Катерина Бутко активістка ВГО "Автомайдан", координатор проекту PROSUD

Ручну громадськість замовляли?

20 грудня 2017, 10:44

Очевидно, Громадська рада доброчесності таки дуже заважає очищенню судової системи "по-новому", адже тепер її фактично намагаються знищити та повністю підпорядкувати Вищій кваліфікаційній комісії суддів.

За кращими шулерськими звичаями це намагаються зробити саме в останній сесійний тиждень перед Новим роком та тоді, коли на часі прийняття іншого важливого Закону України "Про Антикорупційний суд".

Цікаво, що знищити Громадську раду доброчесності намагаються руками екс-регіоналів. Детальніше, як саме:

20 червня цього року колишній регіонал, а зараз позафракційний Народний депутат України Яків Безбах зареєстрував в Парламенті законопроект #6593 про внесення змін до статті 87 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", який стосується порядку формування та діяльності Громадської ради доброчесності.

Вже за 2 дні, 22 червня, цей законопроект було відкликано, але місяць тому його знову передали на розгляд комітету.І ось вже сьогодні, 20 грудня, доопрацьований текст законопроекту може розглядатиметься на засіданні Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції.

Що ж відбудеться у разі його прийняття:Законопроект #6593 припиняє повноваження діючих членів Громадської ради доброчесності та фактично ліквідує інститут участі громадськості у процесах добору та оцінювання суддів
, роблячи його повністю залежним від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Згідно новому законопроекту правила діяльності Громадської ради доброчесності встановлюються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. ВККС своїм рішенням може навіть розпустити Громадську раду доброчесності.

Чому так важливо мати незалежну Громадську раду доброчесності?

Нагадаємо, що у конкурсі до Верховного суду ГРД підготувала 140 висновків щодо недоброчесних кандидатів. На пленарному засіданні ВККС подолала 60% з цих висновків.

Зокрема, одноголосно було подолано негативний висновок щодо судді Ольги Ступак, яка завдяки таким зусиллям ВККС зараз стала суддею нового Верховного суду, при цьому Національним антикорупційним бюро ведеться досудове розслідування щодо неї. Але ж на думку ВККС суддя з порушеним кримінальним провадженням – достойна бути в новому ВС. Детальніше про Ольгу Ступак можна прочитати тут .Попри негативний висновок ГРД, Вища кваліфікаційна комісія також вирішила, що достойними суддями нового Верховного суду будуть В'ячеслав Наставний та Сергій Слинько, які залишили за ґратами нинішнього Генерального прокурора Юрія Луценка.

У разі прийняття законопроекту #6593 ми б з вами навіть не дізнались, що Ступак, Наставний та Слинько мають негативний висновок ГРД та про його причини, адже висновки ГРД не будуть публікуватися у разі, якщо вони не підтримані ВККС. Нагадаю, мова йде по 60% висновків.

Також законопроект #6593 скасовує можливість членства у Громадській раді доброчесності адвокатів та осіб, які входять до складу інших громадських рад. Більше того, члени Громадської ради доброчесності втрачають свої повноваження у день набрання чинності закону та не можуть бути обрані ще раз.

Чи можливий справедливий добір суддів Антикорупційного суду та подальше проведення судової реформи в разі, якщо Громадська рада доброчесності буде повністю імпотентним та підконтрольним ВККС органом!? Питання риторичне...

Організації засновниці ГРД вже закликали парламентський комітет відхилити даний законопроект.

Коментарі — 15
сергей носенко _ 24.12.2017 10:42
IP: 109.122.54.---
scs111:
ти порохобот?
Ігор Милашевський _ 21.12.2017 00:46
IP: 188.191.238.---
Ritz:
згоден
Василь Таранович _ 20.12.2017 19:55
IP: 188.163.107.---
Ritz:
2. Прочитал новость. Коломойский и Ко. выкупили в Австрии горнолыжный курорт, но не смогли справиться с этим бизнесом и сейчас он близок к банкротству. На самом деле это не новость. Всем известно, что доморощенные олигархи, когда попадают в конкурентные условия, плюс ко всему, не могут пользоваться продажными судами и чиновниками, а также использовать силовые методы давления на контрагентов, не способны себя проявить и построить успешный бизнес. Не потому ли генпрокурор Украины Луценко тайно встречался, как говорят, с Коломойским в Амстердаме? Наверное решали вопросы законного (как-никак ГПУ) оформления сделок. Ха-ха-ха!, скажу я вам! Не для того Луценко продал совесть. Борьба с антикоррупционерами, похоже, это теперь его главное занятие. Президент
Порошенко, почему Луценко до сих пор сидит в кресле генпрокурора? Почему мы до сих пор не слышим стук топора?
Йму ніколи стукати сокирою,він будує собачі будки.
Василь Таранович _ 20.12.2017 19:53
IP: 188.163.107.---
Orest Jj:
Только две страны против резолюции ООН по борьбе с нацизмом это США и Украина.
- фашисты однако!.
Дикий монгольський кізяк,ти ще не здох?
Md Aziop _ 20.12.2017 16:58
IP: 35.188.53.---
Якщо ви не Пеціна соска, у вас не може бути претензій до автора. Прийміть до відома та подякуйте тьоті. А дії свиновлади цілком очевидні: корито форевер. І любі методи згодяться. Питання лиш одне: чи жителі України барани (за кого я та свиновлада їх вважає) чи притомні громадяни?
Orest Jj _ 20.12.2017 15:20
IP: 35.205.33.---
Только две страны против резолюции ООН по борьбе с нацизмом это США и Украина.
- фашисты однако!.
Ritz _ 20.12.2017 14:21
IP: 104.155.117.---
2. Прочитал новость. Коломойский и Ко. выкупили в Австрии горнолыжный курорт, но не смогли справиться с этим бизнесом и сейчас он близок к банкротству. На самом деле это не новость. Всем известно, что доморощенные олигархи, когда попадают в конкурентные условия, плюс ко всему, не могут пользоваться продажными судами и чиновниками, а также использовать силовые методы давления на контрагентов, не способны себя проявить и построить успешный бизнес. Не потому ли генпрокурор Украины Луценко тайно встречался, как говорят, с Коломойским в Амстердаме? Наверное решали вопросы законного (как-никак ГПУ) оформления сделок. Ха-ха-ха!, скажу я вам! Не для того Луценко продал совесть. Борьба с антикоррупционерами, похоже, это теперь его главное занятие. Президент Порошенко, почему Луценко до сих пор сидит в кресле генпрокурора? Почему мы до сих пор не слышим стук топора?
Ritz _ 20.12.2017 14:05
IP: 35.189.212.---
1. После того, как казнокрадам во власти не удалось повлиять на работу НАБУ, им ничего не остается, кроме, как повлиять на избрание нужных им людей в антикоррупционный суд. Надеюсь, у них ничего не получится. Весь прогрессивный мир настроен серьезно и не собирается делать Порошенко и Ко. такой подарок. Многие видные политики и чиновника Запада уже высказались в поддержку НАБУ и ждут честного отбора судей в будущий антикоррупционный суд. Сегодня весомые депутаты Бундестага призвали лично Порошенко определиться, кто он президент Украины или олигарх, что ему важней страна или деньги. Это невиданный случай в международной политике, видать казнокрадами в украинской власти все уже сыты по ноздри. Антикоррупционный суд в паре с НАБУ это конец личным дворцам и самолетам, яхтам и кавалькадам дорогих лимузинов, которыми меряются казнокрады друг перед другом. Президент Порошенко так и не смог начать рубить руки казнокрадам. Ну что ж, за него это сделают другие, а мы поможем.
Fedor Kulikov _ 20.12.2017 13:15
IP: 93.127.113.---
Недодушені ригоанали нічого зараз не робл ять без їх хресного батька з Банкової. Але і до "громадської ради" є запитання. Наприклад, як же ви так гарно "наглядали", що дев'ять десятих суддів залишилися з тих міліонерів-кровососів, що вже мозоляку на сраці просиділи в суддівськизх кріслах?
Fedor Kulikov _ 20.12.2017 13:12
IP: 93.127.113.---
Orest Jj:
Только две страны против резолюции ООН по борьбе с нацизмом это США и Украина.
- фашисты однако!.
Да не с нацизмом, а с онанизмом!)) Кучерявую петрушку в Украине не шмалят, ты так явки-пароли провалишь, "Орест"))
Вячеслав Джунь _ 20.12.2017 13:04
IP: 178.95.99.---
Значить дуже добре ГРД залила гарячого сала за шиворот барижної влади, якщо з'явився такий "законопроект...
Вячеслав Джунь _ 20.12.2017 13:02
IP: 178.95.99.---
Значить дуже добре ГРД залила гарячого сала за шиворот барижної влади, якщо з'явився такий "законопроект...
Orest Pecharskyy _ 20.12.2017 12:49
IP: 35.195.88.---
"українська громадськість" чи "українське суспільство" чи ще якось менше більше "українське" зараз, тепер, сьогодні – це стан процесу постійної ментальної кастрації народу, якому позволено зараз урочисто поминати жертви, принесені тим же народом, щоб припинити процес кастрації (зрозуміло ж всім хто є хірурги-спеціалісти процесу кастрації "українства"). Аби не гірше- Амінь!
Orest Jj _ 20.12.2017 12:34
IP: 35.195.88.---
Только две страны против резолюции ООН по борьбе с нацизмом это США и Украина.
- фашисты однако!.
Алекс Правен _ 20.12.2017 11:40
IP: 35.205.33.---
зачем каждый день переливать из пустого в порожнее? заняться больше нечем?
ONLINE
Україна та Європа983 Уряд реформ358 Свобода слова558 Корупція1210 Aтака Путіна1145
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter