Прошу Саакашвілі оприлюднити декларацію про доходи
Згідно з українським законодавством кожен, хто претендує на роботу державним службовцем, має ще до призначення подати свою декларацію про доходи. Більше того, ця декларація має пройти перевірку на наявність конфлікту інтересів.
Про це йдеться у чинних нормах закону "Про засади запобігання і протидії корупції". Зокрема, у 12-ій статті "Фінансовий контроль" йдеться:
5. Особа, яка претендує на зайняття посади, зазначеної в пункті 1 та підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, до призначення або обрання на відповідну посаду подає в установленому законом порядку декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.
6. З метою забезпечення відкритості та прозорості діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, уповноваженими підрозділами проводяться:
1) перевірка фактів своєчасності подання декларацій;
2) перевірка декларацій на наявність конфлікту інтересів.
7. Перевірка факту своєчасності подання декларації здійснюється протягом п'ятнадцяти робочих днів з дня, у який така декларація повинна бути подана.
8. Перевірка декларації на наявність конфлікту інтересів суб'єкта декларування здійснюється протягом тридцяти днів з дня подання декларації і полягає у порівнянні службових обов'язків суб'єкта декларування з його та членів його сім'ї фінансовими інтересами.
Для суспільства важливо бачити, з якими статками держслужбовець приходить на роботу, і з якими йде. Із цих двох документів можна побачити: працював чиновник на одну зарплату чи мав якісь нетрудові доходи.
У ситуації з Саакашвілі ще цікавіше: власність та рахунки його та членів родини заарештовані у Грузії.
А жити на зарплату українського чиновника 5 644 грн. на місяць екс-президент навряд чи зможе.
Тож "на які" збирається жити, працювати та відпочивати Саакашвілі в Одесі?
Відповідь можна було б побачити з його декларації про доходи. Але на мій запит про доступ до публічної інформації Одеська ОДА не надала декларацію Саакашвілі.
Відповідь Одеської ОДА про декларацію про доходи Саакашвілі: процедура оформлення паспорта громадянина України та інших документів, необхідних для заповнення належним чином декларації, не закінчена.
Отже, Саакашвілі не подав декларацію про доходи до свого призначення. І виходить, що він "запізнюється" з поданням своєї декларації вже на 18 днів. Це "усього лише" порушення антикорупційного законодавства України.
Для розуміння: у третьому абзаці відповіді з Одеської ОДА по суті йдеться про те, що декларацію оприлюднять протягом 30 днів після того, як Саакашвілі її подасть. Чекаємо...
Грузинські декларації Саакашвілі
Декларації про доходи Саакашвілі часів його президентства свідчать, що він не є мільйонером.
Ось у 2010-му його декларація містила загальні заощадження у розмірі менші за $100 000. Тоді Президент Грузії не мав власної нерухомості.
http://news.finance.ua/ua/news/-/197194/saakashvili-ne-maye-neruhomosti
Невдовзі він купив землю у Кварельському районі Грузії та звів там будинок. За офіційними повідомленнями – витратив $50 000.
Саме цей будинок Саакашвілі був заарештований.
* * *
Невідомо, чи вдалося чинному керівнику Одеської ОДА вивезти з Грузії хоч якісь статки. І допоки він не оприлюднить свою декларацію про доходи, до нього виникатимуть запитання щодо життя на одну зарплату та дотримання антикорупційного законодавства. Як, в принципі, і до будь якого чиновника.
А поки готується офіційна декларація, пан Саакашвілі міг би дати відповіді хоча б через прес-службу ОДА на запитання:
1) Скільки і на чому він та члени його родини заробили за останній рік?
2) Скільки складають його місячні витрати в Україні?
3) Яке нерухоме та рухоме майно в Україні та закордоном має він та члени його родини?
4) Які суми на рахунках в українських та закордонних банках має він та члени його родини?
5) Чи має він та члени його родини частки в українських та закордонних компаніях? Якщо так, то в яких?