Олексій Братущак журналіст

Маніпуляції у новорічному привітанні Порошенка. Ч.2

08 січня 2018, 20:28

Протягом новорічних свят у соціальних мережах обговорювали те, як неприродно жестикулював Петро Порошенко у своїх телевізійних вітаннях. Але це лише форма. Головне побачити суть.

А суть цих відеопривітань за рік не змінилася. У них – відверті маніпуляції та відео з плашками телеканалів.

Я звертав на це увагу ще рік тому.ЧИТАЙТЕ: Регіонал та маніпуляції у новорічному привітанні ПорошенкаТоді за цей допис люто образився один з авторів президентського відеопривітання Віктор Уколов. Зазвичай, на 5 каналі його представляють дуже скромно "політконсультант". Насправді, він цікавіша постать, аніж звичайний консультант.

Його називають "президентським політтехнологом". Йому приписують авторство "темників Банкової" (тези та аргументи для спікерів БПП). До нього "прислуховуються" у Генпрокуратурі.

Ну а ще він займається привітальними відеороликами Порошенка:)

Маніпуляція зі зняттям недоторканості з депутатів


Як і рік тому у свіжому відеоролику на початку новорічного привітання президента знайшлося місце Генеральному прокурору.

ГПУ і мільярди Януковича конфіскувала (хоча зроблено це за рішенням суду, але роль Феміди чомусь не згадали), і недоторканість з депутатів зняла.

Стоп-стоп-стоп. На цій маніпуляції зупинімося.

Автори відеоролика показують нам Юрія Луценка, вказують дату – 20 червня 2017-го, і переконують, що недоторканість втратили шість депутатів.Маніпуляція: "20 червня шість депутатів втратили недоторканість"Почнемо з найлегшого – 20 червня. Дата взята зі стелі. Подивіться картину дня на УП. Тоді жоден нардеп не втратив своєї недоторканісті.

А от 11 липня дехто втратив депутатську недоторканість, нагадує картина дня від УП.

Тільки не 6 депутатів, як намагався нас переконати автор президентського відеоролику.

Того дня "Рада не дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Євгена Дейдея та Андрія Лозового.

Генпрокурор одразу пообіцяв внести до Ради у вересні повторні подання, які не були підтримані. Але ця обіцянка якось забулася...

Роль Луценка в історії зі зняттям депутатської недоторканості була не зовсім визначальна. Агент НАБУ "Катерина" прозвучала на всю країну значно голосніше, ніж Генпрокурор, який фактично поставив лише підпис під поданням до Верховної Ради на зняття депутатської недоторканості з Борислава Розенблата та Максима Полякова.

Та й для Олеся Довгого 2017-й закінчився гарною звісткою. У його справі ГПУ більше не бачила складу злочину.Маніпуляція з Тимошенко


Як і рік тому у президентському відеоролику знайшлося місце Юлії Тимошенко. Чому б це?

Бо авторам знову потрібно було "приліпили" до неї негатив.

Рік тому Тимошенко показали разом із Надією Савченко. Цього разу – з Володимиром Путіним.Роль Тимошенко в історії з газовими угодами 2009-го дійсно значна. Але показувати архівне відео на перемогу Нафтогазу у Стокгольмському арбітражі зразка – це маніпуляція, яка -госпрямована на дискредитацію політичного опонента.

З таким же успіхом замість відео з Януковичем, який ламає ручку на своїй прес-конференції в Ростові, можна було показати його зі своїми міністрами, наприклад, у такому складі:

В історії з газовою угодою варто згадати ще одну деталь. Як у 2009-му на цей "кабальний контракт" реагував Кабмін Юлії Тимошенко? Хіба влаштовували тоді публічний демарш перший віце-прем'єр Олександр Турчинов та Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко? Так ото ж..."Позичене" відео


Як і рік тому свіже новорічне привітання рясніло відео з плашками телеканалів. Цього разу це було відео ТСН, ТРК "Україна" та Військового телебачення."З великою ймовірністю можна говорити про те, що відеокліп змонтований без отримання усіх авторських прав на використане відео", – писав я рік тому. Цього року це можна знову повторити.

І якщо військове телебачення та ТРК "Україна" в силу різних причин мають промовчати на таке використання свого відео, то ТСН та "1+1" можуть заблокувати новорічне привітання Порошенка у Youtube. Проте наврядчи це зроблять. Минулорічне використання відео власного каналу Банковою Коломойський пробачив...Помилка з Трампом


З недавнього часу завдяки атаці порохоботів є у мене маленька пристрасть – зустрічі Порошенка з Трампом)

Ці зустрічі полюбляють і на Банковій. То рукостискання двох президентів сфотографують з таким ефектом, що виставляти найважливіше фото зустрічі без використання фотошопу не можна. То в часі загубляться.

У новорічному відеоролику була друга ситуація.Минулого року Порошенко зустрічався з Трампом 20 червня та 21 вересня. У новорічному кліпі використали титр "20 червня", а відео взяли з зустрічі 21 вересня.

Ну буває, люди схильні помилятися. Але боюся, що помилки з Трампом та порошенком порохоботи автору можуть і не вибачити. Якщо сам автор відеокліпу не стоїть за порохоботами, які влаштовують ці атаки...Чому це важливо знати?


Після цього блогу порохоботи знову заведуть пісню "чого докалупався до дрібниць", "вам би тільки нагадити Порошенку", "чергове дно". Ну робота в них така.

Звертати уваги на дрібниці важливо і потрібно. Бо можна навчитися красиво жестикулювати, казати високопарні слова, бути ідеалом демократа у телекартинці. Але в деталях такі люди все одно можуть проколотися.

І проколи у новорічному привітанні Порошенка вказують на важливу річ: його команда маніпулює і не думає виправлятися.

© 2000-2018 "Українська правда"

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.pravda.com.ua

Засновник проекту: Георгій Гонгадзе
Головний редактор: Севгіль Мусаєва-Боровик
Редактор-засновник: Олена Притула
E-mail редакції: editor@pravda.com.ua
Webmaster: webmaster@pravda.com.ua