечених категорій таких як студенти то навіть 40 євро суттєва допомога. Це ваші недовилупки мажорні дітки вважають що 40 євро не гроші. А вам редакція скажу так не вподоблюйтесь російським ЗМІ. Значить як у студентів 40 євро забрати то це добра справа а те що жоден з депутатів не сплачує ком послуги то це нормально. Хочете наповнити бюджет? Навряд чи! Ви хочете ще більше вкрасти. Бо захотіли б наповнити бюджет то почали б з себе та собі подібних тварюк. Чому Ахметов досі живий? Так так чому не сидить чи ще щось там подібне а саме чому він ще досі живий? НЕ КРАДІТЬ ГРОШІ І КРАЇНІ ВИСТАЧИТЬ.
Павел Забродин _ 19.12.2014 15:03
IP: 80.92.230.---
Все конечно правильно написано и красиво. Государство, действительно, без нашего понимания не выберется из кризиса. НО: почему бы не начать экономить с олигархов? Заберите (реприватизируйте) у Пинчуков, Ахметовых, Коломойских "групп" по заводику и продайте их. Денег хватит на всё. Конечно же легче прижать учителей, врачей и студентов с пенсионерами, но можно попробовать и по другому найти деньги.
Alexander Gritsunov _ 19.12.2014 13:10
IP: 46.203.24.---
Алекс Фибер:
Хотелось бы знать КУДА пойдут деньги от урезанных программ.
А догадаться трудно?:-)
Alexander Gritsunov _ 19.12.2014 13:08
IP: 46.203.24.---
Андрей Красин:
работа для СБУ... А студентикам, когторых не берут в АТО, что бы они жили и учились, надо обьяснить, что вообще то в стране война...
... а они – далеко не "мажоры"!:-)
Алекс Фибер _ 19.12.2014 12:45
IP: 134.249.39.---
Хотелось бы знать КУДА пойдут деньги от урезанных программ.
Андрей Красин _ 19.12.2014 12:29
IP: 93.175.207.---
работа для СБУ... А студентикам, когторых не берут в АТО, что бы они жили и учились, надо обьяснить, что вообще то в стране война...
shasta _ 19.12.2014 10:55
IP: 94.153.86.---
знайомі освітяни проаналізували бюджет щодо себе. враження: на школи гроші обрізають, класи збільшують, збільшують кількість годин на ставку і 8 год роб. день (є уроки, нема – сиди в школі).
Зате видатки на управління – чиновників від освіти, – навпаки, ЗРОСТАЮТЬ. і зростають повноваження контролю за школами + право на "оптимізацію" шкіл.
отже, будуть масові перевіряючі вояжі по закладам: або скидуйтеся, вчителішкі, нам на лапу, або ми вас оптимізуємо – цілком в рамках законодавства.
shasta _ 19.12.2014 10:52
IP: 94.153.86.---
новим міністрам за реформи буде доплачувати сорос. а хто доплатить нам як жертвам цього експерименту?
P712 _ 19.12.2014 10:15
IP: 92.113.128.---
пан так званий журналіст, може не будете пересмикувати факти?? дохідна частина бюджету 377 млрд, що таке 1,26 млрд. по відношенню до 377?? тому факти вірні, а висновки – хибні. Бо намагаються обілити дії Сєні. А що проти – то рука Кремля. Може проаналізуєте скільки млрд. витрачається бозна-куди?? ну от таке цікаве питання, всім відомо, що у лікарнях всі операції платні, якщо наші лікарі такі підприємці, то чому за рахунок бюджету ми оплачуємо опалення, зарплатню медичного персоналу, електрику, обладнання тощо?? а це десятки млрд. грн. Або сума дотацій Нафтогазу, а це вже не один десяток млрд.?? Спочатку ці горе-прем"єри довели нафтогаз до банкрутства, а тепер на наші плечі перекладають цей тягар. Чому? Чому не за рахунок винних, зокрема тих, хто кришував газових посередників??
boh _ 19.12.2014 09:59
IP: 194.44.142.---
Хтось читав новий закон "Про вищу освіту"? Що там написано про стипендію? На рівні прожиткового мінімуму...
Beemon _ 19.12.2014 09:43
IP: 178.137.136.---
Протестуешь? Против власти? Агент Кремля!

Качественная калька с Раши, господин Братущак. Только там все протестующие – агенты пиндостана.
Андрій Шаман _ 19.12.2014 09:38
IP: 62.221.53.---
який глибинниий аналіз ситуації від автора?!
па чём нынчё опиум для народа?!
скільки зараз коштує "підлизати" в правильному місці?
ВСЕ НА РУКУ Кремля-всі агенти фсб-путінвсєхпабєділ...
я так дивлюсь не тільки росії дві давні професії злились воєдино (((
а можливо влада на собі хай економить?чи логіка ніхтарбайтен?
забрати 40 евро а не міліарди в своїх друзів олігархів)))
це так прекрасно що Україну може спасти від дефолту 40 евро...
"респект" автору...
Анатолій Півненко _ 19.12.2014 09:34
IP: 92.112.183.---
Стипендii студентам зменшити?
Спочатку треба розiбратись з олiгофрами та тими усiма, хто грабував краiну пiсля горбачiвськоi "перестройки" – розкрiпачення тваринних iнстинктiв у кримiналiтету та партноменклатури й утворення симбiозу "кримiналiтет+партноменклатура КПРС"
Юрий Наш _ 19.12.2014 08:49
IP: 46.203.95.---
уважаемый автор,мы отлично понимаем,кто вам заказывает такие чудесные "аналитические" статьи... ну либо в противном случае смею предположить.что вы уверены в непогрешимости нынешних олимпийцев,что само по себе уже,как минимум,смешно)) Вы хоть понимаете,что за 9 месяцев для демонтажа старой системы не сделано НИЧЕГО? Что все усилия господ из власти направлены на умножение собственных доходов и уменьшение наших? Может быть,вы думаете,что мы слепые? Может быть,вы думаете,что студенты – тупая биомасса?
Victoria Nansen _ 19.12.2014 08:25
IP: 74.125.18.---
Шановний Сергій Квіт, якщо Ви читаєте УП, введіть зовнішню незалежну атестацію на ДЕК бакалаврів і вирішите проблему. Закриєте неякісні виші, примусите викладачів чесно ставити оцінки. Тоді зменшиться в рази к-ть стипендій і зекономляться бюджетні гроші. Яценюк, не можна забирати у соціального прошарку працюючих (навчання теж праця) ВСЕ, у інших Ви ж не забираєте всю зарплату, всю пенсію. У важку хвилину хай багаті поділяться з державою. Виведіть з тіні бізнес, зробіть чесними митницю і податкову... Яценюк, Ви що, самовбивця-ідіот? Це ж без користі для держави.
Юрий Воронов _ 19.12.2014 04:43
IP: 74.125.18.---
Все правильно говорите, хлопцы. Но дальше-то что?

Пока не будет консенсуса вменяемой части украинского общества, что спасение страны от 3-й Руины только в Третьем Майдане и пока не начнется серьезная общенациональная подготовка к нему – сползание в заранее приготовленную тандемом Старая площадь-Банковая для Украины Яму будет продолжаться...
Саша Самсонов _ 19.12.2014 04:17
IP: 46.119.254.---
Согласен с автором...
Корупція1297 Aтака Путіна1190 Україна та Європа1068 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter