Олексій Братущак журналіст

Записи Курченка. "Вгадай мелодію" від СБУ-ГПУ

29 грудня 2017, 20:27

СБУ перевірила СБУ і дійшла висновку, що СБУ норм. Якось так можна сприймати сьогоднішнє повідомлення Генпрокуратури, що голоси на так званих "записах Курченка" належать саме Курченку та Саакашвілі.

Як має сприймати цю новину звичайний українець? Вірити? Чи не вірити.

Це залежіть від того, чи вірите ви прес-секретарю Генпрокурора, яка розмістила відповідний пост в ФБ. Чи вірити ви речнику Генпрокуратури, який оприлюднив інформацію на брифінгу. Чи вірите ви консультанту Генпрокурора, який розмістив блог на УП. Ну а слідом за Віктором Уколовоим вже і так звані "порохоботи" підключилися.

У вас є підозри, що така компанія підтримки ГПУ може вводити в оману суспільство? Ну тоді і ставлення до новини про експертизу СБУ у вас буде відповідна.

Та й що вони оприлюднили? Які документи чи матеріали експертизи? Якісь пояснення, як ця експертиза проводилася, з чим працювали експерти?

Ні. Виключно пару речень: СБУ перевірила СБУ, все ок, Саакашвілі – бяка.

По суті, це продовження тієї гри, яку оголосили в ГПУ: "Вгадай мелодію" з двох нот. З того часу жодної ноти в розуміння того, що це за симфонія "Русская зима", ГПУ публічно не озвучила.

Сьогоднішня новина поставила купу нових запитань.

Що саме досліджували? Чи були досліджені прилади, за допомогою яких проводилися записи? Як були відібрані зразки голосів Курченка та Саакашвілі? Чи ідентифікували інших співрозмовників – Дангадзе та Динника?

Ну і найголовніші запитання: належність голосів Курченку та Саакашвілі визначили з ймовірністю 100%? Усі їхні фрази, які оприлюднені та не оприлюднені, чи окремі?

Не знаєте відповідей на ці запитання? Ну тоді "вгадуйте мелодію", спробуйте повірити Уколову та армії порохоботів.ЧИТАЙТЕ: Перша експертиза "записів Курченка": є поєднання елементів різних розмовДля кращого розуміння ситуацію поділюся деякою інформацією.

Після моїх попередніх матеріалів на цю тему, один з правоохоронців поділився інсайдерською інформацією.

Далі інформація від джерела у правоохоронному органі.* * * * *За його словами, слідство має в розпоряджені близько 6 годин записів телефонних розмов. Запис вівся з території України. Завдяки унікальним технічним можливостям правоохоронці змогли отримати доступ до різних пристроїв та програм. Whatsapp та Telegram не є закритими для доступу, хизується правоохоронець.

"Вели" підозрюваних певний час. Увесь цей час Саакашвілі уникав прямої розмови з Курченком. Коли це сталося (за словами правоохоронця, Донгадзе передав слухавку Саакашвілі, щоб той поговорив з Курченко), слідчі "ледь зі стула не впали", вони вже не сподівалися, що це колись станеться.

Чи працював Курченко з ФСБ? Правоохоронець прямо каже: так. Під час телефоних розмов поруч з олігархом-утікачем завжди були куратори-ФСБшники. "Він хизується перед ними, що з офіса у Москві може керувати майданами у Києві", – запевняє правоохоронець.

Чи була співпраця СБУ та ФСБ в рамках цього слідства? Правоохоронець запевняє, що ні. Кожна спецслужба мала свої цілі. Він не виключає, що щі зі сторони ФСБ це була провокація з метою дискредитувати Саакашвілі.

Також в ході слідства виявили, що гроші на акції під Радою надходили не з одного джерела. Інші, окрім Курченка, правоохоронець не називає. Додає, що допомога Саакашвілі надавалася не лише грошима.

(Тут маю додати, що при підготовці сюжету ZIK про фінансування наметового містечка Саакашвілі, я прямо запитав Юрія Луценка, чи були гроші від Коломойського. Той відповів – ні.)Далі.

Правоохоронець запевняє, що соратники Саакашвілі вели фінансову документацію. Тож слідство отримало розписки за виконану роботу з сумами. Також в ході слідства встановили, що соратники Саакашвілі виходили на так званих тисячників, які могли забезпечити участь в акціях одразу 3-5 тисяч "професійних мітингувальників".

Усі фінансові документи мав на руках Дангадзе, який нині перебуває під арештом.

Слідчі б і далі документували б діяльність соратників Саакашвілі, якби не витік інформації. Стався він 29 листопада. Правоохороне підозрює, що витік стався через працівників суду.

Того дня, 29 листопада, в офісі Руху нових сил пройшов терміновий прес-брифінг . На ньому Саакашвілі оголосив, що це може бути остання його прес-конференція, бо: "сьогодні Порошенко віддав наказ мене заарештувати за спробу державного перевороту", "вони два дні тому запросили зразки мого голосу з метою фальшування аудіозаписів з моїми розмовами, вони збираються це опублікувати у день мого арешту".

Того ж дня Дангадзе подався в біга (за версією самого Дангадзе – поїхав відпочити до Буковеля).

4 грудня в офісі РНС відбувся ще один терміновий брифінг . Привід – затримання Дангадзе. На ньому активіст РНС Назар Сіцинський розповів, як його у Львові затримало СБУ.

Це саме той "Назарій", про якого пізніше у парламенті згадає Юрій Луценко. Генпрокурор помилкового назве його "консультантом антикорупційного комітету Ради". Консультантом парламентського комітету цей Назар ніколи не був:За словами правоохоронця, Назар відпочивав з Дангадзе в Буковелі. І у Сіцинського в авто виявили фінансову документацію. Дангадзе тоді вдалося уникнути затримання. Але не на довго. Уже наступного дня його затримали з невеликою сумою євро, номери купюр співпадають з переписаними "від Курченка".

Чи надходили "гроші Курченка" напряму з Росії? Правоохоронець каже, що ні. Завдяки "кругообігу" грошей у світі, фізично гроші на руки посередникам видавалися в Україні від структур, які досі входять до бізнес-імперії Курченка.* * * * *Під час розмови з правоохоронцем у мене особисто склалося враження, що слідство не має достатньо доказів для пред'явлення реальних звинувачень Саакашвілі.

Гроші Курченка? Можна як завгодно ставитися до Курченка та грошей олігархів, але брати їх – це не злочин. Це така вже традиція української політики: партії беруть "брудні" гроші у олігархів, і далеко не всі роблять це з огидою.

Ось мій колега Дмитро Гнап нагадав, як сам Петро Порошенко не погребував кількома десятками мільйонів гривень від Курченка:З розмов з різними людьми у мене склалося враження, що люди Саакашвілі гроші таки брали. Залишається питання у самому Дангадзе, який нав'язував Саакашвілі цей фінансовий потік. Ким він був у цій історії "провокатором чи дурником?", каже людина, яка обгворювала це з людьми Саакашвілі.

Але чи готував Саакашвілі державний переворот? Захоплення влади? Ось з цим у слідства проблеми. Принаймні у мене досі таке враження.

0,5 млн доларів від Курченка на держпереворот? Ви це серйозно? Та цього не виставить на купівлю навіть одного нардепа в Раді, не кажучи вже про переворот.

Слідство мало одну зачіпку в цьому моменті. Правоохоронець, з яким я спілкувався, розповів, що була інформація про склад зброї, який нібито знаходився у радіусі 1 км від центра столиці. Нібито цю зброю мали використати під час перевороту. Але виявити і "накрити" склад, правоохоронцям не вдалося.

У результаті Саакашвілі закидають фінансування державного перевороту, але жодна людина не обвинувачена у підготовці цього державного перевороту.

Щоправда, у цьому контексті слідство отримало пас від прихильників Саакашвілі. Йдеться про "штурм" Жовтневого. Так, на переврот не тягне. Але для формування суспільної думки – ще як. "Ви ж бачили, які в них були наміри", – можуть тепер казати слідчі та "порохоботи".

© 2000-2017 "Українська правда"

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.pravda.com.ua

Засновник проекту: Георгій Гонгадзе
Головний редактор: Севгіль Мусаєва-Боровик
Редактор-засновник: Олена Притула
E-mail редакції: editor@pravda.com.ua
Webmaster: webmaster@pravda.com.ua