Олексій Братущак журналіст

Маніпуляції у новорічному привітанні Порошенка. Ч.2

08 січня 2018, 20:28

Протягом новорічних свят у соціальних мережах обговорювали те, як неприродно жестикулював Петро Порошенко у своїх телевізійних вітаннях. Але це лише форма. Головне побачити суть.

А суть цих відеопривітань за рік не змінилася. У них – відверті маніпуляції та відео з плашками телеканалів.

Я звертав на це увагу ще рік тому.ЧИТАЙТЕ: Регіонал та маніпуляції у новорічному привітанні ПорошенкаТоді за цей допис люто образився один з авторів президентського відеопривітання Віктор Уколов. Зазвичай, на 5 каналі його представляють дуже скромно "політконсультант". Насправді, він цікавіша постать, аніж звичайний консультант.

Його називають "президентським політтехнологом". Йому приписують авторство "темників Банкової" (тези та аргументи для спікерів БПП). До нього "прислуховуються" у Генпрокуратурі.

Ну а ще він займається привітальними відеороликами Порошенка:)

Маніпуляція зі зняттям недоторканості з депутатів


Як і рік тому у свіжому відеоролику на початку новорічного привітання президента знайшлося місце Генеральному прокурору.

ГПУ і мільярди Януковича конфіскувала (хоча зроблено це за рішенням суду, але роль Феміди чомусь не згадали), і недоторканість з депутатів зняла.

Стоп-стоп-стоп. На цій маніпуляції зупинімося.

Автори відеоролика показують нам Юрія Луценка, вказують дату – 20 червня 2017-го, і переконують, що недоторканість втратили шість депутатів.Маніпуляція: "20 червня шість депутатів втратили недоторканість"Почнемо з найлегшого – 20 червня. Дата взята зі стелі. Подивіться картину дня на УП. Тоді жоден нардеп не втратив своєї недоторканісті.

А от 11 липня дехто втратив депутатську недоторканість, нагадує картина дня від УП.

Тільки не 6 депутатів, як намагався нас переконати автор президентського відеоролику.

Того дня "Рада не дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Євгена Дейдея та Андрія Лозового.

Генпрокурор одразу пообіцяв внести до Ради у вересні повторні подання, які не були підтримані. Але ця обіцянка якось забулася...

Роль Луценка в історії зі зняттям депутатської недоторканості була не зовсім визначальна. Агент НАБУ "Катерина" прозвучала на всю країну значно голосніше, ніж Генпрокурор, який фактично поставив лише підпис під поданням до Верховної Ради на зняття депутатської недоторканості з Борислава Розенблата та Максима Полякова.

Та й для Олеся Довгого 2017-й закінчився гарною звісткою. У його справі ГПУ більше не бачила складу злочину.Маніпуляція з Тимошенко


Як і рік тому у президентському відеоролику знайшлося місце Юлії Тимошенко. Чому б це?

Бо авторам знову потрібно було "приліпили" до неї негатив.

Рік тому Тимошенко показали разом із Надією Савченко. Цього разу – з Володимиром Путіним.Роль Тимошенко в історії з газовими угодами 2009-го дійсно значна. Але показувати архівне відео на перемогу Нафтогазу у Стокгольмському арбітражі зразка – це маніпуляція, яка -госпрямована на дискредитацію політичного опонента.

З таким же успіхом замість відео з Януковичем, який ламає ручку на своїй прес-конференції в Ростові, можна було показати його зі своїми міністрами, наприклад, у такому складі:

В історії з газовою угодою варто згадати ще одну деталь. Як у 2009-му на цей "кабальний контракт" реагував Кабмін Юлії Тимошенко? Хіба влаштовували тоді публічний демарш перший віце-прем'єр Олександр Турчинов та Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко? Так ото ж..."Позичене" відео


Як і рік тому свіже новорічне привітання рясніло відео з плашками телеканалів. Цього разу це було відео ТСН, ТРК "Україна" та Військового телебачення."З великою ймовірністю можна говорити про те, що відеокліп змонтований без отримання усіх авторських прав на використане відео", – писав я рік тому. Цього року це можна знову повторити.

І якщо військове телебачення та ТРК "Україна" в силу різних причин мають промовчати на таке використання свого відео, то ТСН та "1+1" можуть заблокувати новорічне привітання Порошенка у Youtube. Проте наврядчи це зроблять. Минулорічне використання відео власного каналу Банковою Коломойський пробачив...Помилка з Трампом


З недавнього часу завдяки атаці порохоботів є у мене маленька пристрасть – зустрічі Порошенка з Трампом)

Ці зустрічі полюбляють і на Банковій. То рукостискання двох президентів сфотографують з таким ефектом, що виставляти найважливіше фото зустрічі без використання фотошопу не можна. То в часі загубляться.

У новорічному відеоролику була друга ситуація.Минулого року Порошенко зустрічався з Трампом 20 червня та 21 вересня. У новорічному кліпі використали титр "20 червня", а відео взяли з зустрічі 21 вересня.

Ну буває, люди схильні помилятися. Але боюся, що помилки з Трампом та порошенком порохоботи автору можуть і не вибачити. Якщо сам автор відеокліпу не стоїть за порохоботами, які влаштовують ці атаки...Чому це важливо знати?


Після цього блогу порохоботи знову заведуть пісню "чого докалупався до дрібниць", "вам би тільки нагадити Порошенку", "чергове дно". Ну робота в них така.

Звертати уваги на дрібниці важливо і потрібно. Бо можна навчитися красиво жестикулювати, казати високопарні слова, бути ідеалом демократа у телекартинці. Але в деталях такі люди все одно можуть проколотися.

І проколи у новорічному привітанні Порошенка вказують на важливу річ: його команда маніпулює і не думає виправлятися.

Коментарі — 77
Tamara Smelya _ 09.01.2018 02:54
IP: 35.193.238.---
Пустословие и у автора, и у комментаторов. Лишь бы покритиковать, хлебом не корми.
Ааа! ПОРОХОБОТКА! Соевая! Шоколадная!
Сергей Козлов _ 09.01.2018 02:53
IP: 91.124.188.---
журназізд ольоша тебе вже перестало бомбить від месії міхо??? як там нервовий зрив вже пройшов?
Dmitriy Mykhailychenko _ 09.01.2018 01:16
IP: 35.196.35.---
Разве Порошенко заключал кабальный газовый контракт, чтобы его "показывать" с кем-то вроде Януковича или Тимошенко?
solomensky _ 09.01.2018 01:13
IP: 93.72.204.---
Багато з того, про що написано в статті, було видно при першому ж перегляді. Крім цього, взагалі майже кожного разу, коли обидва мордаті з'являються в ящику, що світиться, відчувається вже якась бридка огида від одного тільки їхнього вигляду... ТОДІ неодноразово бував на майдані (й жодного разу, доречі, про це не пошкодував). Коли там зі сцени казалося про тодішнього керманича, завжди хотів спитати: "чому згадують призвіще цієї нікчеми, невже не можна казати просто ВОНО?" Теперка, здається, до цього "допрацювалися" і нові-старі ненажери, що вкрали кийка у попереднього злодія... Ніяких єпитетів навіть вживати не хочеться – тільки "ВОНО".
Orest Jj _ 09.01.2018 00:59
IP: 77.52.137.---
....Президент Порошенко зачем-то написал вчера блог о блокаде Донбасса. Пишет, что ура-патриоты инициировали блокаду и нанесли ущерб 2,5 млрд долларов...goo.gl/Z3Sxzo.

Инициировали патриоты. Но напомните кто-нибудь празднующему Новый Год Президенту, что блокаду ввел именно он. И ущерб нанёс тоже он.

Потому что, это он установил прямой запрет на перемещение грузов через линию соприкосновения любыми формами транспортного сообщения, 15-го марта лично подписав об этом специальный Указ:...president.gov.ua/documents/622017-21470.

И не надо делать вид, что забыл. Раз нет уголовных дел против патриотов, то отвечать должен тот, кто под влиянием дешевого пиара нацарапывал свою подпись под Указом стоимостью в 2,5 млрд.

Так, что скоро Порошенко придется отвечать за подрыв национальной экономики. Сам напросился.
Ирина Полевик _ 08.01.2018 23:43
IP: 94.244.155.---
Извините пожалуйста Пан дайте денег на лечение На пероне лежит человек ПЛОСКОСТОПИЕ
Володимир Миронченко _ 08.01.2018 23:38
IP: 35.205.42.---
Ирина Полевик:
Кончала немножко. Другое.
Ну, и слава Богу.
Ирина Полевик _ 08.01.2018 23:31
IP: 94.244.155.---
Кончала немножко. Другое.
Володимир Миронченко _ 08.01.2018 23:16
IP: 35.195.176.---
Ирина Полевик:
Я Кэмбриджей не кончала. У меня Оксфорд. Но то что мы "не всеремось" так это 100 %
Правильно "не оканчивала" ("кончала" – немножко другое)
Микола Загородній _ 08.01.2018 23:11
IP: 46.201.124.---
Пане Олексію я досліджую діяльність депутатів з 2001 РОКУ, В Т. Ч. і Тимошенко з її енергетичними системами. Яїї не можу визнати позитивним політиком ні тоді, ні тепер ЧОМУ? Тому,що опираюся на фактичний матеріал.Видно, що пан перш ніж писати про те чи інше питання має готуватися. Цю ваду мають і окремі журналісти інших каналів,які ставлять питання, що характеризують їх некомпетентність.Я аналізую регулярно основні канали.і буду давати рецензії по окремим журналістам. Цікаво, який рівень об"єктивності має пан і на кого працює. Завжди видно по допису чи інтер"ю, що журналіст виступає заробітчанином і працює на конкретний суб"єкт і може змінити його за певних умов.Можна таких заробітчан і поїншому назвати. Спектр таких назв широкий. Пану Олексію потрібно готуватися дотого чи іншого питання ретельно і подавати об"єктивно
Ирина Полевик _ 08.01.2018 23:00
IP: 94.244.155.---
И консерваторий не кончала
Gregory Obsrver _ 08.01.2018 22:53
IP: 93.72.41.---
"Ваше повідомлення не було додане через використання забороненої лексики."
===
Ніякої "забороненої лексики" не було й духу.
УП тупо банить незгідних з проплаченим політичним курсом...
Max Mykhaylenko _ 08.01.2018 22:46
IP: 35.195.76.---
Дякую за гарний аналіз! Щодо Віктора, то, на жаль, у нього, мабуть, вселився дух колишніх завсідників Банкової. Шкода.
Andrew Lin _ 08.01.2018 22:28
IP: 188.163.19.---
> "Позичене" відео

Автор статті про маніпуляції сам припускається маніпуляцій:

1) порушення авторських прав на відео не підпадає під термін "маніпуляція".
2) автор лише припускає що відео позичені без дозволу.
Ирина Полевик _ 08.01.2018 22:15
IP: 94.244.155.---
Я Кэмбриджей не кончала. У меня Оксфорд. Но то что мы "не всеремось" так это 100 %
САНДРО _ 08.01.2018 22:07
IP: 193.0.221.---
Если ПАП в ближайшие месяц, два не сделает выводов из своих ошибок. недоработок или откровенной халтуры своей команды. он не только с позором проиграет президентские выборы, но и не дотянет до них в ипостаси президенета.
Да и к этому похоронит с шумом и свою команду БПП.
Тут даже и ЮВТ не надо приглашать на оппозиционные каналы, доузья и советники сами все сделают.
Как говорится с такими друзьями и враги не нужны.
Меня по-прежнему поражает вопрос- неужели он этого сам не видит и не замечает?
Что мешает действовать точно. уверенно. красиво. благородно и правильно?
Что?
Да обнови команду, омолоди, на принципах отличных от личной преданности?
Кто там у нас кончал Оксфорд, Кэмбридж, КГУ и КПИ (за исключением естественно Гонтаревой.
Прекратить в конце концов делать деньги, ну сколько можно?
И заняться делом.
Как говорит Червоненко жизнь коротка и деньги с собой не заберешь.
Oleksandr Trukhin _ 08.01.2018 22:05
IP: 94.248.17.---
На фото з Януковичем помітна така деталь: вираз "подобострастия" до Януковича – тільки у міністра економрозвитку Порошенка. Тепер міністерське "подобострастие" трансформувалось в президентське лицедійство, брехливість і лицемірство в гіпертрофованих розмірах... В цій частині Порошенко перевершив усіх своїх попередників разом взятих. Вважаю Баригу навіть гіршим за Зека.
Logic2009 _ 08.01.2018 22:00
IP: 91.196.178.---
Ілля Мазур:
продления международных санкций в отношении России. Фу, блевотина.
Уролог, зачем так много букв ради одной фразы?
Съест Вас тоска за отсутствием лишней хромосомы.
САНДРО _ 08.01.2018 21:50
IP: 193.0.221.---
Ілля Мазур:
Чувствуется за всем этим рука бывшего лисичанского пионервожатого, а ныне президентского спичрайтера О. Медведева, на чьей совести – уничтоженные рейтинги Бродского, Ющенко, Тимошенко.
Строго, но очень справедливо!
valsh01 _ 08.01.2018 21:34
IP: 130.0.42.---
Мне кажется, что автор этого блога и прав, и не прав, одновременно. Прав, что на уровне высшего чиновника страны нужно формировать информационные материалы более правдиво, без передергиваний и ляпов. "Тщательней надо, ребята" (с). А не прав, когда призывает обращать внимание, главным образом, на детали. Поскольку за этими деталями можно не увидеть главного в новогоднем поздравлении ПАПы)) За пустотой, ложью и мелочностью это поздравление стоят такие же нелепые и недалекие перспективы страны на 2018 год. И это, на мой взгляд, главное – Петр Алексеевич и не может, и не хочет, чтоб страна ставила в приоритете нужные, сложные и высокие задачи и цели, а ограничилась чисто фасадным и косметическим ремонтом существующей политико-экономической олигархической системы
Микола Пошукайло _ 08.01.2018 21:12
IP: 178.216.14.---
брехуна-баригу переробити не можна, ось він і далі буде брехати та барижити як і його посіпаки. Нажаль ми і наділі дозволяємо йому це робити.
Ілля Мазур _ 08.01.2018 21:11
IP: 35.187.20.---
Ілля Мазур:
Автор делает упор на многочисленные ляпы и нестыковки в видеоряде новогоднего поздравления Президента, практически ничего не говоря о содержании этого поздравления. А содержание – убого до невозможности и заключается в перечеслении каких-то смешных пэрэмог, типа выпуска самолете Ан-132Д без российских запчастей, проведения мега-марща вышиванок в Одессе, снятия неприкосновенности с шести депутатов, продления международных санкций в отношении России и т.д.
Фу, блевотина.
Чувствуется за всем этим рука бывшего лисичанского пионервожатого, а ныне президентского спичрайтера О. Медведева, на чьей совести – уничтоженные рейтинги Бродского, Ющенко, Тимошенко.
Ілля Мазур _ 08.01.2018 21:08
IP: 35.195.250.---
Автор делает упор на многочисленные ляпы и нестыковки в видеоряде новогоднего поздравления Президента, практически ничего не говоря о содержании этого поздравления. А содержание – убого до невозможности и заключается в перечеслении каких-то смешных пэрэмог, типа выпуска самолете Ан-132Д без российских запчастей, проведения мега-марща вышиванок в Одессе, снятия неприкосновенности с шести депутатов, продления международных санкций в отношении России и т.д.
Фу, блевотина.
Fedor Kulikov _ 08.01.2018 21:05
IP: 93.127.113.---
Але ж без маніпуляцій ніяк не вийде картинки небрехливого гаранта!)))
Дякую автору принциповість. А щоб не долітало лайно порохоботів, може треба взяти приклад з того самого Генератора Брехні пана Уколова, який просто вимкнув можливість коментувати його "виверження премог" на УП?)))
Vladimir Khotenko _ 08.01.2018 21:02
IP: 35.195.250.---
Виктор Уколов – это ТОТ самый Уколов? И он же – главный пиарщик гаранта? И это тот Уколов, который пишет бездарные победные блоги тут на УП? Без возможности комментировать его опусы? Тогда ой...
Уряд реформ316 Aтака Путіна1114 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter